Co dělá "sudo apt-get update"?

451

Zajímalo by mě co to co_kde% dělá?

Co je to aktualizace?

    
dané Elysium 27.11.2012 01:07

9 odpovědí

485

Stručně řečeno,apt-get update neinstaluje nové verze softwaru. Místo toho aktualizuje seznamy balíčků pro upgrady balíčků, které potřebují upgradovat, stejně jako nové balíčky, které právě přišli do úložišť.

 • apt-get update stáhne seznamy balíků z úložišť a "aktualizuje" je, aby získali informace o nejnovějších verzích balíků a jejich závislosti. To udělá pro všechny úložiště a PPA. Z Odkazu :

    

  Slouží k opětovné synchronizaci souborů indexu balíků ze zdrojů. Indexy dostupných balíků jsou získávány z umístění (míst) určeného v/etc/apt/sources.list (5). Aktualizace by měla být vždy provedena před upgradem nebo dist-upgrade.

 • apt-get upgrade načte nové verze balíků existujících na stroji, pokud APT o těchto nových verzích ví oapt-get update.

  Od Odkaz :

    

  Používá se k instalaci nejnovějších verzí všech balíků aktuálně nainstalovaných v systému ze zdrojů vyjmenovaných v/etc/apt/sources.list (5). Balíčky aktuálně nainstalované s novými dostupnými verzemi jsou načteny a upgradovány; za žádných okolností nejsou v současné době instalovány odstraněné balíky, ani nejsou načteny a nainstalovány balíčky, které ještě nejsou nainstalovány. Nové verze aktuálně nainstalovaných balíků, které nelze upgradovat bez změny stavu instalace jiného balíčku, budou ponechány na jejich aktuální verzi. [Důraz na důl] Aktualizace musí být provedena nejprve, aby apt-get věděl, že jsou k dispozici nové verze balíků.

 • apt-get dist-upgrade provede stejnou úlohu, kterou provádíapt-get upgrade, a také inteligentně zvládne závislosti, takže může odstranit zastaralé balíčky nebo přidat nové. Vidíte zde: Co je to "dist- upgradu "a proč upgraduje více než" upgrade "?

  Od Odkaz :

    

  Kromě provádění funkce upgradu tato možnost také inteligentně zpracovává změnu závislostí s novými verzemi balíčků; apt-get má "inteligentní" systém řešení konfliktů a v případě potřeby se pokusí upgradovat nejdůležitější balíčky na úkor méně důležitých.   Soubor/etc/apt/sources.list (5) obsahuje seznam umístění z   který umožňuje načíst požadované balíky. Viz také apt_preferences (5) pro mechanismus pro překonání obecných nastavení jednotlivých balíčků.

Můžete kombinovat příkazy s&& následujícím způsobem:

sudo apt-get update && sudo apt-get install foo bar baz foo-dev foo-dbg

nebo pro získání nejnovějších verzí podle požadavků na závislosti v závislosti na verzi:

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

Potřebujetesudo oba časy, ale protožesudo ve výchozím nastavení vás nezobrazí během 5 minut od poslední operacesudo, budete vyzváni k zadání hesla pouze jednou (nebo vůbec ne ).

    
odpověděl hexafraction 27.11.2012 01:17
42

Vyhledávání Google vám může poskytnout definici téměř libovolného příkazu terminálu, stejně jako --help v terminálu. Například

apt-get --help

sudo apt-get update má v podstatě tři části:

sudo

provede následující příkaz se schopnostmi pro super-uživatele (root). Mnoho akcí, které vyžadují úpravu systémových souborů nebo instalaci aplikací, vyžadují další povolení.

apt-get

je nástroj příkazového řádku, který Ubuntu používá k instalaci, odebírání a správě softwarových balíčků

update

je volbou pro program apt-get, který používá aktualizace seznamu balíků ze serveru na internetu. Seznamy balíčků poskytují nástroj apt-get důležité informace o softwarových balíčcích, které můžete nainstalovat pomocí programu apt-get. Apt-get používá tyto seznamy k určení softwaru, který se má nainstalovat při zadání příkazu k instalaci. Například

sudo apt-get install guake

nainstaluje terminál Guake, jak je aktuálně uveden v místních seznamech softwaru počítače. To však nemusí být vhodná verze, nebo pokud je program nový, nemusí být vůbec k dispozici. Takže při instalaci softwaru s apt-get typicky zadejte

sudo apt-get update
sudo apt-get install <package>

Zajistěte, aby aplikace apt-get mohla nainstalovat nejnovější verzi balíčku.

Další užitečný zdroj informací je stránkahelp.ubuntu.com. Pokud jste například hledali příslušnou lokalituapt-get, objevili byste jako jeden z výsledků AptGet / Howto .

    
odpověděl Alex 27.11.2012 01:16
18

Spuštěnímsudo apt-get update se jednoduše ujistěte, že seznam balíčků ze všech repozitářů a PPA je aktuální. Pokud tento příkaz nespustíte, můžete získat starší verze různých balíčků, které instalujete, nebo horší problémy se závislostmi. Pokud jste právě přidali PPA a neaktualizovali, nic z PPA nebude fungovat vůbec, protože nemáte seznam balíčků z PPA nebo repozitáře.

Stručně řečeno: vysoce je doporučeno spouštětsudo apt-get update před instalací, ale může být přeskočeno, pokud jste skutečně stisknuty , pokud jste nezměnili repozitáře nebo PPA od posledníapt-get update.

    
odpověděl hexafraction 06.06.2012 01:21
12

Musíte spustitapt-get update jednou před instalací nových balíčků, protože toto aktualizuje informace o místním úložišti. Pokud hodláte instalovat více balíků krátce po sobě, nemusíte spouštětapt-get update. Také můžete nainstalovat více balíků najednou, pokud zadáte sudo apt-get install package1 package2...

    
odpověděl Jason Petrilla 06.06.2012 01:23
10

Aktualizuje seznam dostupných programů v počítači.

Váš počítač má seznam (jako katalog), který obsahuje veškerý dostupný software, který jsou k dispozici servery Ubuntu. Ale dostupný software a verze se mohou změnit, takže "aktualizace" narazí na server a zjistí, jaký software je k dispozici pro aktualizaci svých místních seznamů (nebo katalogů).

Všimněte si, žeupdate se liší odupgrade. Aktualizace, jak je uvedeno výše, načte dostupné software a aktualizujte seznamy, zatímcoupgrade nainstaluje nové verze softwaru nainstalovaného v počítači (aktuální aktualizace softwaru).

Chcete-li skutečně upgradovat software (ne "aktualizovat" seznamy), spusťte příkaz

sudo apt-get upgrade

, který se obvykle provádí po "aktualizaci".

    
odpověděl Sam 27.11.2012 01:21
4

Při instalaci balíků z příkazového řádku ssudo apt-get install ... (nebosudo aptitude install ...) nebo při jejich aktualizaci z příkazového řádku (supgrade nebodist-upgrade namístoinstall se získává z konfigurace vašeho lokálního systému a ne z Internetu:

 1. jaké balíčky jsou k dispozici

 2. jaké verze jsou k dispozici

 3. , kde by měly být dostupné balíky z

Spuštěnísudo apt-get update (nebosudo aptitude update) to aktualizuje v místním systému. Jedná se o krok, který skutečně načte informace o tom, jaké balíčky lze nainstalovat, včetně dostupných aktualizací balíčků balíků, které jsou aktuálně nainstalovány z internetových zdrojů.

Při instalaci balíčků s rozhraním GUI (Správce aktualizací, Softwarové centrum nebo Správce balíčků Synaptic) se prácesudo apt-get update provede automaticky. Při instalaci balíčků z příkazového řádku to není a měli byste to vždy udělat , pokud jste to nedávno nedávno .

Protože informace o tom, jaké aktualizované verze balíků jsou k dispozici, získáte spuštěnímsudo apt-get update (nebosudo aptitude update), doporučuje se spustit před instalací libovolného balíčku a je nutné ho spustit, abyste nainstalovali nejnovější aktualizace < i když jste nepřidali nebo neodstranili žádné zdroje softwaru (například PPA) .

Vezměte prosím na vědomí, že pokud budete provádět více operací správy balíků ve stejnou dobu, nemusíte spouštětsudo apt-get update před každým. Je to pouze v případě, že informace nebyly na nějakou dobu aktualizovány, a měli byste se ujistit, že je spustíte.

    
odpověděl Eliah Kagan 06.06.2012 01:59
4

Jak uvedl Eliah Kagan výše, očekáváte očekávání , že aplikace GUI by spustilaapt-get update předapt-get install /apt-get upgrade, ale objevila jsem zajímavou chybu 404 na relativně nové VM stroj pro ofenzivní bezpečnost, který mě chvíli zablokoval.

Z příkazového řádku jsem spustilapt-get update a poté znovu vyzkoušel příkaz System Tools / Software Update a tentokrát běžel bez chyby 404.

Takže myslím, že nemůžete vždy předpokládat, žeapt-get update je spuštěn z aplikací GUI ...

    
odpověděl mikepratt 02.04.2015 04:58
2

Jak říká spousta lidí před sebou, aktualizuje vaše místní úložiště (seznam balíčků).

Pokud se pokusíte nainstalovat

, může dojít k potížím
apt-get install foobar

a foobar nebo závislost nemají v úložišti nejnovější verzi. To může být obzvláště problematické, pokud instalujete soubor .deb ručně nebo ppa od třetí strany.

V zásadě se ujistěte, že váš seznam odpovídá seznamu master .

    
odpověděl N8tron 06.06.2012 01:38
2

Zvažme příklad instalace VLC media player v Ubuntu:

sudo apt-get update

Zkontroluje úložiště dostupných aktualizací.

Zatímco

sudo apt-get install vlc vlc-plugin-pulse mozilla-plugin-vlc

nainstaluje přehrávač médií VLC z úložišť, které jsme hledali.

Pokud jste se přihlásili jako uživatel root (administrátor), nemusíte používatsudo, protože již máte nadřízené uživatelské oprávnění.

    
odpověděl Praveen Vinny 27.11.2012 08:24