Jak mohu používat Chromecast?

97

Právě jsem viděl video o Chromecastu a mám zájem o to, jak to mohu povolit na svém počítači Ubuntu. Můj televizor má port HDMI.

    
dané Luis Alvarado 25.07.2013 07:28

9 odpovědí

40
  

Tato odpověď již nefunguje, protože rozšíření bylo přerušeno. tato odpověď je však z historických důvodů ponechána jako -.

Vypadá to, že vše, co potřebujete, je prohlížeč Chrome nebo Chrom a následující rozšíření: Odkaz

    
odpověděl azra 25.07.2013 17:26
80

dokumentace od společnosti Google označuje, že rozšíření Google Cast není podporováno v Linuxu, ale to skutečně funguje.

Chcete-li, aby to fungovalo v Ubuntu:

 • Ujistěte se, že používáte Chromium nebo Chrome verze 28 nebo vyšší. Dřívější verze dostanou "Tato aplikace není v tomto počítači podporována. Instalace byla zakázána." chyba. Balík "Chromium-browser" v Ubuntu 13.04 funguje dobře.

 • Zkontrolujte, zda je iptables nakonfigurován tak, aby povolil provoz UPnP / SSDP používaný rozšířením prohlížeče Google Cast, aby zjistil zařízení ChromeCast.

  Prohlížeč pošle multimediální paket UDP z lokální IP a dočasného (náhodného) portu na port 239.255.255.250 1900. Zařízení ChromeCast bude reagovat s unicast paket UDP z adresy IP zařízení ChromeCast a jiného dočasného portu zdroj IP / port paketu vícesměrového vysílání. Všimněte si, že se to mírně liší od většiny ostatních zařízení UPnP, které obvykle reagují na unicastový paket UDP z portu 1900 namísto dočasného portu.

  Typické pravidloiptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT NENÍ odpovídá paktu odpovědí, jelikož iptables momentálně nemá pomocný pomocník podporující SSDP. Navíc pravidloiptables -A INPUT -p udp --sport 1900 -j ACCEPT typicky používáno pro UPnP / SSDP nebude fungovat, protože odpovědi z zařízení ChromeCast nepocházejí z portu 1900.

  Proto budete muset přidat pravidlo pro přijetí paketů UDP na všech dočasných portech. Pohyblivý rozsah portů pro počáteční paket vícesměrového vysílání by měl být 32768-61000 (Ověřit scat /proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range), proto by mělo fungovat následující pravidlo (všimněte si, že se vkládá v horní části vstupních pravidel):

  iptables -I INPUT -p udp -m udp --dport 32768:61000 -j ACCEPT

  Po zjištění zařízení ChromeCast (při každém spuštění prohlížeče) jej bude prohlížeč ovládat pomocí připojení TCP (HTTP) k portu 8008, který by neměl vyžadovat žádná speciální pravidla iptables.

 • Nainstalujte rozšíření prohlížeče Google Cast v Chromu nebo Chrome. Všimněte si, že aplikace / rozšíření s názvem ChromeCast je k dispozici, ale to není to, co chcete.

 • Pokud jste zařízení ChromeCast ještě nenastavili, postupujte podle pokynů dodaných se zařízením a nastavte jej.

 • Jakmile je vaše zařízení nakonfigurováno, měli byste jednoduše kliknout na tlačítko Cast v Chromu a odemknout aktuální kartu.

odpověděl Paul Donohue 29.07.2013 23:12
15

pulseaudio-dlna

Tento projekt je v aktivním vývoji. Od verze > = 0.4.6 Chromecast je podporován kromě DLNA.

Od Ubuntu> 16.10 pulseaudio-dlna je v repozitáři Universe.

U starších verzí ppa ppa: qos / pulseaudio-dlna je třeba přidat nejprve:

sudo apt-add-repository ppa:qos/pulseaudio-dlna
sudo apt-get update

Můžeme pak instalovat pulseaudio-dlna s:

sudo apt-get install pulseaudio-dlna

Může být spuštěn z terminálu nebo skriptu s

pulseaudio-dlna [options]

Přidá všechny klienty DLNA a Chromecast dostupné v lokální síti jako výstup zvuku, který si vyberete z nabídky nastavení zvuku.

Můžeme streamovat zvuk z libovolného přehrávače médií (nebo prohlížeče) do našeho klienta Chromecast.

Veškeré možnosti naleznete na dokumentaci k projektu v GITu.

    
odpověděl Takkat 04.12.2015 19:55
7

Vzhledem k tomu, že tato otázka byla položena před dvěma lety, možná stojí za zmínku, že po únoru 2016 na Xubuntu 15.10 bylo to stejně snadné:

 1. Nainstalujte Chrome pro Linux

 2. Nainstalujte do prohlížeče Chrome rozšíření prohlížeče Google Cast

Umístěte požadovanou kartu. Snadné.

    
odpověděl dez93_2000 23.02.2016 19:28
5

Spouštím Ubuntu 14.04 na mém PC & Android 4.3 v telefonu.

Nejprve musíte připojit Chromecast a změnit zdroj televizoru na tento port HDMI.

Nyní nainstalujte telefonní aplikaci odtud v obchodě Play

Poté pomocí aplikace Telefon připojte zařízení Chromecast k WiFi a poté se aktualizuje a restartuje.

Poté přejděte do počítače se systémem Ubuntu a otevřete Chromium a nainstalujte tuto aplikaci z webového obchodu Chrome Zařízení Chrome-cast je nyní uvedeno. Je to tak jednoduché.

Pro přehrávání video souborů: Přejděte na Soubor > Otevřít soubor vyhledejte video a otevřete. Prohlížeč Chromium má vestavěný multimediální přehrávač. Můžete jej streamovat. Nezapomeňte jít "na celou obrazovku" (stiskněte F11 ) :) To je ono.

Zde jsou kodeky, které fungují v Chromu: Odkaz

Existují další projekty, jako je VLC nebo XBMC, které pracují na kompatibilitě se zařízením Chromecast, takže nebude trvat dlouho, dokud nebudeme moci streamovat vše. Používáte-li Steam, můžete nainstalovat VLC nebo XBMC a streamovat z jednoho Steam boxu do jiného.

    
odpověděl Michael 12.07.2014 16:20
4

Právě jsem dostal mé zařízení chromecast. Je možné streamovat YouTube a karty z prohlížeče Chrome. Protože Netflix není v Ubuntu dostupný, nelze streamovat filmy z Ubuntu. Zásuvná karta vám nabízí spoustu skvělých funkcí. Už jsem se snažil: posílat fotky z Flickru, streamovat videa z Vimeo, streamovat hudbu z SoundCloud nebo Google Music (připojil jsem jej k přijímači, takže zážitek je úžasný).

Neviděl jsem žádné problémy s přenosem hudby, ale ve videu můžete vidět některé vynechané snímky (ale ne opravdu, sledoval jsem některé přívěsy imdb.com a celkově to bylo v pořádku).

Nelze provést Chrome pomocí Chromecastu přehrát soubory avi z místního počítače . Umožňuje to streamovat, ale v televizi vidím černou obrazovku (myslím, že to není podporováno).

A v Chromu jsem neudělal nic zvláštního, abych nainstaloval plugin Chromecastu, ale to funguje.

    
odpověděl outcoldman 31.07.2013 06:30
3

Potřebujete aplikaci Google Cast na počítači se systémem Ubuntu nebo na vašem NAS.

Zařízení Chromecast je nové ...
Otázka zní: "Je tato aplikace ještě?" Je to nová příležitost pro vývojáře Linuxu.

Další informace naleznete na stránce vývojářů Google

    
odpověděl Jiří Doubravský 25.07.2013 11:30
2

Nedávno jsem se podařilo získat můj chromecast do Chrome v Ubuntu, jednoduše jsem přidal zařízení k mobilnímu telefonu a magicky jsem se objevil v prohlížeči Chrome v Ubuntu.

    
odpověděl user167582 30.07.2016 08:31
1

Stačí kliknout na nabídku Nástroje Chrome v pravém horním rohu okna prohlížeče Chrome. Poté klikněte na položku Cast ... Další podrobnosti naleznete na stránce podpora Google

    
odpověděl once 10.04.2018 16:21