Jak mám vytvořit terminál grafické obrázky?

113

Jedná se o rychlý mockup, který kopíruji a vložím dohromady. Představuji si, že je super cool a užitečné.

Existuje něco takového?

    
dané Dennkster 22.01.2012 10:41

12 odpovědí

53

Možná kakaa je to, co chcete. Pro obrázky :

sudo apt-get install caca-utils
cacaview /PATH/TO/image.jpg

Zkontrolujte, zda je okno terminálu dostatečně velké.

Příklad: tento obrázek se zobrazí vcacaview:

Někdy jsem použil zábavu jako sledovat videa jako ASCII v mplayeru :) Stejně jako toto:

mplayer -vo caca /PATH/TO/video.mpg
    
odpověděl user569825 07.09.2012 13:35
31

1. w3m

Zatímco hlavním účelemw3m je poskytovat prohlížení webu v konzoli, může být také použito k prohlížení obrázků v terminálu. Příslušné balíčky, které je třeba nainstalovat, jsouw3m aw3m-img (alespoň u Ubuntu). Poté je nutné externí prohlížeč obrázků zakázat tím, že předáte-o ext_image_viewer=0 nebo jdete do menu možností ('o') uvnitřw3m a zakážete externí prohlížení obrázků.

Nyní zadánímw3m <image_name> se zobrazí obrázek v terminálu. w3m použije celé okno terminálu, takže vaše předchozí příkazy se nezobrazí, dokud ukončítew3m (myslíteless, necat). Všimněte si, že pokud je obrázek velký, aby se vešel do okna terminálu, bude stále otevřen externě (ve imagemagick pro mě). Mějte také na paměti, že i když jsem četl více míst, žew3m inline obrázky by nefungovaly prognome-terminal, funguje to pro mě dobře. Je trochu nepríjemné, že musíte dvakrát napsatq, abyste nejprve zavřeli obrázek a pakw3m.

2. Terminologie

tycat je součástíterminology a zobrazuje obrázky jakocat zobrazuje textové soubory a jako imgcat funguje pro iTerm2 na OS X.

3. libsixel + mlterm / xterm

Nainstalujtelibsixel-bin a libovolný kompatibilní terminál (příklady uvedené pod "Požadavky" tohoto readme , například% co_kde % nebomlterm zkompilované s pravými příznaky a můžete zobrazit obrázky pomocí příkazuxterm. Oba tyto balíčky jsou k dispozici v repo operačním systému Ubuntu.

4. FIM

Pak existuje FIM , což je vylepšená verzeimg2sixel. Domovská stránka uvádí, že dokáže zobrazit obrázky nejen s framebufferem, ale také s X. Nicméně to pro mě nebude instalováno. Upravit Měl jsem ho spuštěním stahováním verze 0.5 kmenu spuštěnímfbi a dočasným odstraněním./configure --disable-exif (distribuce pythonu) z mé cesty, protože způsobil konflikt sanaconda před spuštěním% co_kde % alibpng (je třeba napsat číslo verze ručně smake, ale usnadňuje odstranění nežsudo checkinstall). Obrazy se však stále zobrazují v samostatném okně, ale stejně jako ucheckinstall nemusíte běhat X, což je trochu cool.

5. jupyter-qtconsole

Můžete také získat kreativitu a použít systém jupyter-qtconsole jako systémovou konzolu, nakonfigurovat ji tak, aby zobrazoval grafy v řádku (make install) a poté zobrazení obrázku pomocí matplotlib =)

6. feh

fbi používá pro zobrazování obrázků X, ale%matplotlib inline se objeví v okně bez okrajů, které lze rychle uzavřít pomocífeh nebofeh -x. Ačkoli obrázky nejsou zobrazeny v terminálu na řeč, myslel jsem si, že to stojí za zmínku, protože to je nejméně rušivý způsob, jakým jsem dosud našel a co používám, dokudq dostanex /gnome-terminal ekvivalentu. / p>     

odpověděl joelostblom 14.11.2015 23:28
30

Nemůžete tak učinit v okně terminálu, ale můžete tak učinit v konzole Linux pomocí příkazu% co_kde %. Chcete-li to fungovat, potřebujete framebuffer:

sudo apt-get install fbi

Přejít na konzolu Linux (pomocí ovládacího prvku Alt-F1) a zadejtefbi

Měl by zobrazovat váš obrázek.

    
odpověděl Amith KK 22.01.2012 11:12
24

Napsal jsem malý C ++ nástroj pro převod obrázků na řídicí kódy ANSI RGB a blokové grafické znaky Unicode pro moderní terminály podporující tyto funkce: Odkaz

Instalace:

git clone https://github.com/stefanhaustein/TerminalImageViewer.git
cd TerminalImageViewer/src/main/cpp
make
sudo make install

Použití:

tiv <image(s)>

Upravit : Změnila odkazy / pokyny k hlavnímu úložišti; přidané využití.

Příklady:

    
odpověděl Stefan Haustein 09.04.2016 01:06
20

Udělal jsem velmi rychlou a jednoduchou funkci jednoho řádku, který řeší původní otázku přesně tak, jak je požadováno v mockups. Upozorňujeme, že níže uvedené screenshoty jsou skutečné obrázky, nikoliv modely.

function lsix() { montage -tile 7x1 -label %f -background black -fill white "$@" gif:- | convert - -colors 16 sixel:-; }

Předpoklady jsou minimální: xterm a ImageMagick (apt-get install xterm imagemagick). Váš xterm musí být v režimu vt340, který můžete nastavit v~/.Xresources nebo z příkazového řádku (xterm -ti vt340).

Omezení: Na zobrazených obrázcích všech se používá pouze 16 barev. Znamená to, že obraz může vypadat lépe, když je prohlížen sám. (Viz. níže).

UPDATE

Zatímco výše uvedená odpověď je stále správná, vytvořil jsem ještě lepší skript skriptů, který je schopen udělat 'ls' obrázků přímo do terminálu. Existují nejrůznější vylepšení, které jsem přidal, aby vypadaly lépe (více barev, správná alfa, orientace JPEG, zpracování velkého množství obrázků, kompaktní rozvržení dlaždic, ...). Je to stále poměrně malý program, ale domníval jsem se, že lidé by si ho mohli chtít přizpůsobit, a tak jsem ho dal na adresu github: Odkaz .

    
odpověděl hackerb9 31.05.2017 13:24
18

Další alternativou je terminologie:

Odkaz

Můžete ji nainstalovat na Ubuntu přidáním osvícení-git repository:

sudo add-apt-repository ppa:enlightenment-git/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install terminology

Nebo v nedávných vydáních Ubuntu > = Vivid (15.04), může být načten z oficiálních repozitářů.

sudo apt-get install terminology

Chcete-li zobrazit obrázek, zadejtetycat IMAGENAME a pro zobrazení seznamu obrázků zadejtetyls -m.

    
odpověděl Javier López 27.02.2014 03:09
12

Existuje vlastně takový projekt s názvem TermKit , pokud byste ho chtěli otestovat - podívejte se na Odkaz , ale je to docela nedokončené (protože se zdá, že máte Mac, měli byste zkuste verzi Macu, protože je "původní")

Takže ano, je to nápad, který stojí za to zkoumat - přechod mezi grafickým a textovým režimem musí být rychlý, protože nemusím vždy prohlížet obrázky. Také - musí být plně kompatibilní např. Vim ..

    
odpověděl sakjur 22.01.2012 11:39
8

To neexistuje; gnome-terminal je schopen zobrazovat pouze text, alespoň pokud vím.

Nicméně můžete zavolat prohlížeč obrázků z řádku příkazového řádku, abyste viděli obrázky v určité složce. Takže, když se vám ukázalo, že vypisujete všechny obrázky .jpg v aktuální složce, můžete použít příkaz Eye of GNOME (výchozí prohlížeč obrázků Ubuntu) z příkazové řádky pro něco podobného:

eog *.jpg &

Vezměte na vědomí, že okno, které se objeví, zobrazí pouze jeden snímek najednou, ačkoli je možné mezi nimi použít příslušná tlačítka se šipkami.

    
odpověděl Christopher Kyle Horton 22.01.2012 11:12
6

Pro to jsem napsal nástroj. Jmenoval jsem můj Show Image In Terminal (siit). Předpokládá, že máte 256 barevný terminál a podporu UTF8 a je napsán v perl.

Nechal jsem ho v mém~/bin. Předpokládá, že máte Image :: Magick, Term :: Velikost, Getopt :: Long a Time: HiRes, které by měly být k dispozici ve vašem úložišti distribuce nebo CPAN.

Mým záměrem bylo ssh do mého domu a rychle prohlížet obrázky bez spuštění zobrazení přes X. Script stupnice na odpovídající šířku / výšku pro terminál, ve kterém se nacházíte. Používal jsem znaky UTF8 pro efektivní zdvojnásobení vertikálního rozlišení terminálu , což opravdu pomáhá jasnosti. YMMV.

Ukázkové snímky zde

Zdrojový kód zde

    
odpověděl Tom 04.05.2013 17:04
3

Zde jsou některá řešení vnode.js (Návod k instalaci zde ).

  1. obrazová zkumavka

  2. zobrazování

Chcete-li nainstalovat, zadejtenpm install -g <package_name> kdepackage_name je buďpicture-tube neboimaging.

    
odpověděl Nemo 02.02.2014 14:54
3

Kromě odpovědi Joela , Ranger správce souborů terminálu s příponouw3mimgdisplay může zobrazovat obrázky v plné barvě a také podporuje" starschool ASCII art previews ". Zde je, jak ji můžete povolit. Možná to není přesná věc, kterou jste hledali, ale způsob náhledu obrázků v terminálu.

    
odpověděl Ahmet Seha Çelenk 13.05.2017 09:32
2

Dalším nástrojem je catimg , přestože pro Ubuntu není připraven žádný balíček. Vlastně obrázek nezobrazuje, ale změní jej na barevné znaky.

    
odpověděl some user 27.09.2016 16:32