Proč mají / mnt a / media?

102

Zdá se mi, že oba / mnt a / media jsou trochu nadbytečné. Existuje nějaký hmatatelný rozdíl mezi těmi dvěma, o kterých si nejsem vědom?

Existuje standard, který většina lidí sleduje, kde se mají věci připojit, např. použít jednu pro určité typy zařízení nebo je to zcela subjektivní?

    
dané goric 19.01.2011 02:32

5 odpovědí

88

Nový standard je, že / médium je místo, kde systém připojuje vyměnitelné médium a / mnt slouží k tomu, abyste připojili věci ručně.

Podrobnosti naleznete v standardě hierarchie souborů (FHS) .

    
odpověděl Mikel 19.01.2011 02:41
26

Další důležitý rozdíl, který se ještě nezmínil, je, že zařízení připojená pod/mnt se nezobrazí v levém podokně Nautilus , zatímco ty, které se nacházejí pod/media (stejně jako auto- dosud nenoseno).

Pokud nechcete, aby se určitá oblast zobrazovala v podokně "Zařízení" na levém podokně Nautilusu, měli byste vytvořit podadresář pro něj pod/mnt, zapsat položku pro daný oddíl ve vašem /etc/fstab (nebo to prostřednictvím nástroje Disky ) a přiřadit nově vytvořený adresář jako jeho bod připojení:

/dev/{block_device_name)  /mnt/{descriptive_name}  {fs_type}  {mount,options} 0 2

Ještě lépe, přidejte volbunoauto mount v fstab / discích a váš oddíl se v Nautilusu nezobrazí ani nebude připojen (zabraňuje náhodnému nepořádek se svými soubory)! Takže například v případě systému se systémem Windows s dvojím bootováním můžete mít:

/dev/sda1  /mnt/win7  ntfs-3g  rw,user,noauto,gid=100,uid=1000,nls=utf8,umask=002  0 0

ve vašem/etc/fstab, a proto se váš oddíl systému Windows nezobrazuje v programu Nautilus (ale stále je přístupný pomocí příkazumount, pokud jej někdy potřebujete).

Zde je screenshot, který jsem vytvořil se službou liveUSB, zobrazující všechny tři případy:

 • Auto-detekovaná zařízení nejsou připojena ("16 GB hlasitost"/dev/sdb1)
 • zařízení připojená na podadresář/media a zobrazená v Nautilusu ("iso"/dev/sdb2)
 • můj oddíl systému Windows/dev/sda3 se připojil k/mnt, ale nezobrazoval se v levém podokně Nautilus (bylo by to stejné, kdyby nebylo připojeno, protože mám záznam v mém fstabu).

Naopak, chci, aby se můj sdílený datový oddíl zobrazil v nautilusu, takže jsem mu přidělil/media připojovací bod a nastavil volbuauto mount, takže můžu jen kliknout na Data a získáte přístup z GUI.

Pro mě je to velký rozdíl mezi těmito dvěma adresáři, které jsem se dozvěděl o pokusu udělat to, co jsem vysvětlil, -)

    
odpověděl neitsab 12.12.2013 22:51
12

Jak to chápu, médium je určeno k montáži jako optické jednotky a další dočasná média, kde / mnt je obvykle určen pro trvale připojené úložiště (obvykle interní disky).

Samozřejmě můžete také připojit zařízení kamkoliv chcete ... adresáře / mnt a / nebo média jsou běžnější.

    
odpověděl kiswa 19.01.2011 02:35
11

/ mnt byl již přijat jako místo pro ruční a dočasné připojení externích médií. Adresář / media byl vytvořen jako místo, kde by bylo možné automaticky připojit více externích nebo jiných médií.

    
odpověděl psusi 19.01.2011 02:36
1

Tato věc jde hlouběji: Líbí se mi, aby interní jednotky byly připojeny na/mnt a externí vyměnitelné na/media.

Tento příspěvek ukazuje rozdíl v kde/media blokuje přístup k určitým systémovým a uživatelským procesům (kvůli implicitní limitujícímu umasku připojenému k nějaké jednotce, která je namontována), kde jako% host co_kde% působil jako hostitelský souborový systém.

    
odpověděl Sam 01.05.2015 08:11