Kde instalovat programy? [duplikát]

107

Staženo.tar.gz a spuštěnosudo sh install.sh. Zeptá se mě, kam instalovat program. Nechci, aby se přeplňoval můj domovský adresář a chtěl, aby byl dostupný v nabídce aplikací. Kde bych to měl dát? /usr/bin? /usr/local/bin? Nebo jsou to pouze pro jednotlivé binární soubory? Tento program chce vytvořit složku.

    
dané mpen 13.10.2010 19:51

3 odpovědi

62

Nejdříve, které aplikace jste instalovali? Je vždy lepší instalovat pomocí nativní správy balíků, protože správce balíčků bude pro vás pracovat s umístěními, aktualizacemi, cestami a spouštěči (zkratkami). Také aktualizace budou zpracovávány. V ideálním případě byste měli vyhledat balíček v softwarovém centru nebo v aplikaci Synaptic. PPA mohou být použity, pokud software není ve výchozím repo.

Nicméně pokud jste si jisti instalací tohoto balíčku, použijte například/opt directory,/opt/appname. /opt by bylo vhodné pro tento typ instalací. Spouštěče mohou nebo nemusí být vytvořeny v závislosti na instalačním programu. Spouštěč můžete vytvořit ručně, pokud instalační program nevytvoří. Pro uvedení všech aplikací můžete použít$HOME/bin.

    
odpověděl LFC_fan 13.10.2010 19:55
70

Pro všechny otázky týkající se cesty je standardem hierarchie souborového systému Linux definitivní odkaz.

Pokud program potřebuje vytvořit složku, pak/usr/local je adresář volby; podle FHS :

  

Hierarchie/usr/local je určena pro použití správcem systému při instalaci   software místně.

Nepoužívejte lokální binární soubory přímo pod/usr, protože podle FHS je tato hierarchie vyhrazena pro software poskytovaný distribucí Linuxu (v tomto případě Ubuntu).

Všimněte si, že vytvoření binárního souboru v/usr/local/bin (nebo v jiném adresářibin) ne vytvoří položku nabídky; pro to musíte zadat soubor.desktop a nainstalovat ho do příslušného adresáře pomocí příkazu < a href="http://portland.freedesktop.org/xdg-utils-1.0/xdg-desktop-menu.html"> příkaz xdg-desktop-menu .

    
odpověděl Riccardo Murri 13.10.2010 19:58
5

Obvykle byste jej dali do/usr, binárních souborů v/usr/bin, pokud je to něco většího, by to šlo na/opt.

    
odpověděl Martin Zeltin 13.10.2010 19:57