Jaké typy desktopových prostředí a shellů jsou k dispozici?

407
  

Tato otázka existuje, protože vyplňuje určité kritérium. Ačkoli jste vyzváni, abyste pomohli udržet své odpovědi, prosím, uvědomte si, že otázky týkající se "velkého seznamu" nejsou zpravidla povoleny u Ask Ubuntu a pravděpodobně budou uzavřeny podle FAQ . Další informace o značce doporučení softwaru .

Jaké desktopové prostředí nebo shelly existují pro instalaci uživatelů Ubuntu?

Pro každý z nich prosím uveďte prostředí prostředí nebo shell:

 • popis toho, proč se vám líbí nebo navrhuje (funkce, výkon atd.).
 • dobrý snímek obrazovky, nejlépe běžící na Ubuntu a zobrazující některé jeho funkce.
 • minimální požadavek, aby byl použitelný, pokud existuje nějaké nastavení, které by snížilo jeho požadavek (jako např. kde je nízkotučný profil); jak povolit toto nastavení
 • Několik instrukcí, jak jej nastavit, pokud máte v úložištích, poskytněte odkaz na softwarové centrum
dané Amith KK 06.05.2017 19:02

29 odpovědí

194

GNOME Shell


Přehled aplikace GNOME Shell pro Ubuntu GNOME 16.04LTS s GNOME 3.18

GNOME Shell je "oficiální" shell vyvinutý pro GNOME 3 GNOME Project . Je to výchozí rozhraní používané oficiálně podporovanou Ubuntu GNOME a je výchozí rozhraní pro hlavní příchuť Ubuntu od 17.10 místo Unity .

Funkce

 • Používá Mutter namísto Compiz pro správce oken.
 • Přehled Přehled aktivit nabízí snadný způsob zobrazení všech vašich otevřete okna, přetáhněte okna mezi pracovními prostory, vyhledejte aplikace a další.
 • Systém Oznámení je který vám pomůže rychle reagovat na oznámení na místě nebo se k nim vrátíte ve vhodném čase.
 • Rozšíření je výkonná funkce, která vám umožní rozšířit funkčnost a rozhraní GNOME Shell. Podívejte se na GNOME Shell Extensions pro zobrazení dostupných. Další informace o tom, jak nainstalovat tato rozšíření, naleznete odpovědi na tuto otázku .
 • Ve výchozím nastavení nelze v systému GNOME Shell minimalizovat okna, protože použití přehledů činností a Pracovní prostory by měl nahradit to. To může zapotřebí nejdříve zvyknout. Případně můžete pomocí nástroje GNOME Tweak Tool povolit tlačítko pro minimalizaci okna.
 • GNOME Shell využívá automatické řízení pracovního prostoru; v kterémkoli okamžiku zůstává otevřeno jen tolik pracovních prostorů, kolik máte aktivní okna, plus jeden extra prázdný pro spuštění více oken. Když odeberete všechna okna z pracovního prostoru, bude tento pracovní prostor odstraněn, dokud jej znovu nepotřebujete. Alternativně můžete pomocí nástroje GNOME Tweak Tool nastavit statický počet pracovních prostorů.

Požadavky na systém

GNOME Shell vyžaduje hardwarovou akceleraci a má zhruba stejné požadavky jako Unity. Jakmile to bylo napsáno, vývojáři GNOME cílem je, aby aplikace GNOME Shell mohla fungovat na jakémkoli hardwaru, který je nejvýše čtyři až pět let .

Jak se k tomu dostat?

Před 17.10. byl Ubuntu GNOME byl chuť Ubuntu, která měla nainstalované a standardně používané pracovní prostředí GNOME . To je doporučená metoda pro instalaci GNOME Shell v Ubuntu, pokud neplánujete používat Unity, KDE ani jiné desktopové prostředí. Po 17.10 pokračuje výchozí instalace Ubuntu GNOME Shell s tématem a doku Ubuntu. Vanilkové prostředí GNOME Shell lze nainstalovat pomocí balíčkuvanilla-gnome-desktop .

GNOME Shell je k dispozici v úředních úložištích Ubuntu. Chcete-li jej nainstalovat na existující instalaci, klikněte zde:

Nebo spusťte toto v Terminálu :

sudo apt install gnome-shell

Nebo pokud upřednostňujete způsob GUI, vyhledejte v GNOME Software (nebo Ubuntu Software Center ve starších verzích Ubuntu) "gnome shell" a nainstalujte balíčekgnome-shell. Další pokyny, jak jej nainstalovat, najdete v názvu Zde . (Kompletní balíček včetně nastavení atd. Naleznete v balíčkuubuntu-gnome-desktop).

    
odpověděl Christopher Kyle Horton 06.12.2017 12:09
159

Jednota (ve výchozím nastavení instalována v 11.10 - 17.04)


Aplikační čočka v jednotce Dash

  

Společnost založená v roce 2010 zahájila projekt Unity Mark Shuttleworth a společnost Canonical dodala konzistentní uživatelskou zkušenost pro uživatele desktopů i netbooků. V rámci projektu Unity a jeho technologie, jako jsou indikátory aplikací, indikátory systému a upozornění OSD, usilují o řešení běžných problémů na pracovním stole pro svobodný software a zároveň optimalizují zkušenosti s dotykem, konzistencí a spoluprací.

Jednotka byla výchozí skořápka pro GNOME 3 , kterou používá Ubuntu , začínající od 11.04. V roce 17.10 byl nahrazen serverem GNOME Shell místo jednotky Unity 8 , jak bylo původně plánováno.

Funkce

 • Jednota je napájena Správce oken Compiz .
 • Spouštěč je jedním z klíčové součásti desktopu Unity. Sleduje aktuální aplikace a umožňuje snadné připojení vašich oblíbených aplikací.
 • Dash vám umožňuje pro vyhledání aplikací, souborů, hudby a videí a zobrazí položky, které jste nedávno použili. Může být spuštěn buď klepnutím na tlačítko 'Ubuntu Button' ve spouštěči nebo stisknutím klávesy Super .
 • Můžete rychle přepnout na libovolné otevřené okno s Super + 1 / 2 / 3 . ./ 9 . To je zvláště užitečné, pokud často přepínáte mezi stejnými několika aplikacemi, např. prohlížeč, správce souborů a editor, ale mají i jiné aplikace otevřené, takže Alt + Tabbing na požadované okno bude trvat delší dobu.
 • V horní liště (známé jako Unity Panel) jsou uvedeny aplikace a systémové indikátory v pravém rohu. Panel Unity má v porovnání s jinými stolními počítači jedinečnou vlastnost: pohlcuje a integruje titulní lištu a menu maximalizovaných aplikací, čímž uvolňuje více vertikálního prostoru pro zobrazení užitečného obsahu.
 • Globální nabídka, podobná jako v systému Mac OS X, zobrazuje nabídku aplikace v panelu Unity. Nabídku můžete odhalit tak, že umístíte kurzor myši na levou část panelu Unity nebo přidržením klávesy Alt . Případně můžete povolit Místní Integrované menu (LIM) pro přesunutí nabídky aplikace do okna titulku okna.
 • HUD je další unikátní vlastnost Unity. Klepnutím na tlačítko Alt jej spustíte a snadno vyhledáte položky nabídky aplikace. Velmi užitečné pro práci s těžkými aplikacemi jako jsou kancelářské suity, editory obrázků, grafické nástroje atd.

Požadavky na systém

Jednotka Shell vyžaduje spuštění 3D grafické karty a hardwarové akcelerace. Má však "režim s nízkou grafikou", který běží na méně výkonném hardwaru. Viz Jak zjistím, zda má grafická karta spustit aplikaci Unity? a zjistit, zda může váš hardware podporovat jednotku.

Jak se k tomu dostat?

Jednota je rozhraní dodávané s hlavní příchutí Ubuntu. Doporučený způsob, jak získat jednotu, je stáhnout a zkusit instalační obrázek z oficiální stránky Ubuntu . Pokud však používáte jinou desktopovou konzistenci Ubuntu, můžete ji snadno nainstalovat kliknutím zde:

Nebo spustením tohoto příkazu v Terminálu do 17.04:

sudo apt install ubuntu-desktop
    
odpověděl Christopher Kyle Horton 06.12.2017 12:15
139

Xfce

Xubuntu 14.04; screenshot z xubuntu.org

Xfce je lehké pracovní prostředí pro operační systémy typu UNIX. Cílem je, aby byl systémový systém rychlý a nízký, a zároveň byl vizuálně přitažlivý a uživatelsky přívětivý. Dodává se s různými dalšími aplikacemi a panelovými pluginy , které značně zvyšují funkčnost DE.

Jak se dostat

Klepnutím na tento odkaz nainstalujte XFCE balíček. Najdete jej také v softwarovém centru Ubuntu nebo zadáte terminál:

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Existuje více pokynů zde .

Ubuntu má technologii XFCE, která se nazývá Xubuntu (zobrazeno výše) . Doporučujeme jej nainstalovat pomocí oficiálního obrázku (.iso), který lze stáhnout na této stránce .

Pokud hledáte nějaké pěkné další dobroty , nainstalujte Goodies spuštěnímsudo apt-get install xfce4-goodies.

    
odpověděl sagarchalise 13.04.2017 14:25
110

KDE Plazma

KDE je pravděpodobně druhý nejznámější DE dostupný po GNOME.

Funkce

 • Velmi přizpůsobitelné, vypadající a cítit lze snadno upravovat. Rozsah možností je neuvěřitelný.
 • Zvolte svůj oblíbený způsob spouštění aplikací z Spouštěč aplikací , konvenční Menu a Dashboard.
 • Panely se mohou chovat jako tradiční bary nebo doky.
 • Plazmové widgety lze použít na pozadí nebo na panelu.
 • Aktivity nabízí způsob uspořádání pracovních prostor nezávisle.

Požadavky na systém

KDE není lehký systém. Má podobné požadavky jako Unity 3D, ale pro starší systémy existuje nastavení "low-fat".

Jak se k tomu dostat?

Ubuntu má KDE plazmovou příchuť nazvanou Kubuntu . Takže doporučenou metodou pro získání plazmové plochy v Ubuntu je stáhnout Kubuntu a liveboot nebo jej nainstalovat.

V případě, že již používáte příchuť Ubuntu a přejete si přepnout systém na desktopovou příchuť Kubuntu, můžete nainstalovat balíčekkubuntu-desktop dostupný v úložišti Ubuntu. Chcete-li tak učinit, klikněte sem:

Nebo spusťte tento příkaz v Terminálu :

sudo apt install kubuntu-desktop

Můžete jednoduše instalovat plazmovou plochu namísto přepínání chuti * buntu.

Nebo spusťte tento příkaz v Terminálu :

sudo apt install plasma-desktop
    
odpověděl Javier Rivera 23.06.2017 10:48
101

LXDE (lehké prostředí prostředí X11)

LXDE je extrémně lehké desktopové prostředí, které se zaměřuje na vysoký výkon a nízké využití zdrojů. V současné době je to výchozí prostředí desktopu, které používá Lubuntu ( obrázek ).

Funkce

 • Lehká

  Potřebuje méně CPU a velmi dobře pracuje s rozumnou pamětí.

 • Rychlá

  Pracuje dobře i na starších počítačích vyrobených v roce 1999 a nevyžaduje 3D akceleraci.

 • Úspora energie

  Vyžaduje méně energie k provádění úkolů na jiných systémech na trhu.

 • Jednoduše krásné

  Zahrnuje mezinárodní a leštěné uživatelské rozhraní poháněné GTK + 2.

 • Snadné použití

  Poskytuje volbu pro použití jednoduchého uživatelského rozhraní spouštěče typu EeePC nebo aplikačního panelu se systémem Windows.

 • Přizpůsobitelné

  Je snadné přizpůsobit vzhled LXDE.

 • Další funkce

  Nabízí další funkce, jako je prohlížení souborů v záložkách nebo dialogy pro spuštění menu známé z operačních systémů, jako je OS X. Ikony nových aplikací se po instalaci zobrazí na ploše.

 • Desktop nezávislý

  Každá komponenta může být použita nezávisle na ostatních součástech LXDE, která nabízí flexibilitu pro použití součástí LXDE s různými Unixovými systémy.

 • Kompatibilita s normami  Sleduje standardy, které specifikuje freedesktop.org.

Zdroj: Odkaz

Požadavky na systém pro společnost Lubuntu (LXDE + Ubuntu)

Systém Lubuntu lze instalovat na systém Pentium II nebo Celeron se 128 MB RAM, ale takový systém nebude fungovat dost dobře pro každodenní použití.

S kapacitou 256 MB - 384 MB paměti RAM bude výkon lepší a systém bude použitelný více.

S 512 MB paměti RAM se nemusíte moc bát.

Výchozí instalátor "Desktop" vyžaduje 384-800 MB paměti RAM (v závislosti na vybraných možnostech). Pokud máte potíže, můžete použít alternativní instalační program .

Jak se dostat

Klikněte na tento odkaz a nainstalujte LXDE Prostředí prostředí, najděte jej v softwarovém centru Ubuntu nebo zadejte následující příkaz terminál

sudo apt-get install lubuntu-desktop

Existuje více pokynů zde .

Ubuntu má LXDE spin, který se nazývá Lubuntu , doporučujeme jej nainstalovat z oficiálního obrázku (.iso), který si můžete stáhnout z < a href="http://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/GetLubuntu"> tuto stránku .

    
odpověděl Zignd 06.05.2017 18:10
74

Skořice

Cinnamon je stolní vidlice Gnome-Shell. Není to přísně rozhraní Gnome-2, ačkoli cílem vývojářů jsou chvályhodné - vytvářet jednodušší a tradiční desktopové rozhraní.

Pracovní ploše sdílí mnoho vlastností svého blízce příbuzného bratrance - a může být rozšířeno o specifické rozšíření skořice.

Požadavky jsou stejné jako u Unity a Gnome-Shell, protože vyžadují grafiku 3D Graphics accelerated.

To se může změnit - Gnome-shell Mutter byl také rozvětvený - nazvaný Muffin. Bude zajímavé zjistit, jaké budoucí požadavky to přinese.

Propojená otázka:

 1. Jak nainstalovat Cinnamon Desktop?
odpověděl fossfreedom 13.04.2017 14:23
67

MATE

MATE je vidlice GNOME 2, vytvořená, když byl oznámen GNOME 3 a někteří uživatelé chtěli zachovat tradiční rozhraní GNOME 2. Cílem je být co nejblíže tradičnímu rozhraní GNOME 2. Projekt je nyní primárně podporován oficiálním Ubuntu MATE odstínem (zobrazen výše) od 14.04.

Funkce

 • MATE je odvozena a snaží se zůstat co nejblíže tradičnímu desktopovému prostředí GNOME 2. Zabývá se konkrétně těmi, kteří nemají rádi nové metafory desktopů, které představují jednotky Unity a GNOME Shell, přesto nechtějí přepínat na jiné DE.
 • Dodává se s různými variantami v několika aplikacích GNOME.
 • MATE momentálně stále používá GTK + 2, ačkoli může přepnout na GTK + 3 v budoucnosti.
 • Všechny konflikty mezi MATE a GNOME byly vyřešeny k vydání 1.2 , takže oba DE mohou být nainstalovány do stejného systému, pokud si to přejete.

Požadavky na systém

Protože MATE je velmi podobný GNOME 2, na němž je založen, měl by mít podobné hardwarové požadavky. Počítače, které by mohly spustit Ubuntu 11.04 nebo předchozí v relaci GNOME 2, by měly být schopny zpracovat MATE. Například nepotřebuje podporu 3D grafiky jako Unity nebo GNOME Shell. Dále byste se měli podívat na tento příspěvek do fóra Linux Mint .

Jak se dostat

Nejjednodušší způsob, jak získat plně podporovanou verzi MATE DE pro oficiální rotaci Ubuntu, je použít Ubuntu MATE . Stáhněte soubor .iso ze stránky "Stažení" a použijte jej k vytvoření LiveUSB / DVD.

Chcete-li nainstalovat MATE na dříve existující pravidelné nastavení Ubuntu, přečtěte si Jak nainstaluji MATE (prostředí prostředí)? pro informace o instalaci. Všimněte si, že existuje několik způsobů, jak je nainstalovat; některé zahrnují přidání úložišť Linux Mint a mohou potenciálně způsobit problémy.

    
odpověděl Christopher Kyle Horton 30.04.2018 10:31
63

Pantheon

Pantheon je desktopový shell vytvořený pro použití v elementárních OS Luna a později. Může být také nastaven pro použití v Ubuntu.

Funkce

 • Horní panel se nazývá WingPanel. Stejně jako směs mezi panely GNOME 2 a GNOME Shell.
 • Slingshot je spouštěč aplikací, který Pantheon používá.
 • Tapety Pantheon se používají ke správě tapety na plochu namísto Nautilus.
 • Plank je nová verze Docky, přepsaná pro použití Vala namísto Mono. Sedí ve spodní části obrazovky a slouží jako dok.
 • Cerebere je program, který sedí na pozadí a dohlíží na provoz všech ostatních komponent a restartuje je podle potřeby, pokud dojde ke zhroucení.
 • Pantheon je navržen tak, aby byl lehký a modulární. Můžete si vybrat a vybrat, které součásti chcete používat, a nahradit je ostatními, jak uznáte za vhodné.

Požadavky na systém

elementární OS Jupiter používal GNOME 2 a starší verzi Plank. Základní verze systému OS Luna se přepne na GNOME 3 a Pantheon a má být lehčí . Stroj, který může pohodlně provozovat Ubuntu, by neměl mít žádný problém s Pantheonem.

Základní projekt má technické údaje ve své uživatelské příručce pro elementární operační systém, který poskytuje více informace naznačující, co je potřeba k tomu, aby Pantheon běžel hladce.

Jak se dostat

Podrobné pokyny najdete v Jak nainstalovat desktopové prostředí Pantheonu?

    
odpověděl Christopher Kyle Horton 07.11.2017 21:51
60

GNOME Flashback (panel Ubuntu Classic / GNOME)

Jedná se o základní nebo klasickou pracovní plochu GNOME, přenesenou na použití nových GTK3 a dalších moderních technologií (integrace s GTK3 a dalšími technologiemi je klíčovým rozdílem mezi GNOME Flashback a MATE). GNOME Flashback je stejné desktopové prostředí, které bylo použito v dřívějších verzích Ubuntu (Ubuntu 10.10 a starší). Ale stejně jako všechno ostatní byly v nové verzi vylepšeny.

Proč je dnes používán? Protože se jedná o desktopové prostředí typu "3D", jako je Unity, GNOME Shell nebo KDE, a proto běží rychleji na starším hardwaru. Je to také velmi účinná instalace na standardní Ubuntu, existuje jen málo závislostí, odlišných od Unity, a nevytvoří mnoho dalších aplikací. Stručně řečeno, pokud chcete mít čistý zážitek "Ubuntu" bez jednoty, použijte GNOME Flashback.

Vlastnosti (porovnání s GNOME 2)

 • Stále má klasické menu, ale systémové menu je pryč, protože nyní používáme panel Nastavení systému.
 • Může být přizpůsoben stejným způsobem, jakým byl přizpůsoben Gnome Panel 2, s tím rozdílem, že musíte stisknout a podržet Alt .
 • Má všechny stejné vlastnosti, jaké jsme předtím měli, ale s opravami, aby se stala stabilnější a užitečnější: applety jsou seskupeny doleva, středem nebo vpravo, takže applety se nikdy nesmí promíchat, jako v Gnome Panelu 2. A přepnutí na GTK3 znamená mnohem lepší podporu pro vertikální panely.

Jak se dostat?

GNOME Flashback je k dispozici v úředních úložištích Ubuntu. Chcete-li jej nainstalovat na existující instalaci, klikněte sem:

Nebo můžete použít tento příkaz v Terminálu:sudo apt install gnome-session-flashback

Propojená otázka:

 1. Jak se vrátit k GNOME Classic Desktop?
odpověděl suli8 13.04.2017 14:25
48

Úžasné

Funkce

Awesome je desktopové prostředí, které se maskuje jako správce oken. Ve výchozím nastavení je dodáván se základním horním panelem se systémem systray, který může obsahovat oblíbené applety z Gnome, Xfce atd. Existuje několik dobře známých "widget" knihoven, které rozšiřují základní funkce Awesome.

Awesome je správce oken dlažba , což znamená, že může automaticky uspořádat okna bez překrytí a zaplnit obrazovku. Systém Windows může být také vytvořen jako "float" (standardní chování v systémech Windows, OS X atd.)

Půdní funkce mají následující výhody:

 1. Žádné zbytečné místo na obrazovce.
 2. Chcete-li uspořádat okna v požadovaném uspořádání, nemusíte se pohybovat pomocí myši nebo trackpadu.
 3. Vestavěné rozložení obkladů pokrývá časté scénáře.
 4. Uspořádání obkladů je snadno napsáno a lze je vyvolávat dynamicky pomocí klíče.
 5. Podpora myši je integrována po celou dobu. Pro ty, které se silně spoléhají na myš, může to usnadnit přechod od typických manažerů s plovoucími okny.

Awesome byl navržen tak, aby byl vysoce přizpůsobitelný (viz konfigurační sekce) a je obzvláště oblíbený mezi "mocenskými uživateli", kteří chtějí velkou kontrolu nad svým desktopovým prostředím (Awesome má silné sledování například v komunitě Arch Linux) .

Systémové požadavky

Úžasná je velmi lehká. Distribuční systém Zenix ho používá a může pracovat s pouhými 128 MB paměti RAM (pouze 64 MB s odkládacím oddílem). Na mém systému jsem zjistil, že používá méně zdrojů než LXDE! Awesome nevytváří kompozice ani žádné efekty, takže je užitečné pro systémy se staršími grafiky (kompozice může být povolena pomocíxcompmgr atd.)

Instalace

Instalace aplikace Awesome je jednoduchá. Jednoduše zadejte v terminálusudo apt-get install awesome a nainstalujte Awesome z úložišť Ubuntu. Instalaci bude obsahovat Awesome session v přihlašovací manažerovi Lightdm. Spuštění funkce Awesome se tímto způsobem vyvaruje mnoha bolestí hlavy, když ji konfigurujete tak, aby pracoval s vaší bezdrátovou sítí, displejem atd.

Konfigurace

Awesome je konfigurován pomocí externího konfiguračního souboru napsaného v Lua (~/.config/awesome/rc.lua). Znalosti Lua se nevyžadují a hodně je možné udělat s jednoduchými rozšířeními a modifikacemi implicitnírc.lua (/etc/xdg/awesome/rc.lua). Automatické spuštění aplikací je jednoduché: stačí přiřadit příslušný příkaz "spustit" na konci vašehorc.lua, např. awful.util.spawn_with_shell("conky &") spustíconky.

Pokud jde o dvě screenshoty - v "čisté" verzi je horní panel výchozí s pěti značkami (nebo "pracovním prostorem") vlevo a různými miniaplikacemi vicious . nm-applet apidgin jsou v oblasti systray. Spodní panel je skutečněconky. Ve verzi "špinavá" zobrazuje conky informace o skladech zgmusicbrowser, okna jsou dlažba (s jedním oknem prohlížeče Firefox minimalizovaným do oblasti tasklist) a Gnome Do je plovoucí ve středu.

    
odpověděl Chan-Ho Suh 18.08.2012 09:15
46

Osvícení (E)

Osvícení je samo o sobě odděleno tím, že se velmi soustředí na oční kandysu a zároveň je extrémně lehké.

Existují dvě použitelné verze Enlightenment, E16 (stará verze) a E17 (nová stabilní verze).

E17 je modernější.

Neúplný seznam funkcí osvícení lze přečíst na stránce Wikipedie .

Pokyny k nastavení osvícení ve vašem systému naleznete v stránce Dokumentace Ubuntu , nebo možná tato otázka : Jak nainstalovat osvícení (E17)? .

    
odpověděl Christopher Kyle Horton 13.04.2017 14:24
35

i3wm

i3wm (zdokonalený obklad wm) je dynamický a okrajový správce oken. Jedná se o jeden z nejjednodušších a nejčistších správců obkladačských oken, který klade důraz na jednoduchost jak kódu, tak konfiguraci.

Funkce

 • Dobře zdokumentovaný kód.
 • Podpora více monitorů.
 • Podpora UTF-8.
 • Jednoduchá konfigurace (bez programovacího jazyka)
 • Správa oken zcela opustila uživatele. To znamená, že uživatel může volně vyzkoušet různé rozvržení dynamicky.
 • Lepší zacházení s plovoucími vyskakovacími okny (většina hesel a další oznámení se nezobrazují jako dlaždice)
 • Různé režimy, jako je vim
 • IPC (pomocí zásuvek UNIX) pro rozšíření.

Extra

 • skvělá podpora uživatelů pomocí mailing listu, IRC a faq.
 • démon oznámení (dunst) a j4status pro další přizpůsobení (z j4tools )

Instalace

i3 lze nainstalovat pomocí apt

sudo apt-get install i3

i3 byl používán některými populárními postavami linuxu. 1 2

    
odpověděl Avinash R 30.01.2014 19:04
32

Prostředí prostředí OS Chrome OS

POZNÁMKA: Projekt se zdá být mrtvý od dubna 2016 .

Toto je operační prostředí operačního systému Google Chrome a pokud vím, pracuje pouze na 64 bitových strojích.

Chcete-li nainstalovat pracovní plochu, použijte prostředí plochy, stáhněte si odtud a potom jej nainstalujte dvojitým kliknutím.

Pro stažení a instalaci z příkazového řádku můžete také použít následující příkazy:

wget https://github.com/downloads/dz0ny/lightdm-login-chromeos/lightdm-login-chromiumos_1.0_amd64.deb 
sudo dpkg -i lightdm-login-chromiumos_1.0_amd64.deb

    
odpověděl bkd.online 29.04.2016 13:11
30

Mythbuntu

Mythbuntu používá XFCE , ale přichází také s některými další přizpůsobení. Je určen hlavně pro mediální počítače pro použití s ​​ MythTV .

Požadavky na systém

Úplný seznam požadavků na systém naleznete na adrese mythbuntu.org.

Jak se dostat

Balíčekmythbuntu-desktop můžete nainstalovat buď pomocí nástrojeapt-get nebo softwarového centra Ubuntu. Mythbuntu FAQ obsahuje další informace o nastavení.

    
odpověděl Graham 13.04.2017 14:25
30

Qtile

QTile je správce oken napsaný zcela v Pythonu. Je vysoce konfigurovatelný pomocí jazyka Python a můžete jej naprogramovat tak, aby dělával většinou všechno, co máte pocit. Jak název naznačuje, je to okenní správce oken, což znamená, že získáte vysoce organizovanou pracovní plochu.

Jak se dostat

Balíčky jsou k dispozici pro 11.10 (jednorožce Ocelot), 12.10 (Precise Pangolin), 12.10 (Quantal Quetzal), 13.04 (Raring Ringtail), 13.10 (Saucy Salamander), 14.04 (Trusty Tahr) a 14.10 (Utopic Unicorn).

sudo apt-add-repository ppa:tycho-s/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install qtile

Informace o instalaci: Odkaz

    
odpověděl Jo-Erlend Schinstad 30.11.2015 03:11
22

Jednotka 8 / další (režim Desktop) (zrušeno)

Obraz z softpedie

Jednotka 8 (nebo Unity Next) je rozhraní použité v Ubuntu Touch (pro telefony a tablety) a bylo naplánováno, že nakonec nahradí Unity 7 novým desktopovým režimem. To bylo pod těžkým vývojem, ale kolem doby Ubuntu 17.04 bylo přerušeno.

Funkce

 • Compiz je opuštěn ve prospěch Qt, který by měl nabídnout lehčí a hladší zážitek.
 • Stejně tak je Mir oblíben přes Wayland a tradiční server X11.
 • Přepracovaný přístup k objektivům, čočkám, pomlčkám atd.
 • Zaměření na konvergenci, což znamená, že stejné DE lze použít na všechny tvary faktorů (telefon, tablet, přenosný počítač nebo stolní počítač), které se přizpůsobí situaci.
 • Rozhraní, které klade velký důraz na přetahování hran pro odhalení spouštěče, nabídek indikátorů, přepínačů aplikací a nabídek aplikací.

Jak se dostat

Poznámka: Jednotka 8 se nepovažuje za připravenou pro pracovní plochu a další vývoj na ní byl zrušen. Je zřejmé, že chyby budou přítomny, ale některé části mohou být potřebné optimalizovat nebo přidat, aby se usnadnilo používání pomocí myši a klávesnice.

Pokud si to stále přejete vyzkoušet, denní sestavení pro "Ubuntu Další "pracovní plocha je k dispozici ke stažení. Můžete jej použít k vytvoření LiveUSB / DVD jako běžného obrazu. Pokud získáte terminál, který se při pokusu o spouštění ze živého média stěžuje na obrázek, který není COM32 nebo podobný, můžete to vyřešit stisknutím Tab a zadáním buďlive nebolive-install vidět z "Není to COM32R image "při pokusu o instalaci z klíče USB ).

Pokud již máte nainstalovaný pravidelný Ubuntu, můžete také vidět Jak nainstalovat Unity 8? pro pokyny k instalaci nebo klikněte na tlačítko níže:

Poznámka k ukončení provozu

Jednotka 8 byla přerušena v době vydání Ubuntu 17.04, spolu s Ubuntu Touch pro telefony a tablety. Oznámení o zrušení společnosti Mark Shuttleworth lze přečíst zde a uvádí, že důvodem bylo lépe zaměřit vývoj Ubuntu na platformách cloudu a internetu věcí (IoT). Uživatelé by proto měli být informováni o tom, že společnost Canonical neprovede další vývoj produktu Unity 8 a měli by zvážit přepnutí zpět na jednotku 7 nebo jiné pracovní prostředí (například GNOME Shell, která nahradí Unity 7 jako výchozí pracovní prostředí pro běžné Ubuntu do 18.04 LTS).

Pokud jste již na ploše nainstalovali aplikaci Unity 8 a chcete ji odebrat, možná budete chtít přečíst Jak odinstalovat jednotku 8 z mého stolního počítače? pro pokyny k odebrání.

    
odpověděl Christopher Kyle Horton 01.05.2017 00:41
21

Razor-qt (ukončeno)

Jedná se o velmi lehké pracovní prostředí, dostupné pro Ubuntu.

Kroky k instalaci:

sudo add-apt-repository ppa:razor-qt
sudo apt-get update
sudo apt-get install razorqt

    
odpověděl bkd.online 23.08.2017 08:54
19

Deepin DE

Deepin používá vlastní vlastní desktopové prostředí, které je integrované s jinými aplikacemi první strany, jako jsou Deepin Music, Deepin Movie, Deepin Store a vlastní Control Center.

Členové komunity hráli participační roli v celém vývoji, a to jak v Číně, tak v mezinárodním měřítku, a pracují s heslem "Svoboda, otevřenost, sdílení, spolupráce". Komunita také spolupracuje s upstreamem Debian s překladem dokumentů do čínštiny. p>

Pokud ji chcete také nainstalovat, otevřete terminál a zadejte jej jako

sudo -H gedit /etc/apt/sources.list

Potom na konci otevřeného souboru přidejte deb linky jako tyto na konec otevřeného souboru, případně nahraďte trusty kódovým jménem jiné verze Ubuntu (ale neprovádějte žádné další změny):

deb http://packages.linuxdeepin.com/deepin trusty main non-free universe
deb-src http://packages.linuxdeepin.com/deepin trusty main non-free universe

V současné době má repozitář verze důvěryhodné (Ubuntu 14.04 LTS) a přesné (Ubuntu 12.04 LTS). Můžete procházet repozitář , abyste zjistili, jaké verze jsou podporovány při instalaci. Chcete-li najít kódové označení pro vaše vydání Ubuntu, přečtěte si stránku Wiki pro zprávy nebo spusťtelsb_release -c. Není-li k vaší verzi k dispozici žádná verze, můžete vyzkoušet verzi vytvořenou pro další verzi (pokud je to možné, vyberte jednu z vašich blízkých).

Po přidání příslušných řádků uložte soubor, ukončete textový editor a vraťte se do terminálu.

Vložte tyto řádky po jednom:

wget http://packages.linuxdeepin.com/deepin/project/deepin-keyring.gpg
gpg --import deepin-keyring.gpg
sudo gpg --export --armor 209088E7 | sudo apt-key add -

Pak jsme téměř hotovi. v terminálu vložte tyto řádky po jednom

sudo apt-get update
sudo apt-get install dde-meta-core

To je to, že se nainstaluje deepin DE do počítače a z přihlašovací obrazovky si můžete vybrat DE.

    
odpověděl Raja 16.02.2016 10:04
18

Budgie

Budgie je vlajkovou lodí společnosti Solus Operating System . Navržený od nuly s ohledem na moderní uživatele, zaměřuje se na jednoduchost a eleganci.

Funkce

 • Těsně se integruje s GNOME stackem a využívá základní technologie, které nabízejí alternativní pracovní prostředí
 • Budují uživatele výhradně pro stolní počítače . Žádné mobilní zařízení ani tablety!
 • Odchází od vás a poskytuje bezkonkurenční pracovní prostředí
 • Nabídka Budgie poskytuje rychlý přístup k vašim aplikacím a nabízí zobrazení kategorie i kompaktní
 • Boční panel Raven umožňuje přístup k appletu, upozorněním a personalizačnímu centru na jednom místě
 • Přizpůsobit všechny aspekty vaší pracovní plochy, včetně motivu widgetu, motivu ikony, režimu temného motivu, stejně jako hloubkové úpravy panelů, a to z Raven
 • Pomocí sekce Nastavení panelu můžete zvolit, kde se nachází panel a jeho vnitřní applety, stejně jako granulární ovládání jednotlivých nastavení appletu

Požadavky na systém

Vzhledem k tomu, že Budgie využívá webovou stránku GNOME , jsou požadavky podobné. Budgie je trochu lehčí než Gnome Shell ačkoli.

Jak se k tomu dostat?

17.04 a novější

Nejlepší způsob, jak získat Budgie v Ubuntu je vyzkoušet oficiální chuť Ubuntu Budgie . Pokud však chcete instalovat na existující instalaci Ubuntu nebo některé z jejích příchutí, můžete celý Budgie Desktop Environment pro Ubuntu Budgie nainstalovat kliknutím zde:

Nebo spusťte toto v Terminálu :

sudo apt install ubuntu-budgie-desktop

16.10

Od 16.10 Budgie Desktop v10.2.7 je k dispozici přímo z repozitářů Ubuntu. K instalaci klikněte zde:

Nebo spusťte toto v Terminálu :

sudo apt install budgie-desktop

16.04

Zkuste neoficiální chuť budgie-remix nebo jej můžete nainstalovat na stávající instalaci Ubuntu 16.04LTS nebo na jednu z jejích příchutí pomocí budgie-remix PPA :

sudo add-apt-repository ppa:budgie-remix/ppa
sudo apt update

Pak klikněte zde:

Nebo spusťte toto v Terminálu :

sudo apt install budgie-desktop
    
odpověděl HEXcube 20.06.2017 20:54
14

Trojice

Trinity desktopové prostředí , vidlice KDE3, je další volba, která není ve výchozím nastavení k dispozici v Ubuntu bez dalších repozitářů. Chcete-li nainstalovat, postupujte podle pokynů:

 • Přesněji přidejte zdrojový zdroj v sources.listu:

  deb http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-v3.5.13/ubuntu precise main
  deb-src http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-v3.5.13/ubuntu precise main
  deb http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-builddeps-v3.5.13/ubuntu precise main
  deb-src http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-builddeps-v3.5.13/ubuntu precise main
  
 • Přidejte klíč GPG:

  sudo apt-key adv --keyserver keyserver.quickbuild.pearsoncomputing.net --recv-keys 2B8638D0
  
 • Nakonec si stáhněte balíčky:

  sudo apt-get update
  sudo apt-get install kubuntu-default-settings-trinity kubuntu-desktop-trinity
  

Další verze Ubuntu naleznete v úplné dokumentaci zde .

    
odpověděl bkd.online 13.03.2017 21:12
13

jemné

  

Subtilní je manažer oken s ručními obkladačkami s poměrně neobvyklým přístupem obkladů: Namísto spoléhání se na předem definované uspořádání jemně dělí obrazovku do mřížky s přizpůsobitelnými drážkami (tzv. gravitace).

Funkce

 • Přísné značkování: Na rozdíl od ostatních správců oken, jemné neumožňuje slabé značkování a vždy mapuje okna na virtuální plochy (nazývá se názory) se shodnými značkami bez ohledu na aktuální aktivní zobrazení.
 • Vestavěný systémový zásobník
 • Rozšiřitelný vestavěný panel
 • Přizpůsobitelné akcie klíč / myš
 • Zaměřte se na skriptování, používá se Ruby
 • Příkazový řádek
 • Rozšířené označování oken
 • Shoda (EWMH / ICCCM / MWM / XDG Base Directory)
 • Podpora více hlav (Xinerama / XRandR)

Jak se dostat

subtilní je k dispozici na oficiálních úložištích 13.04. Pro 12.10 nebo dříve zkontrolujte wiki .

sudo apt-get install subtle
    
odpověděl Aryo Adhi 21.07.2013 07:50
10

Otevřená schránka

Openbox je vysoce konfigurovatelný manažer oken nové generace s rozsáhlou podporou standardů. Vizuální styl krabice je dobře známý svým minimalistickým vzhledem. Openbox používá vizuální styl krabice a zároveň poskytuje větší počet možností pro vývojáře motivů než předchozí implementace krabic.

Openbox je vysoce konfigurovatelný správce oken. Umožňuje měnit téměř všechny aspekty interakce s pracovní plochou a vymýšlet zcela nové způsoby, jak ji používat a ovládat. Může to být jako videohra pro ovládání oken. Ale Openbox může být také velmi jednoduchý, protože je ve výchozím nastavení, což znamená, že může vyhovovat téměř všem. Openbox vám dává kontrolu, aniž byste udělali všechno.

Je vyvinut s GNOME a K desktopovými aplikacemi, můžete kombinovat jejich snadnost a funkčnost s výkonem Openboxu.

Toto je ten, který nyní použil již zrušený Crunchbang #!

Další informace naleznete zde

    
odpověděl Diego Lara 05.02.2016 21:23
10

LXQt (ve vývoji)

LXQt je lehké pracovní prostředí Qt.

Nedostane vám to. Systém nebude viset nebo zpomalovat. Zaměřuje se na to, že je klasický desktop s moderním vzhledem.

LXQt již byl zahrnut do většiny distribucí Linuxu a BSD, takže si ji můžete vyzkoušet pouze na svém pravidelném systému nebo ve virtuálním zařízení. Další informace o instalaci naleznete v wiki LXQt GitHub.

Historicky je produkt LXQt výsledkem sloučení mezi LXDE-Qt, počáteční varianta Qt LXDE a Razor-qt, což je projekt zaměřený na vytvoření desktopového prostředí založeného na Qt s podobnými cíli jako aktuální LXQt. LXQt se měl poprvé stát jako nástupce LXDE jednoho dne, ale od 09/2016 budou obě pracovní prostředí současně udržovat koexistenci.

    
odpověděl Woeitg 25.10.2016 11:48
9

Consort (zrušeno)

Consort je vidlice režimu GNOME 3 Fallback. Je navržen tak, aby se choval téměř stejně jako GNOME 2 a je určen k tomu, aby umožnil stávajícím uživatelům GTK-2 až GTK-3.

Vlastnosti:

 • Nabízí Gnome 2 založené DM
 • Pomocí programu GTK-3 lze spustit aplikace pro GNOME 3
 • lehký / lepší výkon ref

Distros dříve používané

 • SolusOS
 • Colverleaf Linux

Stáhněte si zde nebo použijte ppa

UPDATE:

Toto bylo přerušeno kvůli nedostatku pracovní síly Zavírací dveře

Colverleaf Linux je nyní zrušen jako distro. Nyní vyvinut jako doplněk OpenSuse ref

    
odpověděl Avinash R 18.04.2014 01:05
7

KLyDE (ve vývoji)

Jedná se o lehkou verzi oblíbeného prostředí prostředí KDE. Jeho vývoj je stále ještě nedostupný pro instalaci, ale můžeme čekat brzy.

Přečtěte si více o projektu zde .

Vezměte prosím na vědomí, že toto je ještě v počátečních fázích vývoje a není k dispozici ke stažení ani k instalaci v libovolném operačním systému. Zmínil jsem to jen kvůli dokončení.

    
odpověděl bkd.online 09.03.2017 19:04
6

Xmonad

Xmonad je správce oken, který je napsán zcela v Haskell. Je vysoce konfigurovatelný pomocí jazyka Haskell a můžete ho naprogramovat tak, aby dělal téměř vše, co byste chtěli dělat. Jelikož se jedná o správce obkladů, při otevírání oken aplikace automaticky plně využívá obrazovku. Existuje již mnoho dostupných heuristik uspořádání oken a pracovní prostory mohou být individuálně konfigurovány tak, aby procházely libovolnou skupinou konfiguračních vzorů.

Na obrazovce se zobrazí Xmonad pracující se dvěma stavovými pruhy Xmobar. Horní lišta byla přizpůsobena tak, aby používala jinou ikonu pro každé z 14 pracovních prostorů, které pravidelně používám, ikonu, která zobrazuje terminál jako terminál, ikonu označující heuristický obdélník, aktivní název okna a další dynamické informace. V pravém horním rohu je zobrazena traťová systémová lišta. Dolní Xmobar zobrazuje různé položky systémových informací. xcompmgr byl použit ke snížení opacity rozostřených oken. Mezi uživateli a vývojáři Xmonadu existuje velmi dobrá podpůrná síť.

Správa pracovních prostorů a oken a navigace jsou z velké části klávesovými zkratkami, ačkoli je možné nakonfigurovat rozhraní pro reakci na události myši.

Jako osobní doporučení - používám společnost Xmonad již pět let, rozvíjím ji od minimální konfigurace až po velmi osobní konfiguraci. Stalo se velmi efektivním rozhraním a při příležitostech se musím vrátit k běžným správcům oken a shledávám, že jsou naprosto inertní a nereagují.

Jak se dostat

Balíčky jsou k dispozici pro úložiště ubuntu. Pravděpodobně moudré instalovat xmobar a trailer také.

sudo apt-get install xmonad xmobar trayer
    
odpověděl Tony Martin 13.01.2017 17:44
4

Desktopové prostředí Lumina®

Prostředí Lumina® Desktop Environment je lehké systémové rozhraní určené pro použití v jakémkoli operačním systému Unixu. Lumina® je založen na použití pluginů, které umožňují uspořádání celého rozhraní podle potřeby každého jednotlivého uživatele. K dispozici je také systémové standardní rozložení a je konfigurovatelné správcem systému. To umožňuje, aby každý systém (nebo relace uživatele) byl navržen tak, aby maximalizoval produktivitu jednotlivých uživatelů.

Vývojáři stolních počítačů Lumina® chápou, že bodem počítačového systému je spouštění aplikací, takže zařízení Lumina® bylo navrženo tak, aby vyžadovalo co nejméně závislostí / požadavků na systém. To umožňuje, aby byla použita k revitalizaci starších systémů nebo k tomu, aby uživatel mohl spouštět aplikace, které mohou vyžadovat vyšší procento systémových prostředků než dříve dostupné s jinými prostředími desktopů.

To vše má za následek velmi lehký, přizpůsobitelný a hladký zážitek z práce s minimálními režijními náklady systému.

Jak se k tomu dostat?

Nejnovější verze softwaru Lumina je k dispozici pro instalaci na Ubuntu 16.04 LTS prostřednictvím PPA. Upozorňujeme, že tento PPA není oficiální a udržuje se nezávisle na projektu Lumina.

Také nemusí fungovat. Můžete si udržet oba kusy, pokud něco zlomí.

Chcete to zkusit? Otevřete nové okno Terminálu a spusťte:

sudo add-apt-repository ppa:samoilov-lex/lumina-desktop
sudo apt update && sudo apt install lumina-desktop qterminal

Tím vyvine řadu dalších závislostí. Odhlaste se a z jednotky Unity Greeter vyberte relaci programu Lumina a možná ... možná se něco nahraje.

Pokud to neuděláte (nebylo to pro mě), dostanete se zpátky do jednotky Unity Greeter. Stačí vybrat jinou relaci (např. Jednotku) a přihlásit se.

    
odpověděl Woeitg 06.05.2017 17:35
2

Ubuntu Desktop Flavors

Odkaz

Příchutě:
Výchozí nastavení (Gnome (17.10 - současné)) ubuntu-desktop
Budgie (jednoduchý / elegantní) budgie-desktop
Kubuntu (KDE Plazma) kubuntu-desktop
Kylin (elegantní čínština) ubuntukylin-desktop
Lubuntu (LXQt - lehký / rychlý) lubuntu-desktop
MATE (vidlice GNOME 2) mate-desktop
Studio (multimédia) ubuntustudio-desktop
Xubuntu (XFce - lehké / konfigurovatelné) xubuntu-desktop

Nainstalujte alternativní desktopovou chuť:
(můžete nainstalovat více nástrojů pro stolní počítače a podle potřeby je přepnout)

sudo apt install [flavour]

Příklad:

sudo apt install budgie-desktop

Restartujte po instalaci nové chuti a poté klikněte na ikonu Ubuntu nad polem heslo na přihlašovací obrazovce .

Chcete-li odebrat staré příchutě , ujistěte se, že jste přihlášeni do relace, která nepoužívá chuť, kterou chcete odstranit, pak:

sudo apt remove --purge [flavour]

Příklad:

sudo apt remove --purge ubuntu-desktop
    
odpověděl Broadsworde 09.08.2018 06:43
1

Havaj (ukončeno)

Desktop Hawaii je vytvořen maui-projektem, zde je jejich Odkaz

Maui s plazmovým prostým krytem "PSS" byl přerušený (poslední verze 0.5.1.)

    
odpověděl JoKeR 25.10.2016 11:48