Jak obnovit smazané soubory?

116

Existují nějaké nástroje, metody, zaklínadla pro obnovení nedávno smazaných souborů v Ubuntu?

Pokud to má nějaký rozdíl, chci obnovit databázový soubor Keepass 2.x. Ale je lepší mít metodu / nástroj, který pracuje na jakémkoli souboru.

    
dané Decio Lira 09.09.2010 03:40

11 odpovědí

60

TestDisk může někdy obnovit nedávno smazané soubory.

    
odpověděl vh1 09.09.2010 08:05
25

Použil jsem nejdůležitější obnovu poškozeného pevného disku jak v systému NTFS (Windows), FAT32 (karta Flash z telefonu Nokia), tak ext3 s vynikajícími výsledky. Příkazový řádek, ale je to snadné, něco takového:

sudo foremost -i /dev/sda -o <dir where recovered files will be stored>

Objednává obnovené soubory ve složkách podle typu souboru. Openoffice docs jsou obnoveny jako zip soubory. Potřebujete-li ji provést jako root (pro přímý přístup k hardwaru), výstupní soubory jsou vlastněny také kořenem, takže pravděpodobně budete muset změnit jejich vlastnictví.

    
odpověděl Javier Rivera 09.09.2010 09:15
25

extundelete je opravdu skvělý, pokud váš souborový systém je ext3 nebo ext4.

Poznámka : extundelete vyžaduje, abyste odpojili disk, aby fungoval správně (je to dobrý nápad udělat stejně, aby se zabránilo potenciálnímu přepsání náhodně obnovitelných bajtů v odstraněných souborech).

p>

Odpojení disku na živém systému může být komplikované ... často se zobrazí zprávadevice is busy. Vymazání této funkce "správně" vyžaduje ukončení všech procesů, které přistupují k souborovému systému. Ale ... pravděpodobně jste pracovali ve svém domovském adresáři a do vašeho domovského adresáře jste připojeni několik milionů procesů, takže to bylo hodně štěstí.

Trik, jak se dostat kolem, je udělat "líný" odpojení:

$ mount
/dev/sda7 on /home type ext4 (rw)
$ sudo umount -l /home

kde:

 • tento příklad je pro mě připravován na/home mount pro použití s ​​extundelete. Zřejmě musíte nahradit/home vašim zájmem
 • Nejprve jsem provedl příkazmount, aby zjistil, jaké zařízení (/dev/sda7) potřebuji projít na extundelete (výstup je zkrácen pro stručnost)
 • je malá písmena L ve volbě-l
odpověděl Russ 07.07.2011 00:18
12

Pokud jste nějaký soubor smazali náhodou, ale stále znáte některé řetězce, které byly v tomto souboru napsány, můžete použít:

grep -a -B 25 -A 100 'containing string' /dev/sda1 > result.txt
    
odpověděl NewProggie 09.09.2010 13:39
11

Chcete-li obnovit adresář, můžete použítextundelete

 1. Nainstalujte extundelete

  sudo apt-get install extundelete
  
 2. Příkaz k obnovení

  sudo extundelete --restore-directory /home/Documents/ /dev/sda1
  

Poznámka : Místodev/sda1 zadejte název oddílu pro pevný disk.

/home/Documents/ je vaší cestou k odstranění adresáře.

    
odpověděl Aatish Sai 23.02.2014 16:01
9

R-Linux (Recovery studio) je jedním z nejlepších. Tento nástroj jsem už mnohokrát použil. Pracoval jsem ve společnosti, kde používala komerční verzi, 9/10 krát obnovuje vše, co chcete. Skvělá aplikace. Uložené doly a přátelé už mnohokrát předtím.

  

R-Linux je bezplatný nástroj pro obnovu souborů pro FS Ext2 / Ext3 / Ext4   souborový systém používaný v OS Linux a několik Unixů. R-Linux používá   stejná technologie InteligentScan jako R-Studio a flexibilní parametr   nastavení pro nejrychlejší a nejspolehlivější obnovu souborů   platformě Linux. Nicméně, na rozdíl od R-Studio, R-Linux se nemůže obnovit   data přes síť nebo rekonstruovat RAID nebo poskytnout kopii objektu.

Funkce (z jejich webových stránek):

R-Linux obnovit soubory :

 • Odstraněno útokem viru, výpadkem napájení nebo selháním systému;
 • Po rozbalení, poškození nebo odstranění oddílů se soubory
 • Když byla struktura oddílu na disku změněna nebo poškozena. V tomto případě může systém R-Linux skenovat disk a snaží se najít nalezené oddíly a obnovit soubory z nalezených oddílů.
 • Z disků se špatnými sektory. V tomto případě může R-Linux nejprve zkopírovat celý disk nebo jeho část do obrazového souboru a poté zpracovat obrazový soubor. To je obzvláště užitečné, když se na disku stále objevují nové špatné sektory a zbývající informace musí být okamžitě uloženy.

Pokročilé funkce R-Linux :

 • Standardní rozhraní "Průzkumník Windows".
 • Hostitelský OS:
  • Linuxová verze: Linux, jádro 2.6 a vyšší
  • Varianta Windows: Win2000, XP, 2003, Vista, Windows 7, Windows 8
 • Podporované systémy souborů: Pouze Ext2 / Ext3 / Ext4 FS (Linux).
 • Rozpoznání a analýza Schéma rozložení oddílů dynamických (Windows 2000 / XP / Vista / Win7), Základní, GPT a BSD (UNIX)

 • Vytvoří obrazové soubory pro celý pevný disk, logický disk nebo jeho část. Takové obrazové soubory mohou být zpracovány jako běžné disky. Obrázky mohou být buď jednoduché kopie přesných objektů (obyčejné obrázky) kompatibilní se staršími verzemi R-Linuxu, nebo komprimované fotografie, které mohou být komprimovány, rozděleny do několika částí a chráněny heslem. Takové obrázky jsou plně kompatibilní s obrázky vytvořenými pomocí R-Drive Image, ale nekompatibilní se staršími verzemi R-Linuxu.

 • Rozlišuje lokalizované názvy.

 • Obnovené soubory lze ukládat na libovolné disky (včetně sítí) dostupné z hostitelského operačního systému.
odpověděl blade19899 09.10.2014 10:10
6

Pokud používáte sekundární interní HD (podezřelý stejný pro externí HD) pro import obnoveného souboru (z hlavního disku HD, kde byly původně soubory), je nutné vytvořit adresář, do kterého budou soubory vloženy na sekundární HD . Chcete-li to provést, musíte mít nejprve nastavení systému BIOS pro bootování z CD! 1. Spusťte živé CD Ubuntu Rescue-Remix, spusťte příkaz k zavádění a poté, co se zavede do terminálu, zkontrolujte své HD pomocí příkazu - Kód:sudo fdisk -l

Uvědomte si, jaký HD je hlavní a který je sekundární a jaký oddíl je určen pro soubory a do kterých je je lze obnovit - linux ext3 nebo Windows NTFS! Můj byl Linux. Mějte dostatek místa na to! (Pak se můžete pokusit spustit Photorec ("sudo photorec") a doufejme, že budete moci vidět všechny vaše HD.Nebyl jsem to štěstí, takže jsem musel vytvořit adresář a připojit sekundu HD.)

 1. Nejprve vytvořte adresář pro obnovené soubory, např. - média / disk. Dejte příkaz - Kód:sudo mkdir /media/disk

Pokud je v pořádku, vrátí se výstraha terminálu.

 1. Musí se připojit sekundární HD, nebo bude neviditelný, i když to zobrazí "sudo fdisk -l". Dejte příkaz pro vaše sekundární HD - Kód:sudo mount -t ext3 /dev/sdb2 /media/disk

Pokud je v pořádku, vrátí se výstraha terminálu.

 1. Spusťte Photorec příkazem - kód:

  sudo photorec

Přejděte do nastavení a zvolte pouze požadované typy souborů, jinak budete mít tisíce souborů, které se budou procházet!

Další podrobnosti můžete navštívit: http: /www..ubuntumanual.org/posts/357/recover-your-deleted-files-in-ubuntu

    
odpověděl Abhilash 02.07.2011 13:23
5

Zkuste Scalpel

sudo apt-get install scalpel

pro více informací

  

mužský skalpel

    
odpověděl Rojan 09.09.2010 04:13
3

Autopsy a nástroje Sleuthkit jsou skvělé pro obnovu smazaných souborů s uživatelsky přívětivým uživatelským rozhraním a jsou k dispozici i v repos.

    
odpověděl nathwill 12.10.2010 05:24
1

Nedávno jsem použil ext3grep k obnovení velkého souboru SQLite 3, který byl odstraněn z souborového systému ext3.

Zkoušel jsem mnoho dalších nástrojů pro obnovu, které nemohly obnovit soubor (z dd obrazu disku).

Abych mohl použít ext3grep, musel jsem stahovat a kompilovat zdroj. Pečlivě si přečtěte Odkaz shora dolů, abyste pochopili, jak souborový systém ext3 funguje a jak používat deník, který zjistil, kde byly použity odstraněné soubory na disku, byl také požadován.

Toto není jednoduché řešení, ale velmi, velmi silné. Pokud jste připraveni investovat několik hodin ke studiu dokumentu a sestavení programu, stojí za to.

    
odpověděl Stacey Richards 23.09.2010 10:00
0

Nainstalujte skalpel

sudo apt-get install scalpel

Upravte soubor scalpel.conf a odkomentujte typy souborů, které chcete obnovit. Vytvořte prázdný adresář (např.: Recovered_data) Vyhledejte oddíl vaše data. Pomocí lsblk můžete získat mapu oddílů.

sudo lsblk

Spusťte skalpel (předpokládejme, že data byla v sda1)

sudo scalpel -o recovered_data/ /dev/sda1
    
odpověděl Kasun 10.04.2018 11:21