Jak mohu zlepšit celkový výkon systému Ubuntu?

336

Jaké jsou vaše tipy pro zlepšení celkového výkonu systému ubuntu? Inspirován touto otázkou jsem si uvědomil, že některé výchozí nastavení mohou být na Ubuntu poněkud konzervativní a že je možné je vylepšit s malým nebo žádným rizikem pokud si to přejete udělat rychleji.

Toto není určeno pro konkrétní aplikace (např. vytvářet stránky s načtením firefoxu rychleji), ale systém je široký.

Výhodně 1 tip na odpověď, s dostatečnými podrobnostmi pro lidi, aby jej implementovali.

Můj pár by byl:

 • Nainstalujte Předinstalujte (prostřednictvím softwarového centra nebosudo apt-get install preload);
 • Změna hodnoty Swappiness - "která řídí míru, do jaké jádro upřednostňuje výměnu při pokusu o uvolnění paměti" ;

Co je vaše?

PS: Vzhledem k tomu, že toto není určeno k tomu, aby mělo jedinečnou odpověď, ale spíše několik užitečných tipů, dělám tuto wiki komunitu mimo krabici.

    
dané Decio Lira 13.04.2017 14:24

40 odpovědí

175

Pokud jste "průměrný Joe" , prostě nic neudělejte. Nepoužívejte hry s programy nebo nastaveními, které nerozumíte. Nedodržujte tipy publikované na internetu, jak zlepšit výkon vašeho systému sestavením nějakého softwaru sami nebo instalací vlastního jádra.

Některé z těchto tipů vám mohou dát menší zlepšení výkonu, ale někteří z nich vám také poskytnou opravdovou bolest hlavy, změníte-li nesprávná nastavení, zakážete špatnou službu, nainstalujete nesprávný ovladač atd.

Proto buďte spokojeni se svým hezky provozovaným systémem. A BTW: Proč byste potřebovali 5% zlepšení výkonu? Nebude to mít za následek rychlejší psaní kancelářských dokumentů nebo úpravu fotografií pro dovolenou za polovinu času.

A jenom aby bylo jasné: Pokud nejste průměrný Joe, ale vývojář / hardcore hráč / ... potřebujete jakýkoli cyklus, který můžete získat, nejste cíl tohoto komentáře ...

    
odpověděl Bananeweizen 20.08.2010 21:14
98

Zakažte automatické spuštění všech služeb, které nejsou zapotřebí (nebo dokonce úplně odeberte balíček).

Spousta balíků spouští služby automaticky. Tyto služby pak využívají paměť a procesor, a to jsou jen stěží použity. V tomto případě je lepší, zastavit tyto služby nebo je vyřadit z autostartu a spustit je pouze tehdy, když jsou potřebné.

Chcete-li odebrat aplikace od verze 10.04, přejděte na System > Předvolby > Spouštěcí aplikace (u jiných verzí se může mírně lišit)

Dne ​​12.04 můžete vybrat spouštěcí aplikace kliknutím na Dash Icon . Potom zadejte spuštění a vyberte "spouštěcí aplikace".


A zrušte označení aplikací, které nepotřebujete. Ale ujistěte se o tom, neopravujte pouze aplikace, které neznáte. Pokud si nejste jisti, nechte to tak. Vyhledávání Google nebo nová otázka zde o konkrétních programech vám pomohou.

    
odpověděl Decio Lira 13.04.2017 14:25
73
  

[Odmítnutí odpovědnosti] Spravujte následující na vlastní nebezpečí.

Tushar Neupaney dává tato doporučení zde :

1. Použijte lehčí aplikace (vyměňte výchozí aplikace s nimi)

 • Gedit > Mousepad
 • Prohlížeč obrázků (EOG ...) > > Gpicview
 • Správce sítí > > Wicd
 • Evince > epdfview

2. Zmenšit swappiness

 • sudo vim /etc/sysctl.conf

  Upravit: vm.swappiness = 10

3. Pro duální jádra (Použití souběžnosti)

 • sudo vim /etc/init.d/rc

  Upravit: CONCURRENCY = shell

  Možnost

  shell je nyní zastaralá. Výchozí hodnota je makefile a shell je do 2010-05-14 alias makefile .

4. Vyčistěte mezipaměť apt v souboru / var / cache / apt / archives a zbytečné seznamy apt-sources v souboru /etc/apt/sources.list

 • sudo apt-get autoclean

5. Nainstalujte správce BUM (Boot Up manager)

 • sudo apt-get install bum

  Odstraňte nepotřebné aplikace a služby od spuštění

6. Odstraňte některé zbytečné TTY

 • sudo vim /etc/default/console-setup

  Upravit: ACTIVE_CONSOLES="/ dev / tty [1-3]"

  Poznámka: goto/etc/init/ a změňte soubory tty, které NES chcete. Upravte je a označte řádky začínajícími slovem "start on runlevel". Takže v tomto případě budete komentovat počáteční řádek v souboru "tty4.conf" na "tty6.conf".

7. Instalace Prelink

 • sudo apt-get install prelink
 • sudo vim /etc/default/prelink

  Upravit: PRELINKING = Ano

 • sudo /etc/cron.daily/prelink

  Ve skutečnosti je Prelink nepoužitelný od Feisty Fawn (protože Ubuntu nyní používá velmi efektivní runtime linker). Navíc je to rušivé - přímo modifikuje spustitelné soubory a nakonec je může přerušit. NEVYTVÁRA .

8. Instalace předběžného načtení

 • sudo apt-get install preload

9. Pokud nepoužíváte funkci hibernace a spánku, zbavte se kinitu.

 • sudo vim /etc/initramfs-tools/conf.d/resume

  Upravit: Komentář (vložte # před) RESUME = XXXX .........................

odpověděl desgua 13.09.2013 17:57
42

Snížení časového limitu nabídky zavaděče

Zní to triviálně, ale zjistil jsem, že výchozí 10 sekund v Ubuntu je příliš dlouhá na můj vkus. Řekněme, že na obrazovce se trochu učiní automatické nastavení res, vidím, že čítač čte 8 sekund na první pohled.

Upravil bych časový limit na 3 sekundy, což mi dal ještě jednu, abych viděl zaváděcí nabídku (s ohledem na dobu, po kterou se obrazovka přizpůsobí res). Spousta času, když stiskem kláves se šipkami vyberte jinou položku, zastaví počítadlo.

Grub (před 9.10 Karmickým)

sudo -i gedit /boot/grub/menu.lst

Najděte a upravte " TIMEOUT " řádek

Grub 2 (nové instalace 9.10 Karmické a další)

sudo -i gedit /etc/default/grub

Najděte a upravte řádek GRUB_TIMEOUT a spusťtesudo update-grub

    
odpověděl invert 09.05.2015 16:02
31

Zvýšila jsem se celková výkonnost po přidání výrazu " noatime "do mých souborových systémů (ext4 a reiserfs).

Nemohu poskytnout testy rychlosti, ale vyzývám vás, abyste to vyzkoušeli a uviděli sami.

Užitečný zdroj ve fóru Ubuntu: Uložení pevného disku s noatime ve fstab .

    
odpověděl dag729 22.08.2010 22:44
31

Pokud máte nedostatek paměti RAM, použijte zramswap nebozram-config z Ubuntu repos. Je to virtuální výměna, která komprimuje nepoužívané obsahy RAM namísto jejich vložení na disk (který obvykle zmrzne systém po zasažení bariéry RAM). Zažívám jen malou až žádnou ztrátu výkonu s tím, že místo systému zmrazuji pokaždé, když vyčerpám paměť RAM.

Toto funguje pouze pro Natty a nahoru (protože budete potřebovat jádro 2.6.37.1 nebo novější). U starších systémů můžete použít kompilovat , ale musíte jej nastavit ručně.

Pro ty, kteří nikdy nedosáhli limitu RAM, přinese určitou rychlost na systémech HDD, ale raději byste měli snižte swapp , abyste dosáhli stejného efektu.

Uživatelé SSD: s největší pravděpodobností nebudete mít žádné zvýšení rychlosti, ale zramswap může snížit opotřebení SSD docela hodně.

    
odpověděl Shnatsel 13.04.2017 14:23
20

Nejsem si jistý, jestli by se moje odpověď mohla kvalifikovat, protože Ubuntu obvykle znamená, že varianty GNOME a Ubuntu, které používají alternativy světla, mají trochu jména, jako je Xubuntu.

Odstraňování GNOME je první věc, kterou obvykle navrhuji. Pokud jste spokojeni s něčím lehkým jako fluxbox, udělejte to.

    
odpověděl vh1 21.08.2010 13:51
19

Změňte svůj mechanický disk pro jednotku SSD

Jednotky SSD jsou mnohem rychlejší a zdá se, že jsou v dnešní době téměř každým počítačem nejtěžším úzkým místem .

Pro jednoho jsem zaznamenal snížení doby zavádění z ~ 15 sekund na ~ 3 sekundy a velký pokles v aplikacích s prvním spuštěním (Firefox například z ~ 5 sekund na méně než sekunda).

Chcete nějaký měřítko? Zde je jedna.

    
odpověděl desgua 01.04.2013 14:32
18

Nastavtevm.swappiness=10 v/etc/sysctl.conf. Po zaplnění paměti zaznamenávám výrazné zlepšení rychlosti. Protože používám Eclipse většinu času, může se fyzická paměť stát spíše komoditou.

EDIT:

Z častých Ubuntu swap FAQ :

"Výchozí nastavení v Ubuntu je swappiness = 60. Snížení výchozí hodnoty swappiness pravděpodobně zlepší celkový výkon pro typickou instalaci Ubuntu na ploše. Doporučuje se hodnota swappiness = 10 , ale pocit Poznámka: Instalace serverů Ubuntu mají různé požadavky na požadavky na stolní počítače a výchozí hodnota je pravděpodobně vhodnější. "

Časté dotazy jsou úplné o vysvětlení toho, co je swap, jak se používá a jak ji změnit. Doporučená četba pro každého, kdo si myslí, že se na disku mění otřesy nebo velikost swapového souboru na disku.

    
odpověděl Decio Lira 07.02.2012 04:42
16

Stejně jako to zní hloupě, vždy aktualizujte svůj systém!

    
odpověděl Derek 26.08.2010 03:20
15

Na jednom počítači Ubuntu jsem zjistil, že nastavování efektů desktopu na žádný (vypnutí všech grafických efektů) způsobilo obrovské zlepšení rychlosti UI.

    
odpověděl Skizz 21.08.2010 01:18
15

Zadejte svůj / tmp adresář do ram ramu

Odkaz

    
odpověděl Bigwave 20.03.2017 11:18
11

Ladění ext4 pro maximální kouř

Povolit režim zápisu. Tento režim obvykle poskytuje nejlepší výkon ext4. Všimněte si, že se to děje za cenu spolehlivosti, protože zakazuje deník pro zápis dat. Data mohou být zapsána do hlavního souborového systému poté, co byly jeho metadata přiděleny časopisu. Výsledkem může být stará data v souborech po zhroucení a obnovení deníku.

tune2fs -o journal_data_writeback /dev/sdXX

# Check fs options
dumpe2fs /dev/sdXX |more

Dokumentace z kernel.org :

  

V režimu data = zápis zpět, ext4 neobsahuje data žurnálu vůbec. Tento režim poskytuje podobnou úroveň žurnálu jako u XFS, JFS a ReiserFS ve výchozím režimu - žurnál metadat. Obnova crash + může způsobit, že nesprávná data se objeví v souborech, které byly napsány krátce před havárií. Tento režim obvykle poskytuje nejlepší výkon ext4.

Ještě více kouře

Chcete-li zvýšit výkon, přidejte možnostifstab:data=writeback,noatime,nodiratime

tj. upravte svůj/etc/fstab najít UUID pro vaše jednotky a přidat / nahradit stávající možnosti

/dev/sdXX /opt ext4 defaults,data=writeback,noatime,nodiratime 0 0

Ujistěte se, že jste použili tune2fs k zapnutí režimu zápisu před provedením úpravy souboru fstab a před restartováním systému. Říkám před tím, že jsem rebootoval po změně fstabu, ale předtím, než jsem zapnul režim zápisu a borkoval můj boot. Nic se nestalo, ale musel jsem použít živé CD, abych získal přístup a změnil můj fstab. Bezpečnější, pokud nejprve aktivujete nejprve testovací jednotku bez bootování.

Velké zlepšení rychlosti bootování i vypnutí a každodenní použití.

Můžete také vypnout režim Žurnál, který přidá zvýšenou podporu, abyste zvýšili bezpečnost, ujistěte se, že máte UPS připojen a pracujete, protože s vypnutými funkcemi nejsou vaše data tak bezpečné, t mít UPS a jeho síla byla přerušena nejméně třikrát a já jsem utrpěl žádné ztráty dat, ale vaše kilometry se mohou lišit.

    
odpověděl Derek Brabrook 16.04.2016 07:54
10

Kupte si tolik paměti, kolik si můžete dovolit a stroj může držet.

    
odpověděl Thorbjørn Ravn Andersen 26.08.2010 00:36
9

Následující text je pouze pro odborníky. Jak název naznačuje, může a bude jíst vaše data, i když jste opatrní.

eatmydata je pokles balíčku, který vypne fsync. Fsync je systémová operace, která zajišťuje, že vaše data jsou zapsána na disk před pokračováním. Obecně to chcete, protože zjednodušuje, zrychluje a zhoršuje ztrátu dat z obnovy výpadků a selhání napájení. Přichází však za cenu; nic, co zavolá fsycn, bude muset počkat na to, aby se vrátil na řadu, než aby jednoduše doručil data jádru, aby napsal později. A v některých, možná i mnoha souborových systémech, fsync vypíše všechna data, nejen to, co máte zájem chránit.

Existují určité konkrétní situace, kdy fsync nestojí za cenu. Představte si, že máte server, jehož číslo křoví spoustu dat. Spíše než poukazovat na živou databázi, může být rychlejší vkládat do konzistentní lokální databáze, nainstalovat eatmydata a vypnout fsync a pustit to. To může stále selhat a ztratí data, ale protože to není jediná kopie cokoli, můžete proces restartovat pouze od začátku. Nebo například vytvářet servery Ubuntu, kde je vše, co nám záleží, konečný balíček. Nebo na straně stolního počítače, pokud program (jako Firefox) synchronizuje tolik, zpomaluje celý systém dolů. Stačí být připraveni ztratit všechna data spojená s tímto používáním nebo čelit hrozným následkům.

    
odpověděl jldugger 23.12.2010 20:47
6

Zavřete aplikace, které se nepoužívají po celou dobu.

Mnoho standardních aplikací využívá spoustu paměti a často také procesoru, zatímco běží na pozadí. Webbrowser, e-mailové klienti apod. Jsou velmi neúčinné v používání paměti a vestavěné javascripty často používají procesní čas bez přínosu pro uživatele.

Pouze při spouštění aktuálně používaných aplikací bude systém mnohem rychlejší. Ukončení aplikací je také jediným způsobem, jak uvolnit ztrátu paměti v úniku paměti.

Spuštění aplikace na rychle běžícím systému je často méně než přepínání oken na přetížený a pomalý systém.

    
odpověděl txwikinger 13.08.2010 19:16
6
 1. Použijte souborový systém JFS . Je to rock solid . Má nejnižší využití CPU a velmi dobrý výkon.

 2. Nastavte vm.vfs_cache_pressure. Toto je moje /etc/sysctl.d/10-desktop-responsiveness

  [předponu řádků s poznámkami #, toto webové rozhraní se jim nelíbí ...]

  Tato nastavení zvyšují odezvu při běžném pracovním zatížení pracovního prostředí.

vm.swappiness instruuje jádro linuxu, aby upřednostňoval kód aplikace cache, když tyto dvě soutěží o RAM.

vm.vfs_cache_pressure řídí inode / dentry (tj. systém souborů) cache vs.  další mezipaměti, tj. pokud chceme zachovat metadata datového systému v paměti RAM.

Od: Odkaz

vm.swappiness=15

vm.vfs_cache_pressure=50
    
odpověděl paul 18.05.2013 19:29
6

Jednota má tendenci být trochu zdrojově hladná, i když mě překvapuje, že jste zaznamenali podobně špatný výkon i v rámci Unity2D. Jedním z možných řešení by bylo hrát si s dalšími lehčími pracovními prostředí, jako je Lubuntu (LXDE) nebo Xubuntu (XFCE). Myslím, že uvidíte podstatný rozdíl v celkové odezvě a výkonu.

Navíc můžete zkusit jít do Správce spouštění aplikací a zrušit zaškrtnutí aplikací a procesů, které nepotřebujete Ubuntu automaticky spustit při přihlášení (např. Bluetooth Manager, pokud nemáte bluetooth, UbuntuOne, nepoužívejte je, apod.) Předtím, než začnete, proveďte nejprve skryté spouštěcí aplikace viditelné v manažeru spouštění:

sudo sed -i 's/NoDisplay=true/NoDisplay=false/g' /etc/xdg/autostart/*.desktop
    
odpověděl mblasco 29.08.2012 20:42
5

Konfigurace výměny

Část 1. Nastavte swappiness. Toto může být podle odpovědi degusa, ale mohlo by to být opak, a bude mít větší efekt, když je.

Jedním ze scénářů, které někteří z nás rádi jsou, je, když máme spoustu paměti RAM. Obecně platí, že malé množství je přímo použito jádrem a aplikacemi, někteří (možná velké množství, pokud jste použili jiné vylepšení pro zvýšení výkonu, jako je například instalace / tmp v paměti) použitý pro ramfs a tmpfs a koncerty a koncerty, které se používají jako disková mezipaměť, abychom dosáhli rychlejšího přístupu k našemu souboru.

V tomto scénáři, jakmile se celková použitá paměť včetně mezipaměti stane vysoká a aplikace potřebuje více paměti RAM, musí linux rozhodnout, zda z nějakého souboru uloží nějakou mezipaměť nebo zda se vymění do odkládacího oddílu / souboru.

Vzhledem k tomu, že máme tuny paměti RAM a možná jsme se jen obtěžovali s výměnou, abychom mohli hibernaci povolit, chceme, aby se naklonila k tomu, že by vzala část z této rozsáhlé cache, a proto chtěla nízkou swappiness. Pokud se nám nestaráme o to, že budeme schopni hibernaci, možná bychom dokonce zjistili, že takový stroj s vysokou pamětí RAM nepotřebuje výměnu vůbec.

Další scénář je někdo s nízkou pamětí RAM, který přepíná mezi několika těžkými aplikacemi a vynaloží přiměřené množství času na každého. Představte si, že webový vývojář, který tráví nějaký čas na svém IDE, někteří na grafickém editoru, někteří na svém prohlížeči, trochu na jiných prohlížečích, aby zkontrolovali problémy s kompatibilitou a možná 5 minut každou hodinu na svém poštovním klientovi. Oni také pravděpodobně bít stejné soubory opakovaně s čte a zapisuje, a tím značné prospěch z ukládání do mezipaměti souborů. Tato osoba by pravděpodobně mohla mít prospěch z toho, že linux bude dychtivěji vyměňovat paměť používanou libovolnou z těch těžkých aplikací, na které v současné době nejsou aktivní, a proto by pravděpodobně měla být jejich swappiness vyšší.

Nejen, že je nejlepší nastavení pro ně pravděpodobně vyšší než nejběžnější rada, ale pravděpodobně si toho všimnou víc než osoba, která má vždycky i koncerty, aby si ušetřila.

Část 2. Priorita & počet oddílů.

Každý odkládací oddíl má prioritu a linux použije ten nejvyšší. Není-li nastaveno v souboru / etc / fstab, bude považováno za záporné od -1 (explicitní nastavení je mezi 0 a 32767 a tak -1 je nižší než jakákoli explicitně nastavená hodnota) a pokračuje v pořadí fstab na -2, - 3 a tak dále.

Nejlepší nastavení závisí na tom, kde jsou oddíly fyzicky. Pokud máte pouze jednu, pak to nezáleží (ale možná byste měli mít více než jednu, tak si přečtěte dále).

Pokud máte dva nebo více na stejném fyzickém disku, měly by mít různé priority, aby se nepokoušelo používat dva oddíly, které vyžadují hledání mezi nimi (ví někdo, jestli se to automaticky vyhnout?). Výchozí hodnoty jsou v pořádku. Pravděpodobně není dobrý nápad mít na stejném disku dva swapy, ale může se stát, že jste vytvořili jednu a pak jste se rozhodli, že budete potřebovat další výměnu později (možná když přidáte více paměti RAM).

Pokud máte dvě nebo více fyzických jednotek, které mají přibližně stejnou rychlost, pak jejich nastavení na stejnou prioritu bude znamenat, že linux je bude používat současně, což nabízí lepší výkon z analogických důvodů proč RAID nebo jednoduše zajistit, že na obou discích jsou často používané soubory - práce se rozdělí mezi ně.

Pokud máte dvě nebo více fyzických jednotek stejné rychlosti, ale vyměnili jste pouze jednu, možná byste to měli změnit z výše uvedených důvodů.

Pokud máte dvě nebo více fyzických jednotek s velmi odlišnými rychlostmi, obecně chcete, aby nejrychlejší disk měl vyšší prioritu než pomalejší, a proto je nejdříve používán. Pravděpodobně nebudete chtít mít pomalejší swap, i když to může mít smysl, pokud např. máte malou výměnu na rychlém, ale malém disku pro rychlou výměnu a větší swap na pomalejším disku, takže máte dostatek místa pro hibernaci.

Pokud je rychlejší ze dvou jednotek SSD, pak existují dvě alternativy s různými pro a proti:

 1. Nejvyšší prioritu, nebo možná pouze, vyměňte na jednotku SSD za rychlost.
 2. Vyměňte pouze za SSD, abyste snížili zápisy na jednotce SSD a tím prodlužovali životnost.

Číslo 2 je pravděpodobně ten, na který byste měli jít, pokud jste opravdu vyměnili, abyste umožnili hibernaci a jinak vaše velkolepá paměť RAM znamená, že to opravdu nepotřebujete (a pokud utratíte peníze na SSD, měli byste strávit a to i na RAM), pokud nejste možná fanouškem rychlého startu, který chce z hibernace spouštět rychlostí, která vám předvede vaši fantazii. V opačném případě je vyváženost o rychlosti vs. životnosti SSD.

Pokud máte disk existující výhradně pro výměnu, aby nedošlo k soutěžení s ostatními soubory I / O, pak pravděpodobně máte problémy s výkonem a již o těchto věcech víte lépe než já a čtete jen to, co vidíte pokud mám něco špatného!

    
odpověděl Jon Hanna 30.07.2012 15:16
5

Chcete-li se podívat na služby, které jsou spuštěny po spuštění na Ubuntu 10.04, spusťte "jobs-admin".

sudo apt-get install jobs-admin
    
odpověděl janot 04.03.2015 02:11
4

Pokud mluvíme o získávání z BIOSu do internetového připojení, doporučuji si nastavit síť bez použití NetworkManageru, osobně jsem to udělal, protože mám velmi pomalý server DHCP a NetworkManager nezačne provádět sondování sítě, ve jste přihlášeni.

    
odpověděl LassePoulsen 14.08.2010 00:22
4

Použijte lehčí programy místo výchozí: gnumeric namísto oo calc, abiword namísto oo write a tak dále

    
odpověděl user7757 21.12.2010 22:15
4

Pokud používáte pracovní plochu Unity, zkuste lehčí rozhraní, jako je LXDE nebo Xfce.

    
odpověděl Marco Hemminger 17.06.2012 13:14
4

Zjistil, co zpomalovalo počítač:gwibber-service. Možná proto, že mám účet v twitteru, který následuje hodně lidí a když to osvěžuje, stroj se zhoršil.

Sledoval jsem stroj s vrcholem, jak řekl @kmassada, a když to byl opravdu pomalý, zaznamenal proces. Potom provedeme:

sudo sed -i 's/NoDisplay=true/NoDisplay=false/g' /etc/xdg/autostart/*.desktop

jako @blasmat určený k procházení spouštěcími aplikacemi Viděl jsem, že služba byla spuštěna automaticky a vypnul jsem ji. Nyní je můj počítač mnohem rychlejší. Myslím, že mám ještě nějaké zlepšení (nemám pocit, že je to špičkové podmínky), ale po 20 hodinách testování výkonnosti mohu říci, že to opravdu jde dobře.

    
odpověděl Christian Vielma 30.08.2012 18:50
4

Ubuntu-tweak utilita má užitečný nástroj "Janitor", který vám umožní vymazat mezipaměti a osiřelé balíčky velmi snadno.

sudo apt-get install ubuntu-tweak

Všimněte si, že od roku 2016-04-16 je Ubuntu Tweak opuštěn, s poslední aktualizací před rokem - viz Odkaz (co dělá odkaz zastaralý).

    
odpověděl Cormac O'Brien 16.04.2016 08:14
3

Použijteapt-fast namístoapt-get a vložte apt cache do tmpfs.

Budete potřebovat aria nebo axel pro apt-get to work tak nejprve buď:

apt-get install aria2c

nebo

apt-get install axel

Použil jsem árie. Pak potřebujete sám apt-fast.

sudo add-apt-repository ppa:apt-fast/stable && sudo apt-get update && sudo apt-get install apt-fast

Odpovězte na otázky a od té doby se apt-fast bude chovat jako apt-get v téměř každém ohledu kromě toho, že balíčky stahuje paralelně. Nezáleží na tom, jestli chcete nainstalovat jednu aplikaci, ale hodně pro větší instalace.

V kombinaci s tímto my / etc / fstab má:

tmpfs /var/cache/apt/archives tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

To má nevýhodu, že pokud se stejný balíček použije několikrát v různých bootů, bude to muset stáhnout znovu, ale může to být zatím mezitím aktualizováno. Má z nich přísnější přístup, automatické vyčištění nepoužívaných balíků při restartu.

Od té doby, co jsem v průběhu těchto experimentů hodně znovu instaloval, umožnil mi srovnání. Po instalaci verze 12.04 bude mít v době psaní asi 300 aktualizací včetně aktualizace jádra k dispozici ihned po instalaci. Ignoroval software updater a provedl výše uvedené změny předapt-fast update && apt-fast dist-upgrade a část pro stahování je mnohokrát rychlejší (skutečná instalace trvá stejnou dobu).

Mám aliasalias apt-get="apt-fast", takže nemusím ani měnit návyky (jediné rozdíly jsou různé zpětné vazby o stahování, potvrzení o tom, zda je chci stáhnout, a implicitnísudo ale příkazy pro spuštění cokoli jsou stejné).

    
odpověděl Jon Hanna 02.08.2012 01:07
2

Zkontroloval bych, jaké procesy běží a které používají nejvíce paměti. Mohlo by být něco, co instalujete, což je paměť. použijte top příkaz nebo systémový monitor.

Pokud nejste v oční cukroví, doporučuji instalovat následující balíčky. Všiml jsem si značného času odezvy mezi jednotou a základním gnomem

sudo apt-get nainstalovat gnome-core gnome-session-fallback

Také bych zkontroloval moje spouštěcí aplikace, abych zjistil, co běží při spuštění a co nepotřebuji spustit při startu.

A já bych také zkontroloval reakci v konkrétních aplikacích.

Poslední věc bych zkontrolovala nastavení grafiky. Možná budete muset ohrozit výdrž baterie.

    
odpověděl kmassada 30.08.2012 14:22
2

Dalším dobrým způsobem, jak zvýšit výkon, je instalace nástroje CompizConfig Settings Manager a zakázání animačních efektů, vyblednutí Windows a dekorace oken. Desktop wall a Expo jsou také volbou.

Použijte také filtr rychlých textur pod OpenGL

    
odpověděl Sergiy Kolodyazhnyy 07.02.2015 17:03
2

Zkuste lehkou komunitní chuť Ubuntu

Namísto toho, že byste se museli vypořádat se systémem Ubuntu: provést novou instalaci komunitní chuti Ubuntu , chuť se stejným motorem Ubuntu pod kapotou, ale s lehkým desktopovým prostředím a lehčí aplikační programy.

 • ultralehký Lubuntu nebo

 • médium Ubuntu MATE nebo Xubuntu .

Vyzkoušejte je před instalací. Je dobrý nápad pokračovat v používání LTS a navrhuji, abyste začali s 16.04.1 LTS, což je verze s nejdelší zbývající podporou až do konce života. Podrobné tipy naleznete na následujících odkazů

Verze s nejdelší dobou podpory (pokud je zapsána)

Je trochu obtížné najít 16.04.1 LTS , což je verze s nejdelší dobou podpory. Následující odkazy fungují (2017-06-29),

odpověděl sudodus 29.06.2017 11:49
1

Vyzkoušejte patchsetu ck: Odkaz

Jedná se o jádro s experimentálními patchemi pro zlepšení výkonu počítače.

    
odpověděl user1974 17.04.2011 04:15