Tipy na prodloužení životnosti notebooků a notebooků

175
  

Tato otázka je v historickém zájmu. Přestože jste vyzváni, abyste pomáhali udržovat své odpovědi, prosím, uvědomte si, že otázky týkající se "velkého seznamu" nejsou zpravidla povoleny u Ask Ubuntu a budou uzavřeny podle FAQ .

Je možné výrazně prodloužit dobu používání notebooku nebo netbooku, který běží na baterii, vypnutím různých služeb a instalací různých balíčků.

Jaké triky nebo tipy mají lidé pro získání další hodiny nebo dva z jejich baterií?

    
dané Niall Murphy 13.04.2017 14:23

23 odpovědi

78

Použijte powertop , abyste zjistili, které programy dělají nepotřebné zpracování pozadí jako je beagle / tracker, upozornění na počasí, gnome-do a ( pokud nepotřebujete internet) správce sítě, oznámení o poště.

Spusťtesudo powertop --auto-tune, chcete-li nastavit všechna laditelná nastavení na své DOBRÉ nastavení.

    
odpověděl Niall Murphy 07.06.2015 10:42
32

Nainstalujte balíček laptop-mode-tools .

Tento balíček není pro novější verze Ubuntu nutný:

odpověděl Niall Murphy 13.04.2017 14:23
25

Zde je pár nápadů:

 • Vypněte WiFi a Bluetooth
 • Snížit jas obrazovky
 • Snížit efekty plochy (System-> Preferences-> Appearance- > Visual Effects-> None)
 • Použijte režim spánku spíše než pozastavit funkce napájení (System- > Preferences-> Power Management-> při napájení z baterie)
odpověděl eugenemarshall 29.07.2010 18:30
25

Byl jsem schopen více než zdvojnásobit životnost baterie v netbooku tím, že vypnu řadu služeb, které nepotřebuji, a vykládat ovladače jádra.

Použijteservice --status-all, abyste zjistili, co je ve vašem systému spuštěno, aservice <service-name> stop jej vypněte.

Použijtelsmod, abyste zjistili, jaké jádrové moduly jsou načteny, armmod <module> jej uvolnit.

Pokud chcete vrátit věci zpět, nejjednodušší je jednoduše restartovat.

Někdy je třeba také zabít démony nebo programy, které používají službu nebo ovladač, než je lze vypnout. Podívejte se na výstup zps aux, abyste zjistili, co běží, akill -9 <pid> je ukončí.

Služby, které obvykle odbočuji, patří: Ubuntu One, ssh, apache, databáze, avahi, pulseaudio, poháry, apparmor, acpi-daemon, bluetooth. Moduly, které odkládám: celý audio stack, usb_storage, ovladače webových kamer, bezdrátové, bluetooth. (Některé služby, jako je například zvuk, nezemřou snadno.)

Dokonce jsem šel až na vypnutí x (service gdm stop) a pracoval úplně jen z konzolí, což mi umožnilo prodloužit životnost baterie netbooku na téměř 8 hodin.

    
odpověděl Bryce 07.08.2010 12:23
13

Kromě použití Jupiteru jsem použil TLP a pomohl mi trochu. Navíc je mojí radou nepoužívat Wubi, protože někdy vypouští baterie rychleji než standardní instalace.

Pomáhá také udržování aktualizací ovladačů a instalace nejstabilnějších vlastních ovladačů.

Každopádně, pro instalaci TLP použijte toto:

sudo add-apt-repository ppa:linrunner/tlp
sudo apt-get update
sudo apt-get install tlp tlp-rdw
sudo tlp start
    
odpověděl Chetan Bhasin 08.05.2013 07:59
13
odpověděl Qasim 13.04.2017 14:25
10

Jak říkám se všemi svými klienty s notebooky - pokud máte notebook, ujistěte se, že správně vybití a dobíjení baterie. To výrazně prodlužuje životnost baterie.

Ubuntu má některé skvělé možnosti úspory energie (System > Preferences > Power Management), které vám umožní nastavit funkce,

Další věci, které je třeba vzít v úvahu - pokud nepoužíváte technologii Bluetooth nebo sítě, vypněte tyto služby (někteří prodejci dokonce obsahují hardwarová tlačítka). Stmívání displeje notebooku je také dobrý způsob, jak šetřit energii baterie. Nakonec se vyhnula (pokud je to možné) z intenzivní operace CPU / GPU pomůže šetřit energii baterie.

EDIT :

Obvykle se říká, že lithium-iontová baterie nemá žádný paměťový efekt. Četl jsem to hodněkrát na několika různých místech a rozhodl jsem se mu věřit a nabít baterii notebooku náhodně. Nevím, jestli to je důvod, ale za dva roky jsem skončil s mizernou baterií (netrvá déle než 10/20 minut). Na druhou stranu, pro můj smartphone se skoro jen nabíjím, když je baterie kolem 5%, a po dvou letech téměř nemohu zaznamenat žádný rozdíl ve stavu baterie. Řekl bych, že je s telefonem hodně štěstí, ale pak jsem narazil na tento článek . Jedná se o publikaci Nature a ačkoli jsem si ji nečetl, říká, že lithium-iontová baterie představují paměťový efekt. Uvědomte si proto, že je důležité ušetřit baterii zbytečných nabídek.

    
odpověděl Marco Ceppi 05.03.2014 13:19
9

Kromě stmívání displeje, vypnutí bluetooth atd. Někdy používám CPU Frequency Scaling Monitor ke snížení výkonu jader procesorů. Můžete ji přidat do panelu klepnutím pravým tlačítkem myši na panel, výběrem možnosti Přidat do panelu a jeho nalezením v seznamu.

    
odpověděl DLH 29.07.2010 19:17
5

Pomocí terminální aplikace s názvempowertop můžete zjistit, co dělá procesor "probudit se". jednoduše nainstalujte hrusudo apt-get install powertop a pak spusťte spuštěnímsudo powertop

    
odpověděl LassePoulsen 28.10.2010 00:22
3

Ubuntu poskytuje jednoduchou správu napájení v systému -> Předvolby - > Řízení spotřeby. Odtud můžete nakonfigurovat, co se děje při běhu na baterii versus napájení střídavým proudem, včetně režimů jasu obrazovky a režimu spánku / hibernace. Upravením těchto nastavení můžete zlepšit životnost baterie, aniž byste museli instalovat nebo konfigurovat žádné další balíčky.

Kubuntu má podobné možnosti v nastavení systému - > Rozšířené - > Správa napájení.

    
odpověděl ImaginaryRobots 04.08.2010 22:11
3

Pro přístup k nastavení napájení klikněte na ikonu baterie v indikátoru stavu a můžete změnit předvolby napájení.

Existují i ​​další nástroje, jako applet cpu-throttler gnome, pokud vaše cpu podporuje dynamické měřítko. Power-top vám poskytne přehled o tom, co jsou nejvíce náročné aplikace / služby ...

Slyšel jsem také pověsti, i když jsem neviděl žádný důkaz sám o sobě, že opensource grafické ovladače pro nvidia / ati nepodporují úsporný režim, který by vedl ke snížení životnosti baterie. v tomto případě by to mohlo mít smysl (i když bych to obecně nedoporučoval) používat vlastní grafické ovladače pro váš systém, protože mohou mít lepší úspory energie.

    
odpověděl nathwill 27.10.2010 22:26
3

Tým jádra Ubuntu napsal několik poznámek o tom, jak ušetřit energii: Odkaz

Existují také poznámky o tom, jak identifikovat aplikace a služby, které mohou být sací výkon: Odkaz

    
odpověděl Colin Ian King 06.10.2012 21:46
3

Mohlo by to být trochu pozdě, ale právě jsem to našel sám. Stačí hledatquiet splash v/boot/grub/grub.cfg a za tím přidávatpcie_aspm=force. Zvýšila jsem životnost baterie z 45 minut na 1 a půl hodiny! : D

Upozorňujeme

V některých systémech (včetně mých vlastních) parametrpcie_aspm=force zabije baterii v dlouhodobém horizontu, až do okamžiku, kdy bude prakticky zbytečné (10 minut při plném nabití).

    
odpověděl RobinJ 03.09.2011 22:42
2

Pokud používáte změnu grafické karty ATI na ovladač FLGRX. S tímto ovladačem běží mnohem chladnější a používá mnohem méně energie. V této příručce existuje chyba .

    
odpověděl trampster 04.04.2011 08:33
2

Snížení jasu a vypnutí bezdrátové sítě, ponechání šetřiče obrazovky jako prázdné a snížení doby, kdy se displej vypne po nečinnosti.

    
odpověděl antman1380 12.05.2011 15:55
2

Můžete instalovat čmelák, pokud máte notebook s technologií Optimus s GPU nVidia. Zvýší životnost baterie ve velmi dobré míře. Chcete-li jej nainstalovat, přejděte na Odkaz

Prodloužila životnost baterie od 2,00 do 4,30 hodin.

    
odpověděl Durgesh Suthar 23.01.2013 10:51
1

Chcete-li omezit rychlost cpu

, můžete udělat něco podobného
sudo -i
cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/cpuinfo_min_freq > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_max_freq

Aplet neustále čte statistiky, ne moc, ale stále používá sílu;) Často to dělám v létě ne proto, že jsem pryč od zástrčky, ale nepřehřívám počítač.

    
odpověděl LassePoulsen 07.08.2010 11:29
1

Mám 2 pevné disky - SSD, který ukládá/ a větší vřeteno pro ukládání.

Nastavil jsem hdparm, aby po deseti minutách nečinnosti spustil úložný disk. V/etc/hdparm.conf umístit například:

/dev/sdb {
  spindown_time = 60
}

To funguje dobře, protože většinou držím hudbu & filmy na úložném disku, takže když jsem v hardcore pracovním režimu, nemám vůbec přístup.

Stejně jako šetřící energii, je to notebook výrazně chladnější a často se ventilátor úplně vypne, když neudělám nic příliš namáhavého a dávám úplně tichý běh!

    
odpověděl scottl 18.10.2010 12:09
1

Procházíš wubi? Zjistil jsem, že Ubuntu běží pomaleji, zpožďuje více a způsobuje rychlejší odtoky baterie. Vyřešil jsem to tak, že jsem udržel nejmenší obrazovku co nejvíce, což jí umožnilo ztlumit, aby šetřila energii, udržovala wifi často vypnutou a zavírající programy na pozadí.

    
odpověděl Acey 26.03.2012 07:15
0

Můžete také použít (například z lišty nabídky Gnome) miniaplikaci CPU, která nabízí možnosti plánování v závislosti na CPU.

    
odpověděl wishi 26.10.2010 11:51
0

Zde jsou některé jednoduché tipy, které používám k uložení baterie:

 1. Instalace TLP:

  sudo add-apt-repository ppa:linrunner/tlp
  sudo apt-get update
  sudo apt-get install tlp tlp-rdw
  sudo tlp start
  
 2. Zakázat Bluetooth při spuštění

  Používání TLP

  sudo nano /etc/default/tlp
  

  Odkryjte následující řádek:

  DEVICES_TO_DISABLE_ON_STARTUP=“bluetooth”
  

  Použití služby Rc.local

  sudo nano /etc/rc.local
  

  Přidejte následující před řádek sexit 0:

  rfkill block bluetooth
  
 3. Zakažte jas klávesnice

 4. Snížit jas obrazovky

 5. Zakažte síť, když jej nepoužíváte (sledování filmu atd.)

odpověděl hg8 23.09.2015 21:53
0

Pro notebooky s dvěma nebo více grafickými kartami, pomocí integrované paměti lze ušetřit značné množství energie.

Pro karty NVIDIA, přechod na profily PRIME a přepnutí na režim Intel (úsporný režim) vnvidia-settings snížil spotřebu energie na polovinu a zdvojnásobil životnost baterie.

    
odpověděl qwr 17.10.2016 02:04
-2

pokud chcete ušetřit životnost baterie. klikněte na ikonu baterie na panelu úloh a poté stiskněte úsporný režim. opravdu funguje. pokud bude ur někam jít, nebudete používat internetový přepínač, pokud wifi a vaše připojení k internetu. snížení jasu obrazovky. ztlumení hlasitosti, pokud nepoužijete hlasitost. snížit nebo jen ztlumit. nedávejte notebook na něco, co je jako postel postele špinavý stůl, atd., protože tyto věci mohou zahřívat váš notebook a aby ventilátor pracovat více, že bude také snížit energii baterie. doufám, že to funguje !!! :)

    
odpověděl john 31.01.2016 10:00