Je problém s Ubuntu Alpha / Beta Release, co mám dělat?

114

Spouštím Alpha verze Ubuntu už nějakou dobu. Pokračuji v řešení problémů - jak mohu tyto problémy vyřešit? Co mám dělat, když narazím na tyto problémy? A kde mohu najít další uživatele Ubuntu + 1, abych položil otázky?

    
dané Marco Ceppi 30.09.2012 01:44

9 odpovědí

77

Obecné informace alfa

Pokud jste byli přesměrováni zde, pravděpodobně jste se zeptali na vydání alba nebo beta verze Ubuntu.

Obecně řečeno nebereme v úvahu otázky týkající se běhu nebo pomocí neuvolněných verzí Ubuntu, protože vývojové zprávy se mění téměř o hodinu a obvykle jsou rozbité a alfa testery očekáváme, že vývojářům poskytne přímou zpětnou vazbu prostřednictvím sledování chyb , aby tyto problémy mohly být opraveny pro všechny.

Není to tak, že nám to není jedno, prostě bychom nebyli v tom dobré a jedním z hlavních účelů webu je vytvořit pro uživatele opakovaně použitelný zdroj, což by bylo těžké, kdybychom měli spoustu otázek o něco, co se rychle stalo zastaralým!

Odpovědi v této otázce vám pomohou začít, hodně štěstí a díky za testování!

Chyby souborů

Měli byste nahrát chyby pro příslušný balíček, se kterými máte problémy. Chyby jsou jednou z hlavních výhod plynoucích z vydání vývojářů - poskytují vývojářům cenné informace a pomáhají jim zlepšit software.

Jak nahlásím chybu?

Pokud si nejste jisti, na který balíček se chyba objeví, použijte prosím další zdroje (fóra, seznamy atd.), abyste se zeptali, na který balíček byste je měli předložit.

Informace o ladění vám pomohou načítat chyby.

    
odpověděl Jorge Castro 13.04.2017 14:23
32

Fóra

 • Pokud byla vaše otázka týkající se otázky Ubuntu propojena s touto odpovědí, pak byste se měli pravděpodobně vydat na váš problém.

Fóra Ubuntu Vývoj & Programování je dobré místo pro začátek. Přesné podfórum závisí na uvolnění, ale v tuto chvíli chcete verzi pro vývoj Ubuntu .

Podívejte se na poslední vlákna a zjistěte, zda něco vypadá jako problém, který zažíváte. Pokud tomu tak není, měli byste vytvořit novou vláknu s podrobnostmi o vašich zkušenostech.

    
odpověděl fluteflute 30.04.2014 13:15
24

Před aktualizací vždy otestujte

sudo apt-get --simulate dist-upgrade

Pokud dojde k chybě v poškozených balících, neaktualizujte.

    
odpověděl ObsessiveSSOℲ 28.08.2012 13:58
23

IRC (Internet Relay Chat)

odpověděl fluteflute 10.09.2011 18:32
19

mailing list ubuntu-devel-announce

Pokud jsou prováděny velké změny, obvykle bude vývojář zveřejněn v ubuntu-devel-announce seznam. Tento seznam neobsahuje mnoho příspěvků (ve srovnání s některými z ostatních seznamů Ubuntu!), Takže pro testery před testem neexistuje žádná výmluva, na kterou by se neměli přihlásit.

    
odpověděl fluteflute 10.09.2011 18:32
16

Dávejte pozor na nahrání balíků

Nahrávky do archivu jsou odeslány do mailing listu, pojmenovaného podle přezdívky zvířat, např. změna lucidů, utopic-changes atd. Podle tohoto seznamu může být užitečné vidět, kdy jsou uploadovány rizikové nahrávky, takže se můžete vyhnout problémům dříve, než bude pozdě.

Nástroj Stav archivu je také užitečný pro zobrazování stavu archivu před inovací.

    
odpověděl Jorge Castro 30.04.2014 13:18
14
odpověděl Jorge Castro 10.09.2011 18:32
7

Odpovědi Launchpadu

Odpovědi Launchpadu je další oficiální stránka s otázkami a odpověďmi pro Ubuntu (a nějaký jiný software , který je vyvinut na Launchpad ), ale vzhledem k tomu, že AskUbuntu se zaměřuje na vytváření opakovaně použitelných odpovědí pomáhá spousta lidí a vyvíjí se v průběhu času, Launchpad Answers je podpora sledování zaměřená na odpovědi na odpovědi na každou otázku, bez ohledu na to, zda je tato otázka a zda je nebo není otázka ve formě užitečné pro ostatní uživatele.

Z nějakého důvodu se Odpovědi Launchpadu často nezobrazují v seznamech oficiálních zdrojů podpory Ubuntu, přestože je to jedna ( zmiňované zde a zde >), funguje už delší dobu a živá část komunita Ubuntu poskytuje spoustu času a energie a poskytuje pomoc tam.

Otázky týkající se vývojové verze Ubuntu (nebo Ubuntu + 1, jak jej zde nazýváme na AU) jsou vítány v Launchpad Answers , ačkoli, jako zde, pokud zašlete chybu jako otázku, odpověď bude "nahrát zprávu o chybě". Otázky týkající se správného spuštění nebo vyšetření chyby v vývojovém vydání Ubuntu jsou na Launchpadových zprávách velmi vítané, ačkoli byste měli objasnit, že se o to ptáte, nebo mohou lidé předpokládat, že se snažíte hlásit chybu.

I když se vaše otázka týká něčeho, co by nepředstavovalo dobrý článek jako odpověď, je stále vhodné, abyste odpovědi na Launchpad . Nic pro Launchpad odpovědi není příliš lokalizováno. Na druhé straně je, že odpovědi na Odpovědi Launchpadu nelze editovat nebo hlasovat a mohou být zodpovězeny pouze jednou osobou v době (to znamená, dokud neuvedete, zda jejich odpověď pro vás fungovala).

Odpovědi Launchpadu jsou připojeny k chybám Launchpadu a otázky a chyby na Launchpadu mohou být navzájem propojené (což ovlivňuje informovanost účastníků) a dokonce i navzájem převedena . Chybové zprávy, které by měly být otázky, jsou často převedeny na otázky. Otázky, které by měly být chybové zprávy, jsou někdy převedeny na zprávy o chybách. (Pokud je to možné, často je lepší, když začnete hlásit chybu spíše než začít s nějakou otázkou, takže když někdo na Launchpadu požádá o hlášení chyby, to je to, co byste měli dělat .)

Otázky v jazyce jakýkoli jazyk jsou podporovány v odpovědi Launchpadu (vybíráte, jaký jazyk se ptáte) otázka v), přestože zprávy o chybách by měly být podány pouze v angličtině. To platí zejména pro Ubuntu + 1 , protože to znamená:

 1. Můžete použít Odpovědi Launchpad k práci na chybách, které jsou specifické pro váš jazyk nebo region, aniž byste věděli nebo cítili pohodlné psaní a čtení angličtiny.

 2. Můžete použít odpovědi Launchpad a požádat o pomoc při překládání textu z vašeho jazyka do angličtiny, abyste mohli nahlásit chyba v angličtině. (Nebo požádejte o pomoc při provádění změn v hlášení o chybách, které jste předtím vytvořili v angličtině.)

Stejně jako je dobré se podívat na časté dotazy před použitím aplikace AskUbuntu, doporučujeme přečíst průvodce (je to velmi krátké!) a> nebo alespoň část týkající se kladení otázek , před odesláním otázky na Odpovědi na lachtandu .

    
odpověděl Eliah Kagan 27.05.2012 05:46
4

Bavte se učit!

Příklady zde používají jednu větev v kvantové. Nebojte se změnit podle potřeby.

Když vidíte chybu a nahlásíte ji, můžete získat cennou zpětnou vazbu, zejména od vývojářů. Můžete se také pokusit spustit programování odesláním opravy. Nejprve musíte zjistit zdrojový balíček, jehož se chyba týká (související balíček). Zobrazí se jako názevlinux-meta-ti-omap4 nebo jiný název balíčku. Potom můžete navštívit Odkaz linux-meta-ti-omap4 , podle potřeby nahradit název balíčku.

Až tam, měli byste vybrat správnou větev, obvykle něco jakolp:ubuntu/[version-in-development]-proposed/linux-meta-ti-omap4 (Poznámka:[version-in-development] by měla být verze aktuálně v alfa nebo beta

Nyní je čas dostat větev:

Za prvé, budete chtítbzr:

sudo apt-get install bzr

a budete chtít klíč SSH (toto můžete přeskočit, pokud jsou klíče SSH již v Launchpadu):

 1. Otevřete 'Hesla a klíče' pomocí vyhledávání v pomlčce.

 2. Vytvořte nový klíč SSH s případným heslem. Ujistěte se, že je pro něj SSHv2 a použijte RSA.

 3. Klepněte pravým tlačítkem na něj v seznamu, který byl vytvořen, a exportujte jej do souboru, který si zvolíte.

 4. Otevřete soubor se službou Gedit a zkopírujte text včetně zkrácené čáry nahoře s informacemi o klíči.

 5. Vložte do pole v dolní části stránky zde a odešlete formulář.

 6. Nyní se můžete připojit k BZR. Otevřete příkazový řádek a vytvořte nový adresář a změňte jeho:

  mkdir directory-name-of-your-choice&&cd directory-name-of-your-choice
  
 7. Proveďte následující:

  bzr launchpad-login [launchpad userid]
  
 8. Nyní můžete získat větev s:

   bzr branch lp:ubuntu/quantal-proposed/linux-meta-ti-omap4 
  

  podle potřeby změňte název větve. Toto je pro kvantové, ale název větve se změní, jak bylo uvedeno výše.

 9. Pokud si myslíte, že větev byla změněna pomocí devs, můžete vždy použítbzr pull, když jste ve složce, na kterou jste rozdělili.

 10. Proveďte změny pomocí libovolného programu podle vašeho výběru (kromě.po souborů, které jsou dynamicky generovány) a pokud problém zahrnuje text UI, nezapomeňte změnit správné soubory .pot

 11. Pokaždé, když chcete provést kontrolní bod, použijte:

  bzr commit -m "a descriptive message about your changes"
  
 12. Po dokončení práce zatlačte větev pomocí:

  bzr push lp:~[your userid]/project-name/branch-name
  

  V tomto případě bude

   bzr push lp:~[your userid]/ubuntu/quantal-proposed/linux-meta-ti-omap4
  

  Jakmile skončíte, navštivte chybu a klepněte na odkaz "Odkaz na příbuznou větev" vpravo. Vložte vytvořenou větev bez částilp::

  ~[your userid]/ubuntu/quantal-proposed/linux-meta-ti-omap4
  

  v tomto příkladu. Odbočka bude sloučena, pokud se jí to líbí, nebo se to zlepší. Může být také zamítnuto, pokud problém lze vyřešit čistěji, vaše změny nevyřeší problém nebo pokud již byl problém vyřešen v jiné pobočce.

odpověděl ObsessiveSSOℲ 30.08.2012 15:41