Jaké jsou některé problémy s technologií CCSM a proč bych se jí chtěla vyhnout?

98

Viděla jsem několik lidí, kteří si stěžují, jak nestabilní Správce nastavení CompizConfig ("CCSM") a jak může narušit lidské desktopy, pokud nejsou opatrní.

Jaké jsou některé známé problémy s technologií CCSM? Rád bych se rozhodl, zda za mě stojí za to riziko.

    
dané Jorge Castro 18.11.2011 22:46

2 odpovědi

107

Jsem zkušený uživatel Linuxu, přispěl jsem k jádru a pracoval jsem na kanonickém týmu OEM; Zmínil jsem pouze tyto skutečnosti, abych ukázal svůj kontext, což je - druhý den jsem si na svém notebooku nainstaloval novou verzi 11.10 a chtěl něco přizpůsobit (zapnutí myši). Dostal jsem se do gnome-control-center asi 30 minut, než jsem se vzdal a zjistil, že jediný způsob, jak to udělat, je použití ccsm.

Po instalaci ccsm jsem nakonfiguroval ffm a pak - náhodou! - kurzor myši prošel tlačítkem preferencí a touchpad na mém notebooku zaznamenal kliknutí.

Boom!

Jednotná relace mrtvá.

Naštěstí jsem měl ještě otevřené okno a mohly byste prosit o pomoc od svých kolegů, kteří mi řekli, jak se zotavit (rm ~/.compiz-1). To je stejný problém, který někteří lidé mají:

Vím, že lidé se chystají na Googlu, jak nakonfigurovat věci a přistát zde a uvidí hodně zmínek o CCSM; nebo ještě horší z jiného nespolehlivého zdroje. Kůň už je z stodoly a nemůžeme se vrátit. Odhodlaní uživatelé ji stejně najdou a všichni, kteří se hýbou, si zaslouží vědět, jak dostat to, co chtějí (a pokud to rozbijete, budete mít oba kusy!)

Ale můj názor je, že od nynějška můžeme zkusit a zlepšit naše uživatele.

  1. ccsm je nebezpečný; i kdybys věděla, že se nedotkneš špatné věci, můžeš se s tím nechtěně dotknout stejně jako já.
  2. ccsm nemá žádnou budoucnost; budoucí plány Unity mají migrovat všechny užitečné bity konfigurovatelnosti z ccsm do bezpečnějších podporovaných nástrojů. Tyto nástroje by se měly začít zobrazovat v 12.04.
  3. Postoj "zotavování se z vašich chyb je pozitivní učební zkušenost" je výklenek. Většina běžných lidí chce používat své počítače, aniž by je nechtěně rozbíjela v tajemných, nevratných způsobech; většina normálních lidí nesdílí naši kulturu s tím, že oddělují věci od sebe, aby viděli, jak fungují.

Znovu - vím, že lidé najdou nebezpečnou věc bez ohledu na to, co. Ale to, co můžeme udělat, je změnit naši kulturu a dát pomohou , řídit lidi od špatných věcí a směrem k dobrým věcem.

Je snadné sdělovat fakta; je mnohem těžší předat moudrost.

Měli bychom se zaměřit na vyšší než jen na to, abychom dali fakta o tom, co je možné. měli bychom sdílet moudrost toho, co se doporučuje.

    
odpověděl achiang 18.11.2011 22:48
16

Můžete mít i další moduly, které jsou v konfliktu s jednotkou, jako jsou příkazy a podobně. Musíme je ještě aktivovat pro nouzovou relaci (jako Alt + F2 ). Takže jednota ve výchozím nastavení je v konfliktu s ostatními povolenými pluginy.

Dotknutí se takového pluginu vccsm umožňuje speciální artefakty jako "Chcete odebrat plugin jednoty?" a lidé nečítají a neříkají ano.

Ještě horší:

  1. Jednota závisí na typu LargeDestkop:
  2. Stěny a krychle poskytují LargeDesktop, z nichž každá se konfliktuje.

Co se stane, když povolíte Cube, ccsm vypne Wall. Pak Compiz si myslí, že je to šikovný, víme, že se musí podívat na závislost a řekne "ach, nemůžu mít jednotu" a vypnout to. Poté povolí Cube bez opětovného zapnutí jednoty, která nyní splňuje požadavek "LargeDesktop".

Kromě toho má compizconfig křehké řízení konfigurace, které může v některých neznámých případech nyní odstranit plugin z aktuálního profilu (pravděpodobně kvůli kontrole konfliktu při startu nebo aktualizaci) bez jakéhokoliv varování ...

    
odpověděl didrocks 22.11.2011 15:08