Jak odinstalovat LibreOffice?

135

Který balíček bych měl odstranit, aby zcela odstranil libreoffice? Nemám potřebu kancelářských nástrojů.

To je jediný problém, který mám s manažery balíčků, jako je apt, neexistuje jednoduchý způsob provádění zásadního úkolu odstranění nežádoucího softwaru: S

    
dané lapin 25.08.2012 20:30

8 odpovědí

210

Zadejte v terminálu příkaz libreoffice:

sudo apt-get remove --purge libreoffice*
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoremove
    
odpověděl karthick87 25.08.2012 20:35
23

Zvláště důkladná technika odstranění.

Vhodné obecně, ale zejména při odebírání LibreOffice, aby jej nahradil ručně nainstalovaný LibreOffice nebo OpenOffice.

Předpokládejme, že LibreOffice je poskytován oficiálním balíčkem Ubuntu ve vašem systému (což je obecně, pokud jste jej nenainstalovali sami z jiných balíčků nebo z webových stránek LibreOffice), můžete jej v Terminálu důkladně odstranit:

sudo apt-get remove fonts-opensymbol libreoffice libreoffice-\* openoffice.org-dtd-officedocument1.0 python\*-uno uno-libs3-\* ure ure-dbg

Pokud chcete také odstranit globální konfigurační soubory (to ne ovlivňuje konfiguraci jednotlivých uživatelů v domovských adresářů uživatelů), nahraďteremove spurge.

Myslím, že je nepravděpodobné, že odstranění všech těchto programů naruší další programy, protože Lubuntu nepřichází s LibreOffice a uživatelé Lubuntu jsou schopni spustit téměř libovolný program Ubuntu, aniž by museli instalovat LibreOffice.

Stále to je oprávněný problém a nemohu zaručit, že nic není závislé na vaší stávající instalaci LibreOffice. Naštěstí lze zabránit nejzávažnějším zlomům tím, že se ujistíte, že nic, co potřebujete, je odstraněno pomocí balíků LibreOffice. Během spouštění příkazu k odebrání můžete být velmi opatrní (dejte pozor na to, co se říká, že bude odinstalováno) nebo nejprve simulujte odebrání :

apt-get -s remove fonts-opensymbol libreoffice libreoffice-\* openoffice.org-dtd-officedocument1.0 python\*-uno uno-libs3-\* ure ure-dbg

(To znamená dát-s přímo zaapt-get a případně odstranitsudo.)

Neslyšel jsem o problémech, které by mohly vzniknout odstraněnímfonts-opensymbol, ale ty jsou fonty a nedostatek lidí odstraní balíček, aby zjistil, zda jsou problémy s prohlížením dokumentů běžné. Takže pokud simulace odhalí, že řada dalších balíčků, které potřebujete nebo které nejsou známy, by byly odstraněny, zkuste simulovat bez odstraněnífonts-opensymbol a uvidíte, co se stane. A můžete se rozhodnout, že ten ten vůbec neodstraníte.

Výše ​​uvedená technika odinstaluje všechny balíky LibreOffice poskytované v Ubuntu. Mám seznam balíčků odtud .

Chcete-li zkrátit příkaz a zabránit tomu, abyste museli zadat název každého jednotlivého balíčku a také potenciálně prodloužit životnost tohoto postupu v případě, že jsou v novějších verzích LibreOffice uvedeny různé balíčky, použil jsem% co_kde % zástupných znaků pro pokrytí mnoha balíčků najednou. Je samo o sobě propuštěn s* tak, aby nebyl rozšířen o shell do jména nějakého nesouvisejícího souboru nebo adresáře, než bude předán na\.

Související: Jak nahradit LibreOffice s OpenOffice?

    
odpověděl Eliah Kagan 15.01.2013 09:26
9

Jako důsledek můžete použít aptitude pro vyhledání balíků, které chcete odinstalovat:

aptitude search '~i' | grep libreoffice

, který vrací seznam všech nainstalovaných balíků obsahujících text 'libreoffice'. Grep je čistý!

Poté použijte apt-get pro odstranění hlavního balíku, který jste nainstalovali, a apt-get autoremove odstraní všechny menší balíčky, které již nejsou nutné. Doufám, že vám to pomůže!

    
odpověděl semitones 26.08.2012 00:39
5

Zde je jiným způsobem, jak jsem našel (v libre-software. net) :

Chcete-li odebrat předchozí instalace LibreOffice:

sudo apt-get remove libreoffice-core

Pokud chcete také odstranit konfigurační soubory LibO, použijte přepínač proplachování:

sudo apt-get remove --purge libreoffice-core

Takže podle "hlavního balíčku" gemue2010 pravděpodobně znamenalo "libreoffice-core". Argumenty "čistý" a "autoremove" k apt-get, které poskytl karthick87 , jsou vždy dobrý nápad.

I když oceňuji příkazový řádek (terminál) stejně jako další nadšenec, rád bych měl GUI přední alternativu, myšlenkové řešení na triviální záležitosti. V tomto případě můžete v aplikaci Synaptic označit balík libreoffice-core pro úplné odstranění a nabízí také odstranění následujících dalších (souvisejících / závislých) balíků:

  

libreoffice-base libreoffice-base-core libreoffice-calc   libreoffice-kreslení libreoffice-gnome libreoffice-gtk   libreoffice-help-en-us libreoffice-zapůsobit na librefektu-matematiku   libreoffice-ogltrans libreoffice-pdfimport   libreoffice-prezentace-minimizer libreoffice-spisovatel python3-uno

Odmítnutí odpovědnosti: Nejsem zkušený uživatel linuxu, ve skutečnosti jsem na tomto světě nový. Uvědomuji si, že tato metoda nemusí být pro některé uspokojivá a tato odpověď může být příliš pozdě na to, aby byla pro původního zvědavce užitečná, ale pouze sdělujem své nálezy v naději, že budou užitečné pro ostatní, kteří hledají něco podobného . Takže i když tato metoda nemusí odstranit všechny související balíčky, z nichž některé byly zmíněny, zdá se mi to bezpečnější a dost dobré při odstraňování většiny balíčků pro mě, takže možná i pro ostatní. Nakonec poznámka: v mém případě je mint-meta-xfce také mezi balíčky, které mají být odstraněny.

    
odpověděl bitoolean 28.04.2014 20:31
4

Od 16.04 je to jednodušší. Stačí pouze vydat jeden mírně odlišný příkaz. Měl bych dodat, že stará cesta stále funguje, pokud ji chcete používat.

sudo apt purge libreoffice*
    
odpověděl Goddard 14.05.2016 23:58
2

V novějších verzích Ubuntu (16.04+, možná ještě dřív) pouze proto, abyste poskytli aktuální odpověď (i ostatní pracují):

sudo apt purge -y libreoffice*

Dělá to celé, včetně autoremove a tak.

    
odpověděl codepleb 20.08.2017 10:00
1

Hmm, nejjednodušším způsobem by mělo být použití správce softwaru. Odinstalujte libre-office odtud. pokud jste nebyli manuálně nainstalováni jistými knihovnami potřebnými libs (uno, ure), tyto libs budou automaticky odinstalovány.

    
odpověděl gemue2010 26.08.2012 05:54
0

Odinstalujete všechny balíčky libreoffice v ubuntu 16.04

sudo apt-get autoremove -y libreoffice-\*

    
odpověděl robrecord 01.10.2018 12:01