Jaký je rozdíl mezi verzí serveru a verzí počítače?

114

Jaký je rozdíl mezi verzí serveru Ubuntu a verzí pro stolní počítače?

    
dané oneat 19.03.2011 16:02

3 odpovědi

78

Zkopírováno jako z Dokumenty Ubuntu :

  • První rozdíl je v obsahu disku CD. Disk CD se systémem "Server" zabraňuje tomu, co považuje Ubuntu za desktopové balíčky (balíčky jako X, Gnome nebo KDE), ale zahrnuje balíčky související se serverem (Apache2, Bind9 a tak dále). Pomocí disku CD se systémem Desktop s minimální instalací a instalací apache2 ze sítě lze získat přesně stejný výsledek, který lze získat vložením disku Server Server a instalací apache2 z disku CD-ROM.
  • Proces instalace Ubuntu Server Edition se mírně liší od verze Desktop Edition. Vzhledem k tomu, že server Ubuntu Server standardně nemá grafické uživatelské rozhraní, proces je řízen nabídkou, velmi podobný procesu instalace alternativního disku CD.
  • Před 12.04 server Ubuntu ve výchozím nastavení nainstaluje jádro optimalizované pro server. Od 12. dubna není v jádře mezi Ubuntu Desktop a Ubuntu Serverem žádný rozdíl, jelikož linux-image-server je spojen do linux-image-generic.
  • Pro Ubuntu LTS verze před 12.04, Ubuntu Desktop Edition obdrží pouze 3 roky podpory. To bylo zvýšeno na 5 let v Ubuntu LTS 12.04 Naproti tomu všechny verze Ubuntu LTS Server Edition jsou podporovány po dobu 5 let.
odpověděl Tshepang 17.02.2013 10:39
51

Stojí za zmínku, že jiné než jádrové nastavení, Ubuntu Desktop a Server jsou v podstatě stejné distribuce, jen s jiným výchozím výběrem balíčků. Oba používají stejné balíčky a úložiště. Pokud spustíteapt-get install ubuntu-desktop, skončíte s funkčním ekvivalentem Desktop Edition.

To také znamená, že libovolný balíček, který je určen pro Ubuntu Server, bude stejně spokojen s instalací vašeho počítače.

    
odpověděl Mark Russell 20.03.2011 02:49
8

Ať už instalujete pomocí serveru CD nebo desktopového disku CD, skončíte se stejným Ubuntu. Rozdíl je v tom, jaký výběr balíků se instaluje ve výchozím nastavení - tedy v jakém výběru softwaru skončíte na konci procesu instalace.

Je možné přesunout z desktopového systému na serverový systém a naopak na již nainstalovanou kopii Ubuntu. Ubuntu je dokonce poměrně snadné pomocí nástroje tasksel nebo s meta-balíky jakoubuntu-desktop aubuntu-server (dostupné prostřednictvím standardní správce balíčků apt alespoň od 16.04). Můžete dokonce kombinovat a instalovat desktopové prostředí na serverovém nebo serverovém softwaru, jako je například ssh_server nebo apache2 na primárním stolním počítači.

Ale je pravděpodobné, že pravděpodobně už víte v době instalace, zda chcete počítačový systém doplnit o desktopové prostředí nebo o serverový systém. Takže mít různé instalační disky CD pro server a pracovní plochu je prostě výhodou, která dělá výběr softwaru jednodušeji.

Instalační programy se chovají odlišně v tom smyslu, že z grafického Live CD se instaluje pouze verze "desktop". Ostatní verze se instalují pomocí instalátoru založeného na menu, který je podobný instalátoru Debianu.

    
odpověděl thomasrutter 27.04.2012 09:26