Jak se dostat do Ubuntu?

108

Jako vývojář svobodného softwaru chci dostat svou aplikaci do Ubuntu.

Mám poskytnout zdrojový balík a požádat o balení? Nebo bych měl sám vytvořit balíček? Měla bych přímo zamířit na Ubuntu, nebo bych se měla pokusit dostat se do Debianu a potom automaticky do Ubuntu?

    
dané Witek 06.12.2010 17:19

6 odpovědí

81

Existují množství cest , které může balíček přijmout pro vstup do Ubuntu. Přehled rozvoje Ubuntu zaměřeného na vývojáře upřednostňovaný jako byste mohl být užitečným místem k zahájení, ale pokouším se dát i některé ukazatele.

Prostřednictvím Debianu

Obecně platí, že pokud publikujete bezplatný a open source software procházet Debian nejprve je nejlepší cesta. Tímto způsobem zajistíte, že váš balíček bude mít vyhrazeného správce. Dosáhne také největšího počtu uživatelů, protože bude k dispozici nejen u Debianu a Ubuntu, ale i všech jejich derivátů. Některé užitečné odkazy pro vyžádání / poskytování nových balíčků v Debianu:

  • Nezávazná a perspektivní práce Balíčky - Informace o tom, jak soubor "Intent to Package" a "Request pro balíček "chyby, stejně jako seznam otevřené ITP a RFP.

  • Mentory Debianu FAQ - debian-mentors je pro mentoring nových a budoucích Vývojáři Debianu. Je to místo, kde můžete najděte sponzora, který nahraje váš balíček do archivu.

  • Debian Developer's Reference - Debian Developers 'Reference section o nových balíčcích. Celý dokument je neocenitelný pro balíky Ubuntu i Debian.

Přímo do Ubuntu

V některých případech může mít smysl přejít přímo do Ubuntu nejprve . Některé užitečné odkazy:

Archiv osobních balíčků

Kromě oficiálních kanálů Ubuntu a Debianu Launchpad nabízí možnost distribuovat balíčky Debianu přímo svým uživatelům pomocí Archivy osobních balíčků nebo PPA krátce. Jedním zvláště užitečným aspektem PPA je, že můžete poskytnout každodenní sestavení softwaru pro účely testování.

    
odpověděl andrewsomething 06.12.2010 18:34
27

Odkaz podrobně popisuje běžné procesy zahrnující balíčky do Ubuntu.

Na stránkách REVU se často objevují spousty balíčků, což je důvod, proč navrhujeme, aby balíčky byly nahrány do Debianu, kde mohou těžit ještě více lidí. Odkaz vysvětluje, jak lze toto provést.

Pro Ubuntu můžete požádat uživatele o recenze na # ubuntu-motu na adrese irc.ubuntu.com a pro Debian existuje # debian-mentors kanál na irc.oftc.net.

Alternativně existuje stránka developer.ubuntu.com , která podrobně popisuje samostatný proces přezkoumání aplikací & publikováno pro stabilní vydání.

    
odpověděl ajmitch 28.07.2010 23:58
21

Pozadí

Ubuntu neumožňuje nahrát binární balíky, ale pouze zdrojové balíčky, které jsou stavěny stavěním serverů.

Získání balíků přímo v úložištích Ubuntu není tak snadné. Doporučuje se, aby byl v Debianu nejprve uložen a synchronizován odtud. Takže prozatím ji můžete dát do vašeho PPA. PPA můžete vytvořit pomocí účtu Launchpad.

Nahrávání do PPA

Používáte-li pro sestavení balíčkudebuild, je vaše práce mnohem jednodušší. debuild generuje mnoho souborů včetně .dsc a .changes

Možná jste použili soubor.dsc spbuilder-dist k vytvoření souboru deb, takže teď už stačí jen zveřejnit PPA. Použijte

  

dpa ppa: yourlaunchpadusername / ppaname foo.changes

Před nahráním budete muset podepsat balíček stejným klíčem, který jste nahráli do svého účtu Launchpad

Stisknutím tlačítka Debian / Ubuntu

Tlačítko balíku v úložištích Ubuntu / Debianu obsahuje recenzi od správce a ftp masterů v Debianu. Licence musí být velmi jasná, bez nejednoznačnosti. Možná budete potřebovat sponzora pro nahrávání do Debianu

Vložení ITP

Pokud potřebujete balíček v Debianu, budete potřebovat ITP (plánovat balíček) . Toto je jen formální procedura.

Pokud je balíček k dispozici v experimentálním / nestabilním, můžete použít nástrojrequestsync k zadání požadavku na synchronizaci na LP. Chcete-li získatrequestsync práce, musíte spustitmanage-credentials pro přihlášení do Launchpadu

Oba tyto nástroje jsou v balíčkuubuntu-dev-tools

    
odpověděl Manish Sinha 28.01.2011 12:46
10

Nejdříve vám navrhuji, abyste vložili zdroj do repozitáře Launchpad .

Pak můžete balík umístit do PPA a distribuovat ho.

Pokud jde o zařazení do oficiálního repozitáře ... skutečně záleží na aplikaci.

Podle připomínek k duanedesignu vám tato stránka může pomoci začít a Tato stránka vám může pomoci s některými běžnými chybami při nahrávání.

    
odpověděl Nathan Osman 29.07.2010 00:00
5

Zatímco se dostanete do výchozích úložišť Ubuntu, je to těžké a nemusí být správné pro váš projekt (alespoň přesto ), můžete nastavit projekt v Launchpad a nastavte PPA, aby mohli nainstalovat PPA. Více o tom v sekcích nápovědy Launchpad, zejména zde .

    
odpověděl jrg 28.01.2011 11:34
1

Můžete počkat na nějaký čas, protože Ubuntu devs vytvořili nové úložiště pro Ubuntu 10.10 nazvané extras.ubuntu.com pro vývojáře aplikací, aby odesílaly balíčky. Aplikace bude nejprve muset projít recenzí aplikace.

    
odpověděl akshatj 03.08.2010 14:59