Proč je virtuální terminál "virtuální" a co / proč / kde je "skutečný" terminál?

150

Doufám, že otázka je samozřejmostí.

Chápu, žegnome-terminal akonsole jsou terminály virtuální a v podstatě slouží stejnému účelu, tj. prostředí příkazového řádku pro různé volitelné příkazové interprety. (Nejsem si jistý, jestli je to správný způsob, jak se na to podívat.)

Předpokládám, že terminál skutečný je místo, kde jsem teleportován příležitostně klávesami Ctrl + Alt + / kbd>, F2 atd.

Ale v tomto černobílém kontinentu jsou "Draci", takže jsem mimo - tam co nejrychleji můžu stisknout tlačítko Ctrl + Alt + F7 (Naučila jsem se někde: "Když je vše černé a tmavé: stisknutím tajných kláves se vrátíte:)

  • Jsou "skutečné" terminály, které existují za klávesami Ctrl + Alt + F1 F2 atd.?
  • A co je o nich "skutečné" v porovnání s "virtuálními"?
  • A jak se liší? Je to tak jednoduché jako "žádné GUI" vs "GUI"?

P.S. jsou "konzole" a "terminál" synonymem?

    
dané Peter.O 21.11.2010 12:34

3 odpovědi

126
  

Chápu, že virtuální terminály v podstatě slouží stejnému účelu:   tj. Prostředí příkazového řádku pro   různí volitelní příkazové tlumočníky

To není přísně pravdivé. Virtuální terminály jsou pouze programy, které posílají stisknutí kláves a přijímají výstup (to se nazývá Standard In, Standard Out [a Standardní chyba]) procesu na pozadí. Toto je základní vstup zpracování výstup a je jádrem operačního systému.


Teletype (nebo teleprinter)


Muž pracující na terminálu počítače

Zjistíme, jestli to mohu správně vysvětlit:

V systémech typu Unix, jako je Linux, existuje koncept "vše je soubor" . To znamená, že například vaše jednotka DVD je soubor (/ dev / sdb1), klávesnice je soubor (/ dev / input / keyboard) a tak dále.

Další sadou těchto magických souborů jsou TTY, kde TTY znamená Teletype. Psací stroj, který odešle klávesové zkratky do počítače, který pak posílá písmena zpět do typu míče . To by představovalo fyzické zařízení, vzdálený psací stroj, stejně jako / dev / lp0 může reprezentovat vaši tiskárnu.


Hardwarový terminál, VT100

Pracovní stanice Teletype by se nazývaly "Konzoly" nebo "Terminály", což je virtuální terminál, na rozdíl od skutečného terminálu, tedy jakékoliv aplikace nebo zařízení, které poskytují stejnou funkcionalitu jako toto uspořádání na pracovišti - posláním klávesových zkratek a získáním výstupu z něj, tisknutím na kus papíru. Můžete si představit, že Modem pracuje velmi podobným způsobem.

Terminály, jako je ten, který je znázorněn výše, jsou levné a jednoduché počítače, které emulují funkci teletypu. Když říkáme emulační terminál v těchto dnech, my - na druhou stranu - obvykle znamená program, který napodobuje funkci takového stroje.

V počítači se stále používají počítačové terminály. Ve skutečnosti získávají čím dál populárnější . V minulosti bylo důvodem pro terminály, že počítač na každém pracovišti byl naprosto směšný - kde počítače zaplnily místnost a byly nesmírně drahé. Nyní šetří peníze a usnadňuje správu.


"Tenký klient" - moderní ekvivalent VT100

Doufám, že to bude užitečné. Upozorňujte prosím, jestli jsem udělal chybu.

  

To znamená to   Control-Alt-F1, F2 atd. Jsou také virtuální   terminály a jediný rozdíl   mezi nimi a "gnome-terminal" /   "konsole" je, že nemají   GUI?

Ano, v zásadě. Rozdíl mezi TTY1-7 a gnome-terminálem spočívá v tom, že systém poskytuje ttys, zatímco gnome-terminal a konsole jsou samy běžící na tty (který běží grafický subsystém). Tato abstrakce může být vnořena ještě hlouběji (např. X-forwarding, protokol telnet slouží jako terminál, ...), ale rozhraní člověk-počítač funguje stejně jako každý jiný soubor. A mohou být potaženy, abstrahovány a pohybovány stejným způsobem.

    
odpověděl Stefano Palazzo 21.11.2010 14:53
13

Docela jistý, že to nazývám "virtuálním terminálem", je návrat k tomu, když existovaly fyzické terminály připojené k unixovým serverům ...

    
odpověděl RobotHumans 21.11.2010 13:15
11

Kromě výše uvedených odpovědí naleznete tato komplexní vysvětlení u terminálů. TTY, ač je zřejmá jednoduchost, je koncepčně poměrně složitá část Linuxu.

    
odpověděl loevborg 07.12.2010 20:56