Rozdíl mezi PGP a GPG

118

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi PGP (Pretty Good Privacy) a GPG (GNU Privacy Guard) ve vztahu k zabezpečení v Ubuntu a Launchpadu?

    
dané Luis Alvarado 12.09.2012 04:03

3 odpovědi

126

PGP může odkazovat na dvě věci:

  1. Software Docela dobrá ochrana soukromí , který původně napsal Phil Zimmermann a nyní vlastnil Symantec .
  2. Formáty klíčů, šifrované zprávy a podpisy zpráv definované daným softwarem. Ty byly nyní formalizovány jako standard OpenPGP .

Software GPG je nezávislou implementací standardů OpenPGP, takže jej můžete použít k výměně šifrovaných zpráv s lidmi, kteří používají jiné OpenPGP implementace (např. PGP společnosti Symantec).

Vzhledem k jeho popularitě v systémech Linux je také běžné, že lidé nesprávně používají termín "GPG" pro odkaz na celý kryptografický systém OpenPGP (např. "GPG klíče" nebo "GPG podpisy"). Obvykle je zcela jasné, co z kontextu znamenají.

    
odpověděl James Henstridge 12.09.2012 04:23
24

"PGP" znamená "docela dobrá ochrana soukromí". Vyvinul jej Phil Zimmermann. Zpočátku to bylo napsáno jako bezplatný software pod Gnu Public License. Později byl PGP upgradován a proveden jako vhodný program. Práva tohoto programu jsou obchodována kolem. Důvodem tohoto upgradu byly právní náklady na obranu a otázky týkající se licenčních poplatků souvisejících s vývozními zákony USA. Nyní je program PGP vlastněn společností PGP Corporation.

Pouze verze příkazového řádku není vlastněna společností PGP Corporation, která se také neprodává. PGP používá algoritmus RSA a algoritmus šifrování IDEA. PGP má rozhraní s rozhraním Windows, které je leštěné

"GPG" znamená "Gnu Privacy Guard". GPG je přepis nebo upgrade PGP. Nepoužívá algoritmus šifrování IDEA. To má být zcela zdarma. Používá standard NIST AES Advanced Encryption Standard. Všechna data algoritmu jsou veřejně uložena a dokumentována OpenPGP Alliance. Hlavním důvodem této změny je, že AES stojí méně než IDEA a považuje se za bezpečnější. Navíc je to zdarma, protože není patentováno. GPG je kompatibilnější než původní PGP s OpenPGP. GPG je také založen na příkazovém řádku. Windows frontendy jsou dostupné také pro GPG jiné než příkazový řádek.

    
odpověděl udhaya 12.09.2012 10:56
8

Ochrana soukromí Gnu a poměrně dobrá ochrana osobních údajů - označované také jako GPG a PGP - jsou řešení šifrování dat a dešifrování používaná pro bezpečný přenos a ukládání informací. GPG a PGP jsou téměř totožné, přičemž hlavní rozdíl mezi nimi je, jak jsou licencovány veřejnosti.

Přečtěte si více: Rozdíl mezi GPG a PGP eHow.com Odkaz

    
odpověděl Ringtail 12.09.2012 04:09