Je přijímač Logitech Unifying podporován?

105

Logitech má sjednocující přijímač, pomocí něhož můžete přidat několik zařízení pomocí stejného zařízení USB. Je to podporováno v Ubuntu a pokud ano, musím navíc něco nakonfigurovat tak, aby při přidávání nového bezdrátového zařízení byla rozpoznána stejným přijímačem.

Informace: Odkaz

    
dané Luis Alvarado 18.03.2012 14:27

6 odpovědí

134

Jsem zde klávesnice s klávesnicí Logitech a myš M525, oba používají přijímač Logitech Unifying USB. Pracují mimo krabici, Plug & Přehrát!

lsusb | grep Logitech:

Bus 002 Device 004: ID 046d:c52b Logitech, Inc. Unifying Receiver

dmesg | grep Logitech:

input: Logitech USB Receiver as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2/2-1.2:1.0/input/input2
generic-usb 0003:046D:C52B.0001: input,hidraw0: USB HID v1.11 Keyboard [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input0
input: Logitech USB Receiver as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2/2-1.2:1.1/input/input3
generic-usb 0003:046D:C52B.0002: input,hiddev0,hidraw1: USB HID v1.11 Mouse [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input1
generic-usb 0003:046D:C52B.0003: hiddev0,hidraw2: USB HID v1.11 Device [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input2

Máte-li uvedeno, Logitech podporuje pouze Unifikovaný software pro Windows a Mac OS X. Pro Linux, vytvořil jsem nástrojltunify, který je podrobně popsán v mém článku Logitech Unifying for Linux: Reverzní inženýrství a zrušení spárování a>. Instalace rychlé instalace, pokud máte spěch:

sudo apt-get install git gcc
git clone https://git.lekensteyn.nl/ltunify.git
cd ltunify
make install-home

Tím se načte zdroje a nainstalujte program do$HOME/bin/ltunify, pokud$HOME/bin neexistoval předtím, bude pravděpodobně nutné znovu přihlásit nebo znovu otevřít terminál. Potom můžete spárovat nové zařízení s příkazemsudo ltunify pair a zrušit spouštění zařízení příkazemsudo ltunify unpair mouse (ujistěte se, že máte druhé zařízení, které můžete použít po odpojení zařízení Unifying!).

K dispozici je také grafický nástroj Solaar . Má lepší podporu pro funkčnost novějších zařízení, jako je výměna funkčnosti klíčů FN . Je k dispozici prostřednictvím ppa:daniel.pavel/solaar PPA (pokud nevíte, jak nainstalovat takový PPA ", viz Co jsou PPA a jak je používat? ). Po instalaci můžete vyhledat Solaar v nabídce aplikací a spustit ji odtud.

    
odpověděl Lekensteyn 18.03.2012 22:36
67

Chci doplnit odpověď Lekensteyna tím, že jsem zahrnula funkci, o které jsem nevěděl. Mám myš Logitech Anywhere MX a když byly baterie téměř vypnuté, dostala jsem následující zprávu:

Takže sjednocující přijímač není podporován pouze nabídkami (v závislosti na zařízení), ale i několika funkcemi, jako je výše uvedený obrázek. Tento obrázek byl s Ubuntu 12.10

Ubuntu 14.04 s verzí 0.9.2 můžete vidět následující:

  • Ikona panelu (ikona baterie), která měří, kolik baterie má bezdrátová myš opustila
  • Nabídka (Po kliknutí na ikonu baterie), která zobrazuje všechny spárované myši
  • Klepnutím na možnost Jednotný přijímač se zobrazí druhé okno, které zobrazuje každou myš jednotlivě s několika možnostmi.

Doporučuji číst tento vynikající článek o technologii Logitech Unifying Technology , který napsal Lekensteyn.

Všimněte si, že v nejnovějších verzích není potřeba PPA, jelikož to už přichází v úložišti vesmíru s balíčkysolaar-gnome3 (pro Gnome3 / Unity) asolaar.

Zobrazte také seznam aktuálních podporovaných zařízení a nainstalujte jej, pokud nejste na nejnovější verzi Ubuntu stačí spustit následující řádky:

sudo apt-get update   
sudo apt-get install solaar   

Odhlásit a znovu se přihlásit a na horním panelu by se měla objevit Solaar. Aplikace můžete také spustit z příkazu Dash zadáním příkazu "Solaar".

Zde jsou některé obrázky několika myší Logitech pracujících společně s jedním sjednoceným přijímačem:

Solaar nabízí snadnější způsob, jak zjistit, kolik baterie jste nechali, kolik času jste nechali, jakou myš používáte a další. Nabízí také speciální funkce, jako je detekce nabití baterie:

Následující dva obrázky pocházejí z verze Ubuntu 16.04 64-bit Solaar:

    
odpověděl Luis Alvarado 20.02.2013 21:29
34

První připojené zařízení funguje, ale pokud získáte jinou klávesnici nebo myš, musíte ji spárovat s existujícím přijímačem. Zde je skript, který můžete použít ke spárování vašich zařízení v systému Linux:

Funguje skvěle.

    
odpověděl Travis Reeder 01.06.2012 23:50
1

Mám klávesnici Logitech K360, Logitech Wireless Trackpad a bezdrátovou myš Logitech M510, která pracuje přes stejný sjednocující přijímač.

Nejprve jsem nakonfigurovali zařízení na počítači se systémem Windows a přesunula jsem sjednocující přijímač do mého Linuxu (se systémem ubuntu 12.04). Všechna zařízení fungují po většinu času.

Setkal jsem se s dvěma problémy:

První problém je, že bych chtěl nakonfigurovat různé rychlosti pro trackpad a myš, ale jsou společně rozpoznány jako myš, takže je možná jen jedna konfigurace.

Druhým problémem je, že z času na čas se zdá, že ztrácím signál. Jinými slovy, žádné zařízení nebude fungovat - nebo přestanou pracovat. Setkávám se s tím i na Windows - jen jednu z těchto věcí. Vytahuji přijímač ze slotu USB a znovu jej vložím a signál se obnoví - zařízení fungují.

Jsem spokojen s uspořádáním, i když si přeji, abych nalezl řešení prvního vydání.

Doufám, že to pomůže,

    
odpověděl fballem 03.11.2012 13:38
1

Pokud jste v Ubuntu novější, postupujte podle těchto kroků, je to stejná odpověď jako výše, ale v krocích použijte: Odkaz

klikněte na soubory autopair.sh a pak klikněte na syrové a pak uložit jako, uložte ji na libovolné cestě, kterou se vám líbí. nyní jděte zpět a stahujte unify.c stejným způsobem a vložte jej do stejné složky. nyní buď klikněte pravým tlačítkem myši na autopair.sh a v oprávnění to dovolí excuting. nyní byste jej měli spustit dvojklikem Pokud ne, stiskněte ctrl + L a zkopírujte tuto cestu stiskněte ctrl + shift + t napište cd a pak stiskněte ctrl + shift + v a stiskněte enter nyní napište

chmod +x autopair.sh

a stiskněte klávesu enter nyní jej můžete spustit psaním ./autopair.sh a stisknutím klávesy enter

, které by vám měly říkat, abyste zařízení vypnuli a stisknutím klávesy enter zapněte přístroj a to je opakujte pro další zařízení. Mohl bych odhadnout, jestli kompilátor nefunguje, potřebujete nainstalovat základní návody. spuštěním

sudo apt-get install build-essential

znovu proveďte výše uvedené pokyny. pokud ještě není jít, možná můžete spárovat pomocí jiného počítače.

    
odpověděl TheNano 20.04.2013 00:02
1

Jednou ze silných stránek Linuxu je, že pokud máte nějaký problém, někdo nalezne elegantní řešení tohoto problému - a oni se s ním budou sdílet.

V tomto případě džentlmen Daniel Paul vytvořil aplikaci s názvem Solaar. Tato aplikace poskytuje velmi elegantní rozhraní pro správu přijímače Logitech Unifying a připojených zařízení.

Tento článek popisuje aplikaci a obsahuje pokyny k instalaci: Odkaz

Používám Solaar na chvíli a zjistil jsem, že je velmi užitečné.

Doufám, že to pomůže,

    
odpověděl fballem 09.08.2013 03:14