Jak komprimovat adresář?

136

Snažím se komprimovat adresář a ftp ho na ftp systému Windows.

Zkoušel jsem každý příkaz tar, který můžu najít, abych komprimoval adresář. Zdá se, že je v pořádku. Pak jej přenesem a prohlížím jeho obsah pomocí programu Winrar. Winrar stále říká, že soubor je poškozen. Viděl jsem jiné soubory .gz nebo .bz2 pomocí winrar, ale z nějakého zvláštního důvodu nemůžu dostat do práce.

Já bych raději jen zkopírovat soubory tak, aby obsahovaly příponu .zip, ale i když se pokouším procházet její obsah, oba okna a winrar tvrdí, že je poškozený.

Má někdo jiný návrh, aby se pokusil něco jiného?

    
dané dko 21.02.2011 07:00

3 odpovědi

245

No, pravděpodobně jsou vaše soubory naprosto v pořádku před FTP přenosem.

Bohužel pravděpodobně přenášíte soubory pomocí špatného režimu FTP.

FTP má dva režimy: binární a ASCII. Ve výchozím nastavení většina klientů používá režim ASCII, který úplně rozdělí binární soubory. Nevím, který FTP klient používáte, ale například v ncftp můžete použít příkaz "binární" pro přepnutí do binárního režimu .

Pokud chcete vytvořit soubory ZIP pomocí Ubuntu (nebo téměř jakéhokoli jiného Linuxu), použijtezip. Můžete jej nainstalovat do Ubuntu spuštěním

sudo apt-get install zip

Potom můžete vytvořit soubor zip spuštěním

zip -r compressed_filename.zip foldername

Související poznámky byste měli vědět, že FTP je nejistý přenosový protokol. Zvažte přechod na sftp, například. Existuje mnoho volných ssh serverů pro Windows, včetně minimálního portu OpenSSH .

    
odpověděl Olli 21.02.2011 10:40
40

Camprese lze provést pomocí tar, zip, p7 a dokonce rar v ubuntu. Budete muset nainstalovat rar pro rar archivování. Jednoduchým kliknutím pravým tlačítkem získáte možnosti komprese s nainstalovanými archivy.

Pokud chcete použít "zip" pro rozšíření .zip, můžete vidět manuál zipu. Příkazový řádek pro použití tar je:

tar cvzf tarball.tar.gz directory/
    
odpověděl sagarchalise 21.02.2011 07:15
3

Komprese adresářů pomocí paralelní komprese je účinný způsob, jak šetřit čas. pbzip2 vám může pomoci získat komprimované adresáře.

tar cf <outputfile_name> --use-compress-prog=pbzip2 <directory_name>
    
odpověděl MANAUWER RAZA 04.03.2015 11:02