Kde je kořenový adresář souborového systému Ubuntu v systému Windows Subsystem for Linux a naopak?

300

Nainstaloval jsem podsystém Ubuntu v systému Windows 10 (po povolení funkce v nastavení), ale kde je umístěn kořenový adresář souborového systému Ubuntu?

    
dané July 21.04.2016 12:06

5 odpovědí

326

Ubuntu nainstalované z obchodu Windows:

  

Každá distribuce, kterou instalujete prostřednictvím obchodu, je nainstalována   appdata adresáře aplikace. Například:   C:\Users\<username>\AppData\Local\Packages\CanonicalGroupLimited.UbuntuonWindows_79rhkp1fndgsc\LocalState - benhillis

V dřívějších iteracích systému Windows Subsystem for Linux byl souborový systém Ubuntu na adrese%localappdata%\Lxss (např.C:\Users\Username\AppData\Local\Lxss - nahradit Uživatelské jméno svým uživatelským jménem ve Windows). Viz příspěvek blogu WSL o podpoře souborového systému :

  

Primární souborový systém používaný WSL je VolFs. Používá se k ukládání   Systémové soubory systému Linux, stejně jako obsah vašeho domovského systému Linux   adresář. Jako takový VolFs podporuje většinu funkcí Linux VFS   poskytuje, včetně oprávnění Linux, symbolických odkazů, FIFO, soketů,   a soubory zařízení.

     

VolFs se používá pro připojení kořenového adresáře VFS pomocí   %LocalAppData%\lxss\rootfs jako podkladové úložiště. Navíc, a   existuje několik dalších bodů připojení VolF, nejvýrazněji/root a   /home, které jsou připevněny pomocí%LocalAppData%\lxss\root a   %LocalAppData%\lxss\home resp. Důvodem pro tyto oddělené   že když odinstalujete WSL, domovské adresáře nejsou   ve výchozím nastavení odstraněna, takže budou uloženy všechny osobní soubory uložené v počítači   zachováno.

UPOZORNĚNÍ

Vytváření / úprava všech souborů v rámci subsystému Linux pomocí aplikací systému Windows & nástroje mohou způsobit poškození dat a ztrátu dat v podsystému Ubuntu! (Díky Rich Turner

  

Interoperabilita s Windows

     

Zatímco soubory VolFs jsou uloženy v běžných souborech v systému Windows   výše uvedené adresáře, interoperabilita s Windows není   podporovány. Pokud je do jednoho z těchto adresářů přidán nový soubor   Windows, postrádá EA, které VolF potřebuje, takže VolFs neví co   souvisí se souborem a jednoduše ho ignoruje. Mnoho redaktorů bude také   odstraňte EA při ukládání existujícího souboru a opět proveďte soubor   nepoužitelná ve WSL.

Systém souborů Windows je umístěn na/mnt/c v prostředí prostředí Bash.

Zdroj: blog Dustina Kirklandu , howtogeek

    
odpověděl souravc 21.04.2016 12:34
45

Zdá se, že se to změnilo od doby, kdy byl původně zaveden Bash, a nevztahuje se na distribuce z obchodu Windows Store nebo možná není shodné pro všechny systémy, protože můj domovský adresář se nachází v jiném umístění:

%localappdata%\lxss\home\{username}

nebo:

C:\Users\{user}\AppData\Local\lxss\{username}

Kde{user} je vaše uživatelské jméno systému Windows a{username} je vaše uživatelské jméno UNIX nastaveno během instalace.

Takže kořenový adresář bude:

%localappdata%\lxss

Všimněte si, že kořenový adresář nemusí být v Průzkumníku Windows viditelný z adresáře%localappdata%. Ke každému přístupu byste měli mít možnost zadáním do adresního řádku aplikace Explorer.

    
odpověděl NicholasJohn16 10.08.2016 20:35
9

Pokud nainstalujete Linux z MS Market:

umístí distros pod:

$ cat /proc/registry/HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Lxss/\{861c29b4-ebe2-49a5-8a22-7e53a27934a0\}/BasePath
C:\Users\user\AppData\Local\Packages\CanonicalGroupLimited.UbuntuonWindows_79rhkp1fndgsc\LocalState

Výchozí distro definovaná:

bash# cat /proc/registry/HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Lxss/DefaultDistribution
{861c29b4-ebe2-49a5-8a22-7e53a27934a0}

Linux root je hlubší:

c:/Users/user/AppData/Local/Packages/46932SUSE.openSUSELeap42.2_022rs5jcyhyac/LocalState/rootfs

PS. Cygwin jsem použil ke zkoumání klíče registru.

PPS. Odkaz

    
odpověděl gavenkoa 13.09.2017 16:54
5

Jediné, co pro mě pracovalo, bylo%localappdata%\lxss\home\{username}, kde{username} je vaše uživatelské jméno BASH, které jste mu dali během instalace. Z nějakého důvodu se po zobrazení lxss skryté složky odmítne zobrazovat vC:\Users\WINDOWS-USER\AppData\Local\ a také dává plnouC:\ cestu s okny a BASH uživatelské jméno také nefunguje.

A prosím, vytvořte zkratku na ploše pro to, co funguje.

    
odpověděl thinksinbinary 09.06.2017 19:02
4

Bash můžete rychle otevřít z okna Průzkumník souborů otevřeného adresáře zadánímbash na panel umístění.

Stačí,

Můžete také přidat položku kontextové nabídky. Já osobně jej nedoporučuji, pokud není potřeba, protože přidání zkratky do kontextové nabídky používá více paměti RAM.

Odkaz

    
odpověděl Kangarooo 21.02.2017 21:19