Co je to .local složka pro můj domovský adresář

106

Co je složka~/.local dobré pro odstranění obsahu v této složce?

    
dané Roland 23.11.2010 14:35

3 odpovědi

106

Jedná se o nedávnou inovaci, po níž následuje Gnome, a tedy i Ubuntu, ukládat uživatelská data do pevných adresářů. Podle tohoto dokumentu je

  • jediný adresář, kde jsou ukládány uživatelské údaje, defaultně na~/.local/share;
  • jediný adresář, kde je uložena konfigurace, je defaultní na~/.config;
  • jediný adresář, ve kterém jsou uloženy ne-podstatné datové soubory, defaultní je~/.cache.

Historicky byly programy Unix schopny rozšiřovat své údaje v celém adresáři $ HOME a uvádějí data do dot-souborů (soubory začínající ".") nebo podadresářů jako~/.vimrc a~/.vim. Tato specifikace je určena k tomu, aby bylo toto chování předvídatelnější. Mám podezření, že to ulehčuje zálohování dat aplikací, kromě toho, že váš domovský adresář má lepší vzhled. Ne všechny aplikace zatím vyhovují tomuto standardu.

V hierarchii.local obsahují programy informace o uživatelích, jako jsou například e-maily a události kalendáře. Tyto údaje můžete ručně odstranit, ale program by ztratil svůj stav; pokud to není to, co zamýšlíte (například v případě potíží s vaší konfigurací), neměli byste odstranit ani měnit soubory v tomto adresáři. S.cache můžete být více opatrní, protože program by měl být schopen obnovit - redownload nebo recompute - všechny soubory, pokud je odstraníte.

    
odpověděl loevborg 23.11.2010 14:45
4

Dovolte mi sdílet jednu z mých zkušeností s adresářem .local. Také jsem zjistil, že můj diskový oddíl (kořenový oddíl), který ukládá domovský adresář, nemá dostatek místa a po kontrole obsahu těchto adresářů jsem zjistil, že adresář .local ukládá nad 70G prostor, pak ho chci smazat, ale obávám se, že odstranění může způsobit havárii systému ubuntu. Takže jsem prohledal tuto otázku v google a řídí mě tady. Ale předchozí odpovědi nemohly vyřešit mé problémy, chci jen dva výsledky v mém systému:

  1. Odstraňte nějaký obsah v adresáři .local, pak bych mohl mít dostatek místa na uložení nových souborů;

  2. Nechci, aby se můj systém havaroval, to znamená, že nechci přímo smazat obsah z mého domácího .local adresáře, je to příliš nebezpečné!

Nakonec jsem našel největší obsah v adresáři .local zde: /home/myAccount/.local/share/Trash Zabírá 69G bajtů. Mám pocit, že se to týká koše, takže jdu do koše: odpadky:/// a vyprázdněte koš, Pak jsem zjistil, že 69G bytů byl uvolněn!

Takže moje závěry:

  1. Je velmi riskantní smazání adresáře .local přímo;

  2. Můžeme bezpečně smazat obsah v adresáři /home/myAccount/.local/share/Trash pomocí koše "Vyprázdnit".

odpověděl Clock ZHONG 11.07.2017 18:41
-1

Adresář .local / používá některý software k zachování vašich preferencí (jak je uvedeno @loevborg). Tento adresář je součástí úsilí standardizovat problém, který je uživateli$HOME. Ale bohužel se k tomuto úsilí ještě nepřipojilo mnoho softwaru, dokonce i některé gnome programy stále šíří vaše preference v jiném adresáři (viz .gnome2, .gconf, .evolution atd.).

Adresář nelze odstranit. Některé aplikace ukládají do tohoto adresáře důležité informace / konfigurační soubory.

    
odpověděl crncosta 23.11.2010 15:03