Existuje lehký nástroj pro rychlé oříznutí obrázků?

107

Potřebuji ořezávat obrázky často - fotografie, tiskové obrazy apod. a načítání gimpu pro tak jednoduchý úkol trvá příliš dlouho. Můžete doporučit rychlejší alternativu?

    
dané Justinas Dūdėnas 22.01.2012 23:14

11 odpovědí

107

Gthumb je pěkný nástroj pro prohlížení / úpravu obrázků s jednoduchými nástroji pro úpravy, jako je oříznutí.

Pokyny pro oříznutí v gThumb 3.2.8

 1. Otevřete svůj obrázek v gThumb

 1. Otevřete panel Upravit stisknutím klávesy e nebo kliknutím na stojánek v pravém horním rohu okna

 1. V postranním panelu klikněte na Oříznout a ořízněte obrázek podle přání

 1. Po dokončení stiskněte klávesu Enter nebo Oříznout. Poté v bočním panelu Upravit stiskněte Uložit, chcete-li přepsat původní soubor nebo Uložit jako, abyste uložili do nového souboru s obrázkem.
odpověděl duffydack 22.01.2012 23:29
21

Na příkazové řádce je nástroj pro manipulaci s bitmapovými obrázky imagemagick nebo graphicsmagick (GM je rozdělení projektu IM a aktivnější rozvíjení). To je dobrá volba, pokud často používáte stejné parametry.

convert raw.jgp -crop 800x460+100+20 cropped.jpg   # ImageMagick
gm convert raw.jgp -crop 800x460+100+20 cropped.jpg # GraphicsMagick

Pro použití ad hoc, kde potřebujete vidět každý obrázek, můžete použítdisplay (také z aplikace ImageMagick) nebogm display (GraphicsMagick) nebo Shotwell nebo Pinta nebo mnoho dalších prohlížečů obrázků s možností editace světla.     

odpověděl Gilles 22.01.2012 23:35
15

Shotwell můžete oříznout a exportovat docela rychle, je předinstalovaný. V opačném případě zkuste Pinta , je to v softwarovém centru.

    
odpověděl Tom Brossman 22.01.2012 23:23
11

Dávkové úlohy a programy příkazové řádky nefungují příliš dobře pro oříznutí, pokud máte spoustu různých věcí, které chcete oříznout (tj. předmět je v různých oblastech v každém snímku). Editor obrázků, jako je gimp a dokonce i někteří lehčí diváci, stále mají nepříjemněcrop skrytých pod spoustou nabídek a pak házet zátěž / uložte navíc, což znamená, že většinu času strávíte na navigaci.

Spustil jsem pythonový skript malý pro automatizaci velkého množství tohoto procesu, ale stále nechal člověka vybrat, kde oříznout každý obrázek:

Odkaz

Využíváimagemagick k provádění oříznutí,python /tkinter pro náhled.

Automaticky prochází všechny obrázky v adresáři, klikne na oblast, kterou chcete oříznout, posouváme pro úpravu velikosti a pak space uložíme (v podadresáři) a načteme další obrázek.

    
odpověděl jozxyqk 11.03.2015 10:37
5

Jak lidé navrhli na internetu, zkuste CropGUI: Odkaz

Provádí pouze bezztrátové oříznutí JPEG.

    
odpověděl prokoudine 23.01.2012 08:00
5

A co Gwenview , což je vysoce přizpůsobitelná a snadno použitelná aplikace pro prohlížení obrázků / obrázků.

 • Funkce oříznutí v části Menubar -> Upravit - > Oříznout nebo crtl + k
 • Podporuje také jednoduché manipulace s obrázkem: otáčení, zrcadlení, převrácení a změna velikosti, základní akce správy souborů, jako je kopírování, přesun, mazání a další.
 • Jedná se o aplikaci Lightwave (s MB) a může být rozšířena pomocí pluginů KIPI.

    
odpověděl v2r 21.02.2014 15:26
3

ImageMagick. Spouštěn z CLI s$ display <img>. Má vizuální ořez. Velmi lehká (asi 10 MB vedle závislostí) nevyžaduje více než knihovny libx11 a GNOME libxml2.

  

ImageMagick je softwarová sada pro vytváření, úpravu a kompilaci bitmapových obrázků. Může číst, konvertovat a zapisovat obrázky v různých formátech (více než 100) včetně DPX, EXR, GIF, JPEG, JPEG 2000, PDF, PhotoCD, PNG, Postscript, SVG a TIFF. Použijte aplikaci ImageMagick k překládání, převrácení, zrcadlení, otáčení, měřítko, stříhání a transformaci obrázků, úpravu barev, aplikování různých speciálních efektů nebo kreslení textu, čáry, polygonů, elips a Bézierových křivek. Všechny manipulace lze dosáhnout pomocí příkazů shellu i prostřednictvím grafického rozhraní X11 (displej).

    
odpověděl Andrew Smart 16.06.2016 10:30
2

Na příkazovém řádku používám příkaz mogrify.

Přejděte do složky, kterou chcete upravit.

$ mogrify -trim *.jpg

Hotovo. To běží velmi rychle. Jen jsem udělal několik tisíc snímků za 1 sekundu.

Změna velikosti je poměrně pomalejší.

Sledoval jsem předchozí příkaz s (\> označuje změnu velikosti na maximální zadané kóty, takže se všechny obrázky vejde do):

$ mogrify -geometry 280x280\> *.jpg

To trvalo 8 minut.

    
odpověděl Buttle Butkus 05.02.2014 07:40
1

XnViewMP nebo IrfanView (pod vínem). Pracovali pro mě již od doby Bronze (Windows).

    
odpověděl ipse lute 16.06.2016 10:34
0

Stačí nainstalovat KolourPaint (součást prostředí K desktopu, které se jeví jako GwenView) a to mi to udělalo. zdá se, že je pod RHEL6.5 stabilní a já se s Trusty večer snažím. Mám pro vás velmi jednoduché cíle: podporu ctrl-V pro vložení přímo po spuštění aplikace (něco, co jinak GwenView nepodporuje) a jednoduché oříznutí (v tomto případě ctrl-T) a kopírování zpět do schránky pro opětovné použití v kanceláři nebo v aplikaci pro rychlé zasílání zpráv. podporuje také několik funkcí barvy. stále není úplná náhrada za irfanview (pokud tam je dokonce i jeden ... začíná uzavřít tam opravdu není), ale já budu žít.

    
odpověděl photoleif 12.11.2014 00:04
0

Jako doplněk hlavních odpovědí (gthumb, gwenview atd.):

 • Obraz lze také otevřít u prohlížeče, ale oříznout pomocí nástroje pro snímání snímků . Existuje mnoho nástrojů, které závisí na pracovní ploše. Stejně jako teď je Ubuntu Budgie, vezmu si tento příklad: Budgie má panelový applet pro snadné zachycení a ukládání obrázků; může být nutné, aby byl do panelu přidán z nastavení služby budgie.

 • Prohlížeč Opera má nástroj pro oříznutí a dokonce i úpravu. Otevření obrázku v aplikaci Opera (ano, můžete), můžete ořezat a dokonce přidat šipky a nakreslit je před uložením.

    
odpověděl cipricus 22.04.2018 12:10