Co je hardwarové povolení (HWE)?

139

Vidím balíček linux-hwe-generic , který je součástí jádra, které můžete nainstalujte do Ubuntu.

Co je to povolení hardwaru (HWE)?

    
dané nelaaro 29.01.2013 10:05

1 odpověď

152

Zbrusu nová hardwarová zařízení jsou publikována stále častěji. A chceme, aby tento hardware fungoval vždy na Ubuntu, i když byl vydán po vydání Ubuntu. Šest měsíců (čas potřebný k vydání nového vydání Ubuntu) je velmi dlouhá doba v oboru IT. Enablement hardwaru (HWE) je o tom: zachytit nejnovější hardwarové technologie.

Nyní, jak chce Ubuntu dosáhnout cíle Enablement hardwaru? Použití rolovacích verzí pro jádro: jakmile je uvolněno nové jádro, je zabaleno pro Ubuntu, testováno (prostřednictvím navržené kapsy a speciálních Q / A metodik) a zpřístupněno uživatelům Ubuntu. Tato metoda samozřejmě má některé nevýhody: uvolnění nového jádra příliš rychle může představovat některé chyby a problémy a nemusí být vhodné pro podnik.

Řešení? Nabídka různých jader pro různé uživatele. Ubuntu proto nabídne alespoň dvě jádra: jádro Obecná dostupnost (GA), tj. Nejstabilnější jádro, které se neaktualizuje s bodovými vydáními; a jádro Enablement hardwaru (HWE), tj. nejnovější uvolněné jádro. Proto vidíte balíkylinux-generic alinux-hwe-generic.

Pokud máte zájem o vývoj nebo testování nejnovějších technologií jádra, podívejte se na Ladění hardwaru Ubuntu a> webové stránky.

Odkazy:

odpověděl Andrea Corbellini 29.01.2013 11:37