Mohu přesunout jednotku launcher?

252

Nemůžu si zvyknout na nový systém Unity. Chtěl bych přesunout levý panel Unity do dolní části obrazovky (podobně jako Windows 7 - více podobných je lepší).

Ale nemůžu najít cestu. Je to možné?

    
dané Benjamin 05.04.2011 11:28

7 odpovědí

105

11.10

Nyní je neoficiální plugin Compiz , který vám umožňuje přesunout spouštěč Unity 3D (nikoliv Unity 2D) zleva dole.

Kredit na WebUpd8 .

Shrnutí:

 1. Nyní můžete přečíst zdrojový kód. Kontaktujte správce s doporučenými opravami! Nezapomeňte, že toto je neoficiální a může & pravděpodobně bude mít mnoho chyb, které je třeba vyžehlit.
 2. Nainstalujte PPA -ppa:paullo612/unityshell-rotated
 3. Balíčky k instalaci jsouunityshell-rotated libnux-1.0-0
 4. Nový plugin Ubuntu Unity Plugin Rotated bude dostupný v CCSM
 5. Při instalaci existuje pravděpodobnost zamrznutí. Pokud k tomu dojde, použijte CTRL + ALT + F1 pro spuštění TTY, přihlaste se a restartujte lightdm ssudo service lightdm restart. Znovu spustitccsm pro povolení nového pluginu
 6. Tento plugin nahrazuje oficiální plugin Unity. Z vývojového týmu Ubuntu samozřejmě nebudete dostávat další opravy chyb - budete odkázat na správce PPA, abyste opravili chyby

Upozornění naleznete na adrese Otázky a odpovědi týkající se potenciálních problémů stability pomocí technologie CCSM

Propojené otázky:

 1. Co jsou PPA a jak je mohu používat?
 2. Zdrojový kód
odpověděl fossfreedom 27.10.2011 14:14
105

12.04 - 15.10

Od 12.04 můžete ne přesunout spouštěč a podpora není .

Toto je podle návrhu a dosud neexistují kanonické plány na změnu. Zde je citace z značky na chybová zpráva pro Ubuntu 11.04:

  

Myslím, že zpráva skutečně znamenala, že by měl být spouštěč pohyblivý   další okraje obrazovky. Obávám se, že to nebude fungovat s našimi širšími   designových cílů, takže to nebudeme realizovat. Chceme spouštěč vždy   blízko tlačítka Ubuntu.

Vykládám to jako stánku, že konzistentní design musí být zažíván jako Jednota (zamýšlená slovesa), nebo vůbec nebude fungovat.

Zatímco osobně nesouhlasím s rozhodnutím Marke / Canonicala ne , který vám poskytne způsob, jak přesunout spouštěč ( přečtěte si prosím poslední poznámku k tomuto ), rozumím designu volba: opravdu má smysl, aby byla na straně a nikoli na dně. Většina uživatelů dnes má širokoúhlý monitor a prakticky všechny monitory určené k prodeji, zejména pro spotřebitelský trh koncových uživatelů, jsou také širokoúhlé. To znamená, že velká většina uživatelů má spoustu dalšího horizontálního prostoru (většinou nedostatečně), zatímco vertikální prostor je prémiový.

Většina aplikací a webových stránek nepoužívá celou šířku obrazovky (podívejte se například na velké stránky s vertikálním pozadím na obou stranách obrazovky Ask Ubuntu). Ale dělají používají plnou vertikální délku (ve skutečnosti posunují 3, 5, 10x výšku obrazovky). Význam hodně a spousta rolování. A pak odečtete titulní lištu, lištu nabídek, oblíbený pruh, lišty tabulátorů atd., Všechny sánějí váš drahocenný svislý prostor. Přidání spouštěče nahoře / dole by udělalo ještě horší věci, zatímco je zde spousta extra, "nečinného" horizontálního prostoru.

V vývoji aplikací, zejména v prohlížečích, dochází k neustálému, silnému pohybu směrem ke snížení počtu sloupců a jejich sloučení. Přemýšlejte o tom, jak se Firefox v posledních letech změnil. Takže má smysl, aby operační systém udělal totéž.

Pravda, panel Windows je dobře vyvinuta ... ale návrhářská volba Unity, která je na straně, a nikoli dno, je moudré, jakmile si na to zvykneš. A stojí za to. Kolečko myši vám povědí díky;)

To znamená, že některé důležité poznámky:

 • Právě vyjadřuji prohlášení a názor společnosti Marka / Canonicala. Zatímco chápu volbu návrhu a souhlasím s bočním spouštěčem, určitě neumím souhlasit s rozhodnutím o tom, že se nepohne. Ale Jsem jen posel. Nestřílejte messenger .

 • Existují neoficiální balíčky třetích stran, které vám umožňují přesunout spouštěč. Tato další odpověď se vztahuje na velkou hloubku.

 • Můžete alespoň ovládat spouštěč v nastavení více monitorů:

(obrázek byl upraven z Ubuntu Vibes )

    
odpověděl MestreLion 13.04.2017 14:24
50

16.04 a novější (Unity 7)

Od 16.04 může být spouštěč jednoty přesunut.

Zkopírujte a vložte následující do terminálu:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Bottom

Chcete-li jej obnovit zpět do jeho postranní polohy:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Left
    
odpověděl fossfreedom 19.03.2016 15:48
22

Spouštěč nelze přesunout tam, kde je. Zde je komentář od Značka Shuttleworth :

  

Myslím, že zpráva skutečně znamenala, že by měl být spouštěč pohyblivý   další okraje obrazovky. Obávám se, že to nebude fungovat s našimi širšími   designových cílů, takže to nebudeme realizovat. Chceme spouštěč vždy   blízko tlačítka Ubuntu.

Jako alternativu můžete použít Cairo-Dock :

  

Cairo-Dock je hezké, rychlé a přizpůsobitelné rozhraní pro stolní počítače. Vidíte to jako dobrou alternativu / doplněk k Unity, Gnome-Shell, panelu Xfce, panelu KDE atd.   Po 6 měsících tvrdé práce je k dispozici nová verze Cairo-Dock (Zdroj: Odkaz ).

Jiné alternativy, které vám nabízejí spouštěč ve spodní části obrazovky: Skořice , LXDE a tak dále.

Jedná se o snímek obrazovky mého Cinnamon desktop (jak vidíte, že spouštěč je v dolní části):

Jak můžete vidět, Linux je plný možností!

    
odpověděl Radu Rădeanu 26.06.2013 16:41
14

Používáte-li Ubuntu 16.04, můžete v terminálu spustit následující příkaz pro přesunutí jednotkového spouštěče do dolní části:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Bottom

Pokud ho chcete ve výchozím umístění (vlevo na obrazovce), spusťte:

gsettings set com.canonical.Unity.Launcher launcher-position Left
    
odpověděl Brask 22.04.2016 12:11
11

Můžete také použít nástroj Unity Tweak Tool k přesunutí spouštěče dole.

Nejprve nainstalujte nástroj Unity Tweak Tool s následujícím řádkem z terminálu ( ctrl + alt + t

sudo apt install unity-tweak-tool

poté jej můžete otevřít z pomlčky nebo příkazového řádku.

Budete přivítáni následujícím oknem, kde musíte přistupovat k záložce Spouštěč (nazvaný Spouštěč v angličtině) (viz šipka):

Na kartě spouštěče se zobrazí možnost přesunout Spouštěč dolů (viz šipka v následujícím obrázku):

    
odpověděl Videonauth 23.04.2016 00:14
4

Další možné řešení - pomocídconf-editor je schémacom.canonical.Unity.Launcher

Chcete-li nainstalovatdconf-editor spustitsudo apt-get install dconf-editor v terminálu, nebo ho najít v novém softwarovém centru

    
odpověděl Sergiy Kolodyazhnyy 23.04.2016 00:23